reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Niezbędny e-podpis w kontaktach z ZUS

Aktualizacja: 09.06.2009

Od 21 lipca przedsiębiorcy będą zobowiązani do potwierdzania przesyłek elektronicznych w korespondencji z ZUS wyłącznie za pomocą bezpiecznego podpisu elektronicznego. »

Firmy odbudowują zapasy

Aktualizacja: 14.06.2009

Aby utrzymać ciągłość dostaw na rynek, firmy muszą odbudować poziom zapasów. Ożywienie produkcji przemysłowej związane z zapełnianiem magazynów może trwać 2–3 miesiące. Sytuacja zależy od branży – sprzedają firmy spożywcze, producenci butów magazyny mają pełne. »

Zwolnienie z PIT zapomóg i bonów przekazywanych przez firmę

Aktualizacja: 17.06.2009

Zwolnienie z podatku PIT zapomóg ze środków związków zawodowych oraz świadczeń rzeczowych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych - to niektóre z rozwiązań przewidzianych w projekcie nowelizacji ustawy o PIT, który trafił do Sejmu. »

Pakiet antykryzysowy trafił do Sejmu

Aktualizacja: 15.06.2009

Do Sejmu trafiła część projektu tzw. pakietu antykryzysowego, dotycząca zmian w prawie pracy, m.in. elastycznego czasu pracy i umów na czas określony. »

Nie będzie podatku ekologicznego na auta

Aktualizacja: 15.06.2009

Maleją szanse na to, by nowy podatek ekologiczny zastąpił akcyzę naliczaną przy zakupie samochodów osobowych już 1 stycznia 2010 r. - mówi w rozmowie z "Gazetą Prawną" wiceminister finansów odpowiedzialny za sprawy akcyzowe, Jacek Kapica. »

400 mln euro kredytu technologicznego będzie dostępne od lipca

Aktualizacja: 09.06.2009

Sześć banków komercyjnych podpisało z BGK porozumienie w sprawie uruchomienia kredytu technologicznego. Od 1 lipca znajdzie się on w ich ofertach dla małych i średnich firm. »

Operator udostępni Twoje dane wywiadowi skarbowemu

Aktualizacja: 09.06.2009

Wywiad skarbowy uzyska szczegółowe dane o podatnikach od operatora telekomunikacyjnego i pocztowego. »

Nie będzie podwyżki akcyzy na papierosy, alkohol i paliwo

Aktualizacja: 09.06.2009

Obecnie Ministerstwo Finansów nie prowadzi analiz w zakresie podwyżki akcyzy na papierosy, alkohol czy paliwa – dowiedziała się GP. »

Wzrosła liczba osób z chorobami zawodowymi

Aktualizacja: 09.06.2009

Lekarze medycyny pracy alarmują, że wzrasta liczba pracowników chorych na boreliozę. Powodem jest lepsza wykrywalność choroby i polityka firm, które oszczędzały m.in. na szczepieniach. »

Usługi informacyjne dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 09.06.2009

Przedsiębiorcy i osoby planujące założenie firmy mogą skorzystać z bezpłatnych usług informacyjnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. »

Unijne granty tylko na najnowsze technologie

Aktualizacja: 09.06.2009

Dostęp do dotacji na innowacyjne projekty będzie trudniejszy. Aby dostać grant, przedsiębiorca będzie musiał wykazać się stosowaniem najnowszej światowej technologii. »

Członek zarządu pracujący na pół etatu ma prawo do połowy wynagrodzenia

Aktualizacja: 09.06.2009

Jeżeli członek zarządu spółki akcyjnej zawarł umowę o pracę na pół etatu, może otrzymywać tylko połowę wynagrodzenia przyznanego mu mocą uchwały walnego zgromadzenia spółki - orzekł we wtorek Sąd Najwyższy. »

Auta sprowadzane z UE będą szczegółowo kontrolowane

Aktualizacja: 08.06.2009

Przed wydaniem dowodu rejestracyjnego gmina będzie sprawdzała, czy samochód nie pochodzi z kradzieży w innym państwie Unii Europejskiej. »

Zmniejszy się częstotliwość wydawania druków RMUA

Aktualizacja: 09.06.2009

Pracodawcy będą mogli rzadziej wydawać swoim pracownikom druki RMUA potwierdzające wyliczenie składek na ubezpieczenie społeczne. »

Związkowcy za zmianami w projekcie pakietu antykryzysowego

Aktualizacja: 09.06.2009

Związki zawodowe wchodzące w skład Komisji Trójstronnej proponują, aby w projekcie pakietu antykryzysowego zmienić zapisy dot. m.in. elastycznego czasu pracy czy opodatkowania zapomóg dla pracowników. Chcą też jak najszybciej rozmawiać o wzroście wynagrodzeń. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Czarczyńska

Asystent prawny w E-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama