| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Coraz więcej bezrobotnych zakłada własne firmy

Aktualizacja: 11.05.2009

W szybkim tempie rośnie liczba osób, które po utracie pracy, występują o pomoc finansową z Funduszu Pracy na założenie własnej firmy - powiedziała PAP w poniedziałek wiceminister pracy Czesława Ostrowska. »

Szkolenia zamiast zwolnień

Aktualizacja: 11.05.2009

Nawet pół miliona euro będzie mogła dostać firma, jeśli nie wyrzuci swoich pracowników na bruk, lecz wyśle ich na kursy doszkalające. Ze swojego budżetu nie będzie musiała dołożyć ani złotówki. Pieniądze mają pochodzić z funduszy unijnych - pisze "Rzeczpospolita". »

Skarbówka uzyska dane firmy od operatora internetu

Aktualizacja: 08.05.2009

Organy kontroli skarbowej zyskają uprawnienia związane z kontrolą wykorzystywania internetu do prowadzenia nieopodatkowanej działalności. »

UOKiK w sprawie wsparcia dla przedsiębiorstw w czasie kryzysu

Aktualizacja: 08.05.2009

Do 500 tys. euro wsparcia dla przedsiębiorstwa - to tylko jedno z rozwiązań antykryzysowych zaproponowanych przez Komisję Europejską. Aby skorzystać z nowych możliwości i udogodnień państwa członkowskie muszą do 31 lipca zgłosić KE do akceptacji wykaz odpowiednich programów pomocowych. »

Sejm o przepisach ułatwiających fiskusowi kontrolę e-handlu

Aktualizacja: 11.05.2009

Przepisy ułatwiające inspektorom skarbowym walkę z szarą strefą w handlu internetowym przewiduje projekt nowelizacji ustawy o kontroli skarbowej, którego pierwsze czytanie odbyło się w piątek w Sejmie. »

Pracodawcy i związki porozumiały się w sprawie pakietu antykryzysowego

Aktualizacja: 08.05.2009

Pracodawcy i związki zawodowe porozumiały się w sprawie pakietu antykryzysowego - poinformowali PAP w piątek przedstawiciele organizacji biorących udział w pracach Komisji Trójstronnej. »

Większe prawa drobnych akcjonariuszy

Aktualizacja: 07.05.2009

Statut spółki akcyjnej będzie mógł ograniczyć prawo głosu akcjonariuszy dysponujących pakietem akcji większym niż dziesięcioprocentowy. »

Sejm przyjął senacką poprawkę dotyczącą czasu pracy kierowców

Aktualizacja: 08.05.2009

Sejm przyjął w czwartek poprawkę Senatu do nowelizacji ustawy o czasie pracy kierowców, zakładającą, że będą oni mieli prawo do co najmniej 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku w jednym tygodniu. »

Zmiany w przepisach przeciwpożarowych do Senatu

Aktualizacja: 08.05.2009

Sejm znowelizował w czwartek Kodeks pracy. Nowe przepisy mają wyeliminować - uznawane przez pracodawców za absurdalne - rozwiązania dotyczące ochrony przeciwpożarowej. »

Sejm poparł senackie poprawki do ustawy o towarach paczkowanych

Aktualizacja: 08.05.2009

Sejm przyjął w czwartek poprawki Senatu do ustawy o towarach paczkowanych. Ustawa określa zasady paczkowania towarów oraz wprowadza ograniczenia dotyczące butelkowania win, napojów spirytusowych i aerozolów. »

Fiskus ostrzy zęby na e-handel

Aktualizacja: 07.05.2009

Fiskus szykuje się do likwidacji szarej strefy w internecie, zapowiada "Metro". »

Pracodawcy mogą otrzymać dopłaty do wynagrodzeń dopiero jesienią

Aktualizacja: 06.05.2009

Rząd i partnerzy społeczni wciąż negocjują ostateczną wersję Pakietu Działań Antykryzysowych. Sejm może nie zdążyć z jego uchwaleniem przed wakacjami. »

Kratka znów decyduje o odliczeniu VAT

Aktualizacja: 06.05.2009

Podatnikom przysługuje prawo do pełnego odliczenia VAT od samochodów z kratką oraz od paliwa do tych aut – tak orzekło siedem WSA. Tylko WSA w Krakowie ma inne zdanie. »

Pracodawcy wciąż drukują pracownikom ZUS RMUA

Aktualizacja: 06.05.2009

Firmy nie korzystają z możliwości przesyłania e-mailem raportów o wysokości składek przekazanych do ZUS za swoich pracowników, bo w ten sposób pozbawiliby ich możliwości korzystania z bezpłatnej opieki medycznej. »

Prąd dla firm tanieje

Aktualizacja: 07.05.2009

Zarząd poznańskiej Enei zadeklarował obniżkę cen energii elektrycznej dla przedsiębiorstw od czerwca, średnio o 4 proc., informuje "Parkiet". »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mariański Group

Profesjonalizm & Pasja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »