REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nadchodzi czas finansów pracowniczych

Nadchodzi czas finansów pracowniczych /Fot. Fotolia
Nadchodzi czas finansów pracowniczych /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Pracodawcy coraz intensywniej walczą o pracowników, próbując wyróżnić się na rynku ofertą dodatkowych benefitów pracowniczych. Jednym z nich jest rządowy projekt PPK, mający jednak tyle samo zwolenników, co przeciwników. Tymczasem Symmetrical godzi wszystkich – pracodawców i pracowników – udostępniając platformę do obsługi tzw. finansów pracowniczych.

REKLAMA

Dzięki platformie, każdy pracownik za pośrednictwem pracodawcy, może zawnioskować o wcześniejszą wypłatę wynagrodzenia i natychmiast ją otrzymać na swoje konto. Dostępna dla niego cześć pensji uzależniona jest od przepracowanych w danym miesiącu dni. Natomiast dotychczasowy comiesięczny przelew jest pomniejszany o dokonane wcześniej wypłaty i ewentualną prowizję, o ile koszt zaliczki obciążać będzie pracownika a nie pracodawcę. Rozwiązanie Symmetricala https://symmetrical.ai/pl/ to korzyści dla obu stron rynku pracy: dla pracowników to łatwy i szybki dostęp do wypracowanych pieniędzy; natomiast pracodawcom pozwoli lepiej zadbać o najcenniejszy dla każdej firmy kapitał ludzki i zwiększyć satysfakcję i wydajność pracowników.

REKLAMA

Symmetrical powstał, by służyć społeczeństwu i wesprzeć je w dążeniu do uzyskania wolności finansowej. Poprzez naszą platformę udostępniamy narzędzia, które uelastyczniają relacje finansowe pracodawców z pracownikami. Pierwsi będą mogli oferować w ramach bonusów pracowniczych możliwość pobrania w każdej chwili zaliczki na wynagrodzenie. Drudzy natomiast dostaną natychmiastowy dostęp do pensji w wymiarze odpowiadającym liczbie przepracowanych dni w danym miesiącu, bez konieczności czekania do dnia standardowej wypłaty. Dlatego też nasze rozwiązanie reklamujemy hasłem „każdy dzień może być dniem wypłaty”. W naszej ocenie udało nam się w ten sposób pogodzić interesy obu stron i doprowadzić do stworzenia na rynku pracy finansowej relacji win-win – podkreśla Piotr Smoleń, prezes i współzałożyciel spółki.

REKLAMA

Na przykładzie USA, analizując cykl przepływu gotówki u przeciętnego obywatela tego kraju widać, że 60 proc. wydatków ma miejsce w pierwszym tygodniu miesiąca. Kolejne 20 proc. materializuje się w następnych 7 dniach. Ostatnie dwa tygodnie miesiąca w najmniejszym stopniu obciążają domowy budżet. Niedopasowanie terminów dużych wydatków i wypłaty wynagrodzenia tworzy lukę finansowania. W przypadku braku oszczędności oznacza ona konieczność finansowania się długiem. Gdy mamy do czynienia z taką sytuację przez kilka kolejnych miesięcy, bardzo łatwo o spiralę zadłużenia. To swoisty paradoks, że niektórzy zmuszeni są pożyczać pieniądze na bieżące potrzeby, gdy w tym samym czasie ciężko pracują właśnie z myślą o zdobyciu środków na życie.

Jak jest w Polsce? Wprawdzie rosną wynagrodzenia, a bezrobocie jest rekordowo niskie, ale kondycja finansowa wielu pracowników wcale nie jest taka wesoła. Pokazują to między innymi wyniki badań, które Symmetrical przeprowadził przy współpracy z analitykami firmy Spotdata. Bezsenne noce, rozkojarzenie w pracy, poszukiwanie nowego pracodawcy, wysokooprocentowane „chwilówki” - to wszystko przez problemy finansowe pracowników. Szczegóły badań poznamy 3 października, podczas konferencji HR (R)evolution, gdzie Symmetrical pokaże też, jak pracodawca może pomóc w poprawie kondycji finansowej pracowników.  

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

REKLAMA

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

REKLAMA