REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W inwestycjach rośnie apetyt na ryzyko – jak działać na światowych rynkach?

REKLAMA

REKLAMA

Rozsądne inwestowanie oznacza świadome zarządzanie własnym portfelem oraz uważną obserwację zarówno swojej sytuacji, jak i rynków finansowych. Jeśli prowadzimy inwestycje na rynkach zagranicznych, konieczne jest regularne aktualizowanie informacji. W jaki sposób odnaleźć się w zalewie danych i wyciągnąć wnioski, umożliwiające podejmowanie dobrych decyzji inwestycyjnych? Z pomocą przychodzą eksperci z banku Citi Handlowy. Inwestowanie może być prostsze i zarazem opłacalne.

Świadome inwestowanie – od czego zacząć?

REKLAMA

Osoby posiadające portfel inwestycyjny wiedzą, jak ważna jest wiedza na temat sytuacji na interesujących ich rynkach finansowych. Zmienność warunków gospodarczych jest duża i różna w poszczególnych krajach, co na pewno utrudnia zarządzanie finansami.

Rosnąca inflacja i wracająca niepewność na światowych rynkach nie pomagają w podejmowaniu decyzji. Dynamika zmian sprawia, że bezpieczne przystanie nie są już tak pewne jak były do niedawna, a niektóre rynki, które niosły większe ryzyko, zmieniły się na stabilniejsze. W jaki sposób więc inwestować w skali międzynarodowej?

Rosnące ryzyko na światowych giełdach – warto słuchać specjalistów

REKLAMA

Dogłębna analiza wykonana przez specjalistów pozwala stwierdzić, że wyraźnie widać trend zwiększania się apetytu na ryzyko. Ponieważ będzie on się utrzymywał, a ryzyko inwestycji będzie rosło, nie należy budować portfela inwestycyjnego wyłącznie na jednym instrumencie finansowym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dlatego – rozważając dywersyfikację ryzyka – warto przyjrzeć się innym instrumentom niż tylko akcje i obligacje. Długi skarbowe, zarówno z krajów rozwijających się, jak i rozwiniętych, stają się coraz popularniejszym wyborem inwestorów. Obligacje będą przynosiły stabilne, choć niższe stopy zwrotu, tym samym będąc stabilizatorem portfeli inwestycyjnych. Sytuacja ta oczywiście może się zmienić pod koniec roku, który zazwyczaj bywa dobrym momentem wzrostowym akcji, niemniej eksperci zalecają daleko posuniętą ostrożność. Osoby niezdecydowane na podejmowanie dużego ryzyka mogą skorzystać z indywidualnej oceny portfela w Citigold i Citigold Private Client.

Portfel skrojony na miarę

Analizy i wskazywanie trendów mogą być niewystarczające dla kogoś, kto próbuje bezpiecznie inwestować posiadane środki finansowe. W ofercie Citigold i CPC znajduje się również możliwość indywidualnych analiz. W ten sposób można dokonać określonych korekt i przesunięć aktywów. Przy pomocy ekspertów można zminimalizować ryzyko. Dobrze przygotowany portfel inwestycyjny będzie przynosił zwrot z inwestycji.

Pracuj z ekspertami

REKLAMA

Bezpieczne inwestowanie jest łatwiejsze, gdy na bieżąco otrzymuje się rzetelne dane. Z tego względu warto współpracować z osobami, które na co dzień zajmują się profesjonalnym doradztwem finansowym. Citi Handlowy, uznany lider Bankowości Prywatnej 2020 w rankingu Forbes i Euromoney, zatrudnia specjalistów, których wskazówki są właściwym punktem wyjścia, by zmienić dotychczasowe cele lub zwrócić uwagę na instrumenty finansowe dotąd nieobecne w portfelu inwestycyjnym. O tym, jak jeszcze mogą pomóc specjaliści, mówi Szymon Zajkowski, dyrektor inwestycyjny w Citi Handlowy:

‒ Dzięki przynależności do globalnej grupy Citi mamy dostęp do analiz ekspertów z różnych części świata i pokrywających wszelkie klasy aktywów. To daje nam ogromną przewagę na rynku i ułatwia podejmowanie trafnych decyzji inwestycyjnych w procesie przygotowywania rekomendacji dla naszych Klientów. Szeroki wachlarz instrumentów finansowych dostępnych w Citi Handlowy umożliwia nam zbudowanie dobrze zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego, zgodnego z celami i horyzontem inwestycyjnym danego Klienta. W czasach rosnącego skomplikowania rynków finansowych oraz podwyższonej zmienności notowań kładziemy również szczególny nacisk na odpowiednio częstą i zrozumiałą komunikację z klientem, tak by zawsze miał on pewność, że jego portfel jest zgodny z założonymi wcześniej celami inwestycyjnymi oraz poziomem ryzyka.

Dzięki rzetelnym analizom przygotowanym przez Citi Handlowy łatwiej reagować w sytuacji rosnącego ryzyka inwestowania na światowych giełdach. Comiesięczne szczegółowe raporty i cotygodniowa analiza bieżącej sytuacji na rynkach sprawiają, że inwestowanie staje się jeszcze bardziej bezpieczne, komfortowe i opłacalne.

Warto postawić na partnera, który cechuje się profesjonalizmem i wysokiej klasy ekspertami chętnie dzielącymi się wiedzą.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

REKLAMA

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

REKLAMA

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

REKLAMA