reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

"Solidarność": nie można walczyć z kryzysem kosztem pracowników

Aktualizacja: 18.02.2009

Zwiększenie popytu wewnętrznego i utrzymanie miejsc pracy to - zdaniem NSZZ "Solidarność" - główne metody walki z kryzysem. »

Będą dłuższe okresy rozliczeniowe i ruchomy czas pracy

Aktualizacja: 17.02.2009

Pracodawcy i związkowcy będą z rządem negocjować uelastycznienie czasu pracy i lepszą ochronę zatrudnionych na czas określony. »

Rejestracja firmy na jednym formularzu

Aktualizacja: 17.02.2009

Za półtora miesiąca większość formalności związanych ze zgłoszeniem działalności gospodarczej będzie można dokonać w jednym okienku. Od czynności tej nie będą pobierane już żadne opłaty. »

Polskie firmy nie chcą inwestować w projekty strategiczne

Aktualizacja: 17.02.2009

Niska cena gazu ziemnego i ropy naftowej powoduje, że planowane strategiczne dla Polski inwestycje przestają się opłacać. Ich opłacalność może poprawić dofinansowanie z UE. »

GIP apeluje o terminowe wypłacanie wynagrodzeń

Aktualizacja: 17.02.2009

Główny inspektor pracy Tadeusz Zając apeluje, by pracodawcy terminowo wypłacali wynagrodzenia i deklaruje, że w obliczu trudności finansowych Państwowa Inspekcja Pracy gotowa jest udzielić wszechstronnej pomocy, zarówno pracodawcom, jak i pracownikom. »

Negocjacje firm z bankami rozwiązaniem problemu opcji

Aktualizacja: 17.02.2009

Zdaniem ministra w kancelarii premiera Rafała Grupińskiego, głównym sposobem rozwiązania problemu opcji walutowych powinny być negocjacje między zainteresowanymi firmami i bankami. »

Walczymy z absurdami w kodeksie pracy

Aktualizacja: 16.02.2009

Od poniedziałku każdy pracownik i pracodawca może zgłaszać GP lub Państwowej Inspekcji Pracy przykłady absurdów w prawie pracy. Wszystkie zgłoszenia będą analizowane i posłużą do przygotowania propozycji zmian w prawie. Kodeks pracy będzie czytelniejszy i mniej skomplikowany. »

Dopłata z urzędu pracy nie jest opodatkowana

Aktualizacja: 16.02.2009

Kwoty pieniężne przyznane bezrobotnemu na rozpoczęcie działalności gospodarczej są nieopodatkowane PIT i nie należy ich uwzględniać w zeznaniu rocznym. »

20 lutego mija termin wyboru uproszczonych zaliczek

Aktualizacja: 16.02.2009

Przedsiębiorcy do 20 lutego mają czas na dokonanie wyboru uproszczonej metody opłacania zaliczek na podatek dochodowy. »

Słaby złoty, opcje i drogi prąd pogrążą firmy

Aktualizacja: 13.02.2009

Kryzys gospodarczy powoduje spadek popytu na towary i usługi oferowane przez polskie firmy. Ich wpływy więc zmaleją. Jednak zapowiada się, że wydatki mocno wzrosną. »

Firma może żądać informacji, dlaczego ograniczono jej kredyt

Aktualizacja: 13.02.2009

Ograniczenie akcji kredytowej dla firm przez konkurencję chce wykorzystać PKO BP, zwiększając akcję kredytową. »

Rusza największy konkurs o dotacje

Aktualizacja: 13.02.2009

Dziś PARP ogłosi rozpoczęcie konkursów na unijne dotacje. Nabory wniosków rozpoczną się 2 marca, w tym konkurs na innowacyjne inwestycje o budżecie ponad 930 mln zł. »

5 lat pozbawienia wolności za odtwarzanie muzyki bez licencji

Aktualizacja: 12.02.2009

Jeśli kontrolerzy z organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi wykryją, że przedsiębiorca odtwarzający muzykę w swojej firmie nie ma stosownej umowy i nie wnosi za to opłat, będzie musiał uregulować wszystkie należności z tego tytułu od chwili rozpoczęcia działalności i podpisać umowę licencyjną. »

Inspekcja nie będzie surowiej karać firm w dobie kryzysu

Aktualizacja: 12.02.2009

Państwowa Inspekcja Pracy chce udzielać porad pracownikom zwalnianym z powodu kryzysu gospodarczego. Kontrola legalności zatrudnienia może zostać przekazana innej służbie. Nowelizacja ustawy o PIP ma umożliwić głównemu inspektorowi pracy wydawanie wiążących opinii. »

Szkolenia pomogą zapobiec panice w firmie

Aktualizacja: 12.02.2009

W wielu przedsiębiorstwach dotkniętych kryzysem i masowymi zwolnieniami zapanowała panika. Przeważająca większość kadry nie potrafi zapanować nad strachem pracowników. Receptą mogą być szkolenia podobne do tych, jakie przechodzą ratownicy i komandosi. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Daniela Wybrańczyk

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama