REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W inwestycjach rośnie apetyt na ryzyko – jak działać na światowych rynkach?

REKLAMA

REKLAMA

Rozsądne inwestowanie oznacza świadome zarządzanie własnym portfelem oraz uważną obserwację zarówno swojej sytuacji, jak i rynków finansowych. Jeśli prowadzimy inwestycje na rynkach zagranicznych, konieczne jest regularne aktualizowanie informacji. W jaki sposób odnaleźć się w zalewie danych i wyciągnąć wnioski, umożliwiające podejmowanie dobrych decyzji inwestycyjnych? Z pomocą przychodzą eksperci z banku Citi Handlowy. Inwestowanie może być prostsze i zarazem opłacalne.

Świadome inwestowanie – od czego zacząć?

REKLAMA

Osoby posiadające portfel inwestycyjny wiedzą, jak ważna jest wiedza na temat sytuacji na interesujących ich rynkach finansowych. Zmienność warunków gospodarczych jest duża i różna w poszczególnych krajach, co na pewno utrudnia zarządzanie finansami.

Rosnąca inflacja i wracająca niepewność na światowych rynkach nie pomagają w podejmowaniu decyzji. Dynamika zmian sprawia, że bezpieczne przystanie nie są już tak pewne jak były do niedawna, a niektóre rynki, które niosły większe ryzyko, zmieniły się na stabilniejsze. W jaki sposób więc inwestować w skali międzynarodowej?

Rosnące ryzyko na światowych giełdach – warto słuchać specjalistów

REKLAMA

Dogłębna analiza wykonana przez specjalistów pozwala stwierdzić, że wyraźnie widać trend zwiększania się apetytu na ryzyko. Ponieważ będzie on się utrzymywał, a ryzyko inwestycji będzie rosło, nie należy budować portfela inwestycyjnego wyłącznie na jednym instrumencie finansowym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dlatego – rozważając dywersyfikację ryzyka – warto przyjrzeć się innym instrumentom niż tylko akcje i obligacje. Długi skarbowe, zarówno z krajów rozwijających się, jak i rozwiniętych, stają się coraz popularniejszym wyborem inwestorów. Obligacje będą przynosiły stabilne, choć niższe stopy zwrotu, tym samym będąc stabilizatorem portfeli inwestycyjnych. Sytuacja ta oczywiście może się zmienić pod koniec roku, który zazwyczaj bywa dobrym momentem wzrostowym akcji, niemniej eksperci zalecają daleko posuniętą ostrożność. Osoby niezdecydowane na podejmowanie dużego ryzyka mogą skorzystać z indywidualnej oceny portfela w Citigold i Citigold Private Client.

Portfel skrojony na miarę

Analizy i wskazywanie trendów mogą być niewystarczające dla kogoś, kto próbuje bezpiecznie inwestować posiadane środki finansowe. W ofercie Citigold i CPC znajduje się również możliwość indywidualnych analiz. W ten sposób można dokonać określonych korekt i przesunięć aktywów. Przy pomocy ekspertów można zminimalizować ryzyko. Dobrze przygotowany portfel inwestycyjny będzie przynosił zwrot z inwestycji.

Pracuj z ekspertami

REKLAMA

Bezpieczne inwestowanie jest łatwiejsze, gdy na bieżąco otrzymuje się rzetelne dane. Z tego względu warto współpracować z osobami, które na co dzień zajmują się profesjonalnym doradztwem finansowym. Citi Handlowy, uznany lider Bankowości Prywatnej 2020 w rankingu Forbes i Euromoney, zatrudnia specjalistów, których wskazówki są właściwym punktem wyjścia, by zmienić dotychczasowe cele lub zwrócić uwagę na instrumenty finansowe dotąd nieobecne w portfelu inwestycyjnym. O tym, jak jeszcze mogą pomóc specjaliści, mówi Szymon Zajkowski, dyrektor inwestycyjny w Citi Handlowy:

‒ Dzięki przynależności do globalnej grupy Citi mamy dostęp do analiz ekspertów z różnych części świata i pokrywających wszelkie klasy aktywów. To daje nam ogromną przewagę na rynku i ułatwia podejmowanie trafnych decyzji inwestycyjnych w procesie przygotowywania rekomendacji dla naszych Klientów. Szeroki wachlarz instrumentów finansowych dostępnych w Citi Handlowy umożliwia nam zbudowanie dobrze zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego, zgodnego z celami i horyzontem inwestycyjnym danego Klienta. W czasach rosnącego skomplikowania rynków finansowych oraz podwyższonej zmienności notowań kładziemy również szczególny nacisk na odpowiednio częstą i zrozumiałą komunikację z klientem, tak by zawsze miał on pewność, że jego portfel jest zgodny z założonymi wcześniej celami inwestycyjnymi oraz poziomem ryzyka.

Dzięki rzetelnym analizom przygotowanym przez Citi Handlowy łatwiej reagować w sytuacji rosnącego ryzyka inwestowania na światowych giełdach. Comiesięczne szczegółowe raporty i cotygodniowa analiza bieżącej sytuacji na rynkach sprawiają, że inwestowanie staje się jeszcze bardziej bezpieczne, komfortowe i opłacalne.

Warto postawić na partnera, który cechuje się profesjonalizmem i wysokiej klasy ekspertami chętnie dzielącymi się wiedzą.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

REKLAMA

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

REKLAMA

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

REKLAMA