| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

W urzędach pracy zabrakło pieniędzy na dotacje na biznes

Aktualizacja: 14.04.2009

Niektóre urzędy pracy wstrzymały przyjmowanie wniosków od bezrobotnych ubiegających się o dotacje na rozpoczęcie własnego biznesu, bo nie mają już pieniędzy na ten cel. »

Firmy zdecydują jaką pomoc chcą otrzymać

Aktualizacja: 15.04.2009

Ministerstwo gospodarki chce, by firmy, które z powodu kryzysu wpadły w kłopoty finansowe, same decydowały o tym, jaki rodzaj pomocy od rządu otrzymają - czytamy w "Rzeczpospolitej". »

Od dziś można starać się o dofinansowanie przetwórstwa

Aktualizacja: 14.04.2009

Od 15 kwietnia przedsiębiorcy będą mogli starać się o dofinansowanie inwestycji w przetwórstwie, a rolnicy - o pomoc w tworzeniu nowych miejsc pracy poza rolnictwem - poinformowało we wtorek biuro prasowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. »

Fundusz wypłaci pensje za znikające firmy

Aktualizacja: 10.04.2009

Pracownicy zatrudnieni przez pracodawców, którzy faktycznie zaprzestali działalności, otrzymają wynagrodzenia z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. »

Niskie budżety szansą dla partnerstwa inwestycyjnego

Aktualizacja: 10.04.2009

Ruszają wspólne inwestycje samorządów i przedsiębiorców prywatnych. W budżetach nie ma pieniędzy na usługi publiczne na właściwym poziomie. W 2010 roku liczba inwestycji w ramach PPP powinna znacznie się zwiększyć. »

Sprzedawcy samochodów przenoszą salony za miasto

Aktualizacja: 10.04.2009

Dealerzy samochodowi sprzedają salony w centrach miast i inwestują w siedziby na ich obrzeżach. »

Recepta dla firm na trudne czasy: ekspansja, przejęcia i oszczędzanie

Aktualizacja: 09.04.2009

Kryzys już wymusza restrukturyzację polskich firm - oceniają przedsiębiorcy i ekonomiści. Na razie widać to na rynku pracy, ale duże zmiany mogą nastąpić także w strukturze własnościowej przedsiębiorstw. »

Podstawowa umowa już za 8-10 tys. zł

Aktualizacja: 09.04.2009

Groźba roszczeń ze względu na straty na opcjach walutowych powoduje, że rośnie zainteresowanie menedżerów polisami D&O. Ubezpieczyciele zaostrzyli zaś procedury zawierania takich umów. »

Umowy na czas określony będą trwać maksymalnie trzy lata

Aktualizacja: 08.04.2009

Do 2012 roku pracownicy mają otrzymywać dopłaty do wynagrodzeń za zmniejszony etat oraz minimalną płacę za tzw. urlop postojowy. Pomoc otrzymają tylko te firmy, które ucierpiały z powodu kryzysu. »

Przepisy ordynacji podatkowej niezgodne z Konstytucją

Aktualizacja: 08.04.2009

24 lutego 2009 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał pytanie prawne Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi dotyczące kręgu podmiotów uprawnionych do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty i korekty deklaracji wspólników rozwiązanej spółki cywilnej będącej podatnikiem VAT. »

Obroty firm faktoringowych mniejsze o 6,5 proc.

Aktualizacja: 08.04.2009

Obroty firm faktoringowych spadły w pierwszym kwartale tego roku o 6,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. - wynika z opublikowanych we wtorek danych Polskiego Związku Faktorów. »

Firmy mogą zwracać się o pomoc do inspekcji

Aktualizacja: 07.04.2009

Zwalniani pracownicy, którzy uważają, że pracodawcy łamią ich prawa, mogą zwracać się o pomoc do Państwowej Inspekcji Pracy. Udziela też ona porad pracodawcom, którzy chcą dowiedzieć się jak zgodnie z prawem rozwiązać stosunek pracy. »

Zakup biletów stanowi przychód pracownika

Aktualizacja: 07.04.2009

Wartość biletów lotniczych przekazanych pracownikom, wykonującym pracę w innym kraju, nie korzysta ze zwolnienia z PIT. »

ZFŚS - ustalanie przeciętnej liczby zatrudnionych

Aktualizacja: 06.04.2009

Od 18 marca br. obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie sposobu ustalania przeciętnej liczby zatrudnionych w celu naliczania odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. »

Pracodawcy szukają oszczędności, ale nie na pracownikach

Aktualizacja: 06.04.2009

Pracodawcy, mimo kryzysu, starają się nie oszczędzać na pracownikach. Pomagają im godzić pracę zawodową z życiem prywatnym. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sedlak & Sedlak

Najstarsza polska firma doradztwa HR. To zobowiązuje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »