REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W inwestycjach rośnie apetyt na ryzyko – jak działać na światowych rynkach?

REKLAMA

REKLAMA

Rozsądne inwestowanie oznacza świadome zarządzanie własnym portfelem oraz uważną obserwację zarówno swojej sytuacji, jak i rynków finansowych. Jeśli prowadzimy inwestycje na rynkach zagranicznych, konieczne jest regularne aktualizowanie informacji. W jaki sposób odnaleźć się w zalewie danych i wyciągnąć wnioski, umożliwiające podejmowanie dobrych decyzji inwestycyjnych? Z pomocą przychodzą eksperci z banku Citi Handlowy. Inwestowanie może być prostsze i zarazem opłacalne.

Świadome inwestowanie – od czego zacząć?

REKLAMA

Osoby posiadające portfel inwestycyjny wiedzą, jak ważna jest wiedza na temat sytuacji na interesujących ich rynkach finansowych. Zmienność warunków gospodarczych jest duża i różna w poszczególnych krajach, co na pewno utrudnia zarządzanie finansami.

Rosnąca inflacja i wracająca niepewność na światowych rynkach nie pomagają w podejmowaniu decyzji. Dynamika zmian sprawia, że bezpieczne przystanie nie są już tak pewne jak były do niedawna, a niektóre rynki, które niosły większe ryzyko, zmieniły się na stabilniejsze. W jaki sposób więc inwestować w skali międzynarodowej?

Rosnące ryzyko na światowych giełdach – warto słuchać specjalistów

REKLAMA

Dogłębna analiza wykonana przez specjalistów pozwala stwierdzić, że wyraźnie widać trend zwiększania się apetytu na ryzyko. Ponieważ będzie on się utrzymywał, a ryzyko inwestycji będzie rosło, nie należy budować portfela inwestycyjnego wyłącznie na jednym instrumencie finansowym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dlatego – rozważając dywersyfikację ryzyka – warto przyjrzeć się innym instrumentom niż tylko akcje i obligacje. Długi skarbowe, zarówno z krajów rozwijających się, jak i rozwiniętych, stają się coraz popularniejszym wyborem inwestorów. Obligacje będą przynosiły stabilne, choć niższe stopy zwrotu, tym samym będąc stabilizatorem portfeli inwestycyjnych. Sytuacja ta oczywiście może się zmienić pod koniec roku, który zazwyczaj bywa dobrym momentem wzrostowym akcji, niemniej eksperci zalecają daleko posuniętą ostrożność. Osoby niezdecydowane na podejmowanie dużego ryzyka mogą skorzystać z indywidualnej oceny portfela w Citigold i Citigold Private Client.

Portfel skrojony na miarę

Analizy i wskazywanie trendów mogą być niewystarczające dla kogoś, kto próbuje bezpiecznie inwestować posiadane środki finansowe. W ofercie Citigold i CPC znajduje się również możliwość indywidualnych analiz. W ten sposób można dokonać określonych korekt i przesunięć aktywów. Przy pomocy ekspertów można zminimalizować ryzyko. Dobrze przygotowany portfel inwestycyjny będzie przynosił zwrot z inwestycji.

Pracuj z ekspertami

REKLAMA

Bezpieczne inwestowanie jest łatwiejsze, gdy na bieżąco otrzymuje się rzetelne dane. Z tego względu warto współpracować z osobami, które na co dzień zajmują się profesjonalnym doradztwem finansowym. Citi Handlowy, uznany lider Bankowości Prywatnej 2020 w rankingu Forbes i Euromoney, zatrudnia specjalistów, których wskazówki są właściwym punktem wyjścia, by zmienić dotychczasowe cele lub zwrócić uwagę na instrumenty finansowe dotąd nieobecne w portfelu inwestycyjnym. O tym, jak jeszcze mogą pomóc specjaliści, mówi Szymon Zajkowski, dyrektor inwestycyjny w Citi Handlowy:

‒ Dzięki przynależności do globalnej grupy Citi mamy dostęp do analiz ekspertów z różnych części świata i pokrywających wszelkie klasy aktywów. To daje nam ogromną przewagę na rynku i ułatwia podejmowanie trafnych decyzji inwestycyjnych w procesie przygotowywania rekomendacji dla naszych Klientów. Szeroki wachlarz instrumentów finansowych dostępnych w Citi Handlowy umożliwia nam zbudowanie dobrze zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego, zgodnego z celami i horyzontem inwestycyjnym danego Klienta. W czasach rosnącego skomplikowania rynków finansowych oraz podwyższonej zmienności notowań kładziemy również szczególny nacisk na odpowiednio częstą i zrozumiałą komunikację z klientem, tak by zawsze miał on pewność, że jego portfel jest zgodny z założonymi wcześniej celami inwestycyjnymi oraz poziomem ryzyka.

Dzięki rzetelnym analizom przygotowanym przez Citi Handlowy łatwiej reagować w sytuacji rosnącego ryzyka inwestowania na światowych giełdach. Comiesięczne szczegółowe raporty i cotygodniowa analiza bieżącej sytuacji na rynkach sprawiają, że inwestowanie staje się jeszcze bardziej bezpieczne, komfortowe i opłacalne.

Warto postawić na partnera, który cechuje się profesjonalizmem i wysokiej klasy ekspertami chętnie dzielącymi się wiedzą.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA