reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Sejm za zmianami dotyczącymi informowania pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji

Aktualizacja: 22.05.2009

Zasady wybierania członków rady pracowników, koszty związane z wyborem i działalnością takiej rady oraz regulacje dotyczące przekazywania przez pracodawcę informacji ministrowi o radzie pracowników reguluje nowelizacja ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. W piątek przyjął ją Sejm. »

Wyższy limit przychodów dla małego podatnika

Aktualizacja: 22.05.2009

Dziś wchodzą w życie przepisy podnoszące limit kwotowy w definicji małego podatnika do 1,2 mln euro. »

Sejm znowelizował kodeks spółek handlowych

Aktualizacja: 22.05.2009

Spółka będzie mogła ograniczyć prawo głosu akcjonariuszom, którzy posiadają w niej więcej niż jedną dziesiątą głosów - przewiduje jednogłośnie znowelizowany w czwartek przez Sejm kodeks spółek handlowych. »

Najwyżej rok przetrwają firmy bez kredytów

Aktualizacja: 22.05.2009

W najlepszym razie rok, w najgorszym dwa, trzy miesiące przetrwają firmy bez możliwości zaciągania kredytów, "przejadając" swoje oszczędności - donosi "Gazeta Prawna". »

100 mln zł dla zakładów pracy chronionej

Aktualizacja: 21.05.2009

Już w przyszłym tygodniu zakłady pracy chronionej będą mogły składać wnioski o dofinansowanie, np. rozbudowy, na formularzach przygotowanych przez PFRON. »

Kredyt technologiczny miał ruszyć w maju, może wystartuje w czerwcu

Aktualizacja: 21.05.2009

Brak porozumienia między resortem a BGK gospodarki blokuje start kredytu technologicznego. Z tego powodu BGK nie może podpisać umów z bankami komercyjnymi na wdrażanie tego instrumentu finansowego. Firmy, które wezmą kredyt technologiczny, będą mogły liczyć na jego częściowe umorzenie. »

Więcej na szkolenia starszych osób

Aktualizacja: 21.05.2009

Osoby, które skończyły 50 lat, mogą za pieniądze unijne skorzystać z bezpłatnych szkoleń, pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego. Jest na to przewidziane w 2009 roku 1,5 mld zł. »

Brak postępu w sprawie udzielania firmom poręczeń i gwarancji

Aktualizacja: 21.05.2009

Po kilku miesiącach prac Rada Ministrów przyjęła 19 maja rozporządzenie w sprawie udzielania przez Skarb Państwa poręczeń i gwarancji. Określa ono zakres niezbędnej dokumentacji i tryb udzielania przez Skarb Państwa wszystkich form poręczeń i gwarancji, a także sposób naliczania i pobierania opłaty prowizyjnej oraz jej wysokość. »

Projekt o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji

Aktualizacja: 21.05.2009

Zasady wybierania członków rady pracowników, koszty związanych z wyborem i działalnością takiej rady i regulacje, dotyczące przekazywania przez pracodawcę ministrowi informacji o radzie pracowników reguluje projekt nowelizacji ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. »

Pracodawca powiadomi o skutkach choroby zawodowej

Aktualizacja: 22.05.2009

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy kodeks pracy i niektórych innych ustaw, przedłożony przez prezesa Rządowego Centrum Legislacji Macieja Berka. Skutkiem nowelizacji będzie m.in. zwiększenie obowiązków pracodawcy w związku z chorobą zawodową pracownika. »

Biurokracja ograniczy przedsiębiorstwom dostęp do państwowych poręczeń

Aktualizacja: 20.05.2009

Aby uzyskać poręczenie kredytu przez Skarb Państwa, firmy będą musiały zlecać wykonanie kosztownych obliczeń i przygotować kilkanaście dokumentów. »

Uznanie nabytych kwalifikacji umożliwi podjęcie działalności

Aktualizacja: 22.05.2009

Dziś wchodzi w życie rozporządzenie umożliwiające wykonywanie w kraju niektórych rodzajów działalności bądź zawodów regulowanych osobom, które za granicą nabyły odpowiednie kwalifikacje, po uznaniu tych umiejętności przez Urząd Dozoru Technicznego. »

Od wakacji niektóre szkolenia dla małych firm za darmo

Aktualizacja: 20.05.2009

Od przełomu lipca i sierpnia firmy zatrudniające mniej niż 50 osób nie będą musiały mieć wkładu własnego, żeby korzystać ze szkoleń dla swoich pracowników w ramach programów unijnych - poinformował w środę PAP dyrektor Paweł Chorąży z resortu rozwoju. »

W 2008 r. przedsiębiorcy zainwestowali w SSE ponad 10 mld zł

Aktualizacja: 20.05.2009

W 2008 r. przedsiębiorcy zainwestowali ponad 10 mld zł w specjalnych strefach ekonomicznych (SSE) - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. »

Umowa o pracę na 3 miesiące warunkiem otrzymania dodatku relokacyjnego i motywacyjnego

Aktualizacja: 20.05.2009

Żeby otrzymać 3,3 tys. brutto tzw. dodatku relokacyjnego oraz maksymalnie 4 tys. brutto dodatku motywacyjnego, trzeba mieć umowę o pracę z nowym pracodawcą na co najmniej 3 miesiące - poinformował dyrektor Paweł Chorąży z resortu rozwoju. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mirosław Siwiński

Radca Prawny nr wpisu WA-9949 Doradca Podatkowy nr wpisu 09923

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama