reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Polska najatrakcyjniejszym państwem dla inwestycji w regionie

Aktualizacja: 02.04.2009

Polska jest najatrakcyjniejszym państwem w regionie, jeśli chodzi o inwestycje - wynika z badań Polsko- Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, przedstawionych w czwartek na konferencji Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). »

Sejm zmienił ustawę o towarach paczkowanych

Aktualizacja: 02.04.2009

Zasady paczkowania towarów oraz ograniczenia w zasadach butelkowania win, napojów spirytusowych i aerozolów wprowadza uchwalona w czwartek ustawa o towarach paczkowanych. »

Portal dla podejmujących działalność w innym państwie UE

Aktualizacja: 30.03.2009

Od listopada 2008 r. działa nowa strona "Twoja Europa - Przedsiębiorstwa" uruchomiona przez Komisję Europejską. »

Trudniej o kredyt dla małej firmy

Aktualizacja: 01.04.2009

Małe firmy nie tylko mają coraz trudniejszy dostęp do kredytów, ale też płacą nawet 468 zł rocznie więcej za konto firmowe. Tymczasem banki deklarują pozytywne podejście do małych firm. »

Komisja za umorzeniem składek kobietom wprowadzonym w błąd przez ZUS

Aktualizacja: 01.04.2009

Całkowite umorzenie zaległych składek kobietom wprowadzonym w błąd przez ZUS - zarówno za okres urlopu macierzyńskiego, jak i wychowawczego - przewiduje projekt ustawy jednogłośnie przyjęty w środę przez sejmową Komisją Polityki Społecznej i Rodziny. »

Zakładanie firmy w "jednym okienku" za darmo

Aktualizacja: 02.04.2009

Przepisy wprowadzające "jedno okienko" pozwalają na bezpłatne założenie firmy oraz dokonywanie zmian w ewidencji działalności gospodarczej - poinformował w środę na konferencji prasowej wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. »

646,83 mln zł otrzyma Krajowy Fundusz Kapitałowy

Aktualizacja: 02.04.2009

646,83 mln zł otrzyma Krajowy Fundusz Kapitałowy (KFK) w ramach projektu indywidualnego „Wspieranie funduszy kapitału podwyższonego ryzyka przez Krajowy Fundusz Kapitałowy S.A.”  »

Elektroniczne potwierdzenie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek

Aktualizacja: 30.03.2009

Z uwagi na fakt, iż wiele instytucji zwraca się do ZUS-u o potwierdzenie autentyczności zaświadczenia o niezaleganiu przez przedsiębiorców w opłacaniu składek, Zakład przygotowuje specjalną usługę elektroniczną. »

Fundusz Mikro zyskał 20 proc. klientów

Aktualizacja: 31.03.2009

Zaostrzenie polityki kredytowej spowodowało, że klienci biznesowi szukają innych źródeł finansowania swojej działalności. Przedsiębiorcy, którym bank odmówił kredytu, coraz częściej trafiają do Funduszu Mikro. »

Średnie i duże przedsiębiorstwa są przygotowane na kryzys

Aktualizacja: 31.03.2009

Bardzo wysoki poziom płynności finansowej oraz duże zyski w roku ubiegłym dają nadzieję, że średnie i duże firmy poradzą sobie w czasie kryzysu - uważa Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z PKPP Lewiatan. »

Oszuści podatkowi pod lupą inspektorów skarbowych

Aktualizacja: 31.03.2009

W 2009 r. inspektorzy kontroli skarbowej skupią się na walce z podmiotami zajmującymi się najgroźniejszymi dla budżetu oszustwami podatkowymi, związanymi z VAT i akcyzą - wynika z przedstawionych przez Ministerstwo Finansów zadań kontroli skarbowej na bieżący rok. »

Od połowy kwietnia niższe ceny z telefonów stacjonarnych dla klientów biznesowych TP

Aktualizacja: 31.03.2009

Telekomunikacja Polska planuje obniżyć ceny połączeń z telefonów stacjonarnych na komórki dla klientów biznesowych od 15 kwietnia. To efekt porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej - poinformował w poniedziałek rzecznik Grupy TP Wojciech Jabczyński. »

Od dziś wyższe odszkodowania za wypadki przy pracy

Aktualizacja: 31.03.2009

Od 1 kwietnia wzrosną jednorazowe odszkodowania wypłacane przez ZUS za wypadki przy pracy lub z tytułu choroby zawodowej. »

Do końca kwietnia pakiet antykryzysowy trafi do Sejmu

Aktualizacja: 31.03.2009

Najpóźniej do końca kwietnia rząd skieruje pakiet działań antykryzysowych, wypracowany pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi, do prac parlamentarnych - powiedział we wtorek sekretarz stanu w kancelarii premiera Michał Boni. »

Surowsze kary za zmowy cenowe

Aktualizacja: 30.03.2009

Za najbardziej szkodliwe dla konsumentów porozumienia cenowe między firmami kary nakładane przez prezesa UOKiK mogą sięgać nawet 10 proc. rocznych przychodów przedsiębiorstwa. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

europa.jobs - praca za granicą

Ekspert w dziedzinie poszukiwania pracy i zatrudnienia za granicą

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama