reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ceny energii elektrycznej 2019 - Orange podnosi ceny za prąd dla firm

Ceny energii elektrycznej 2019 - Orange podnosi ceny za prąd dla firm

OKECHAMP S.A. (największa firma pieczarkowa w Polsce) z siedzibą w Poznaniu, wraz z początkiem roku otrzymała od Orange Polska nowe warunki umowy wprowadzające podwyżki dotychczasowych cen energii elektrycznej aż o ponad 60%. Z doniesień medialnych wynika ,że Okechamp jest w grupie około 3 000 firm - adresatów zmiany warunków umowy z Orange Polska.

Pogłoski o wzroście cen energii dla odbiorców prywatnych i firm pojawiły się już kilka miesięcy temu. Mimo, iż informowano , iż wzrost opłat ominie polskie gospodarstwa domowe, przedsiębiorców wraz z początkiem roku wielu czekała niemiła niespodzianka. Ekonomiści szacowali, że podwyżki cen za energię dla firm mogą sięgnąć nawet 70% i niestety nie mylili się. W takiej sytuacji znalazła się firma OKECHAMP S.A. która zawarła  umowę na dostawę energii z Orange Polska.

Sytuacja jest kuriozalna, koszty energii są kosztami budującymi  koszty wytworzenia naszych produktów, stanowią one podstawę przygotowywanych ofert, na skutek których podpisujemy kontrakty z naszymi klientami w Polsce i na świecie. Większa część produkcji jest już zakontraktowana, nie mamy żadnej szansy na wzrost cen z tytułu nieoczekiwanego wzrostu cen energii – mówi Leszek Ejsmont, Prezes Okechamp SA.

Polecamy: INFORLEX Biznes

NOWOŚĆ na Infor.pl: Prenumerata elektroniczna Dziennika Gazety Prawnej KUP TERAZ!

Jak tłumaczą w mediach przedstawiciele Orange Polska, tak drastyczne zmiany w cenniku dla firm są spowodowane dużym wzrostem cen hurtowych energii elektrycznej. Klienci, których mają dotknąć zmiany, są informowani o nich listownie i otrzymują 14 dni na podjęcie decyzji o przyjęciu nowych stawek lub rozwiązaniu bez konsekwencji umowy z Orange Polska.

Prawdopodobnie wzrost cen nie jest spowodowany jedynie zmianami na rynku energii. Z doniesień  medialnych wynika, że przyczyną podwyżki może być spór Orange z koncernem PGE, kontrolowanym przez Skarb Państwa. Orange nabywał od PGE energię, którą odsprzedawał swoim odbiorcom. PGE miała zarzucać Orange nieetyczne zachowanie i dążyć do zmiany warunków kontraktowych.  

Jesteśmy zaskoczeni zarówno treścią otrzymanego pisma, jak i zawartymi w nim warunkami. Propozycja jest nieakceptowalna i niezrozumiała, będąca w opozycji do zapewnień rządu dotyczących wzrostu cen energii w Polsce. Będziemy sprawę wyjaśniać licząc na pozytywne rozwiązanie problemu – Mówi Leszek Ejsmont.

OKECHAMP S.A. to największa firma pieczarkowa w Polsce - lider w produkcji, sprzedaży i przetwórstwie pieczarek o znaczącej międzynarodowej pozycji  oraz właściciel marki OLE! – warzywnych przekąsek i przysmaków.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ŻAKIEWICZ ADWOKACI Żakiewicz Górczak Gawińska Sp. k.

Ekspert prawa karnego, karno-skarbowego oraz procedury karnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama