reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Wydatki na emisję akcji zalicza się do kosztów

Aktualizacja: 10.06.2008

Firma, która wchodzi na Giełdę, może wydatki związane z emisją akcji zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Zysk firm wchodzących na Giełdę jest więc podwójny: ekonomiczny i podatkowy. »

Firmom nie opłaca się już praca niepełnosprawnych

Aktualizacja: 10.06.2008

W ciągu trzech lat dziesięciokrotnie spadła liczba firm starających się o status zakładu pracy chronionej. Od 2009 roku ZPChr-ów może być jeszcze mniej, bo połowę ich załogi będą musieli stanowić niepełnosprawni. Przez trzy ostatnie lata prawie trzykrotnie wzrosła liczba niepełnosprawnych zatrudnionych na otwartym rynku pracy. »

Firmy transportowe protestują przeciw zniesieniu winiet

Aktualizacja: 10.06.2008

Przewoźnicy drogowi protestują przeciwko zniesieniu opłat ryczałtowych za korzystanie z dróg oraz chcą tańszego paliwa. Brak realizacji ich postulatów spowoduje skierowanie TIR-ów na drogi lokalne, gdzie nie będą musieli płacić za przejazd. »

Kasy dla nowych przedsiębiorców

Aktualizacja: 10.06.2008

Od 1 listopada kasy fiskalne będą musieli stosować sprzedawcy papierosów i alkoholu. Tak wynika z projektu nowego rozporządzenia opublikowanego przez resort finansów. »

1,2 mln małych firm chcą przejąć od TP inni operatorzy

Aktualizacja: 10.06.2008

Wzrost gospodarczy sprawia, że małe i średnie firmy śmielej sięgają po nowe usługi telekomunikacyjne, także te zarezerwowane dotąd dla większych firm. »

Firmy nieuczciwie chcą zarobić na UE

Aktualizacja: 10.06.2008

PARP ostrzega przed firmami, które wykorzystują wizerunek agencji, zachęcając do skorzystania z usług w zakresie funduszy unijnych. »

Co trzecia firma zatrudni nowych pracowników

Aktualizacja: 09.06.2008

32 proc. pracodawców zamierza w najbliższym kwartale zatrudniać nowych pracowników - wynika z najnowszego badania Manpower Barometr Perspektyw Zatrudnienia. »

List polecony nie gwarantuje doręczenia dokumentu

Aktualizacja: 09.06.2008

Przesłanie deklaracji czy odwołania listem poleconym nie zawsze jest bezpieczne dla podatnika. Jeżeli pismo zginie w urzędzie skarbowym, to podatnik musi udowodnić, że koperta nie była pusta. Najpewniejszą metodą doręczania pism jest ich bezpośrednie złożenie w biurze podawczym urzędu. »

Przez interpretacje ministra spółki przestaną udzielać sobie pożyczek

Aktualizacja: 09.06.2008

 Minister finansów 12 kwietnia wydał indywidualne interpretacje podatkowe, w których podtrzymał swoje stanowisko, że przepisy dotyczące niedostatecznej kapitalizacji ograniczają możliwość zaliczenia w koszty podatkowe odsetek od pożyczek (kredytów) udzielonych spółce przez podmioty powiązane z nią nie tylko bezpośrednio, ale również pośrednio. Co to oznacza? »

Nie będzie kryzysu w firmach w II połowie roku

Aktualizacja: 09.06.2008

W większości branż II półrocze będzie słabsze niż pierwsze, ale jednocześnie lepsze niż II połowa 2007 r. Eksport i inwestycje będą rosły wolniej, ale nie ma mowy o załamaniu. Wysoki wzrost sprzedaży i inwestycji będzie notował sektor finansowy oraz AGD, trudny okres przed firmami transportowymi »

Liczba odwołań spadła o połowę

Aktualizacja: 09.06.2008

Firmy w ubiegłym roku wniosły tylko 1,6 tys. odwołań w przetargach publicznych. W 2007 roku udzielono zamówień publicznych za 103 mld zł. To o 30 proc. więcej niż w 2006 roku (79 mld). »

Zmaleją pensje i emerytury, wzrosną składki do ZUS

Aktualizacja: 08.06.2008

Zapowiadana przez rząd na 2010 rok podwyżka składki zdrowotnej spowoduje obniżenie średniej płacy netto o prawie 26 zł. Osoby prowadzące własne firmy zapłacą rocznie do ZUS prawie 300 zł więcej. Przeciętny emeryt otrzyma w styczniu 2010 r., w porównaniu z grudniem 2009 r., 16 zł mniej. »

Pomoc dla wszystkich niepełnosprawnych

Aktualizacja: 08.06.2008

Nie tylko niepełnosprawni przyjęci do pracy po 1 stycznia 2009 r. będą mieć prawo do pomocy z PFRON. »

Zmiany w ustawie o VAT są potrzebne podatnikom

Aktualizacja: 08.06.2008

Przedsiębiorcy od dłuższego czasu czekają na zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług. Oczekują przede wszystkim uproszczeń w zakresie rozliczeń VAT. Projekt nowelizacji ustawy o VAT jest już gotowy. Co ważne, zawiera on wiele dobrych rozwiązań. »

Firmy wydają już 1,5 mld zł na sport

Aktualizacja: 08.06.2008

Polskie firmy będą coraz chętniej wydawać na sponsoring sportu. Najwięcej na piłkę nożną, która - mimo afer korupcyjnych - przynosi im najwięcej wizerunkowych i finansowych korzyści. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Stucke

Kancelaria Prawa Pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama