REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw - we wrześniu w Katowicach

REKLAMA

Około 3,5 tys. uczestników przyciągnie we wrześniu do Katowic II Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Motywem przewodnim jego tegorocznej edycji będą m.in. mechanizmy nowoczesnego zarządzania w mikro, małych i średnich firmach.


Szczegóły zaplanowanej na 24-27 września imprezy podała we wtorek Regionalna Izba Gospodarcza (RIG) w Katowicach, będąca głównym organizatorem kongresu. W ciągu czterech dni zaplanowano 50 sesji i paneli, w których zabierze głos ok. 250 ekspertów z Polski i zagranicy.

REKLAMA

Pierwsza edycja kongresu, z udziałem m.in. premiera Donalda Tuska i wicepremiera Waldemara Pawlaka, odbyła się przed rokiem. Zdaniem organizatorów, spotkanie sprzed roku dowiodło, jak bardzo środowisko przedsiębiorców potrzebuje tego typu debaty. Zgłoszenia uczestnictwa w niej przyjmowane są w internecie do 16 września.

"Poprzednia edycja kongresu ukazała, jak wiele problemów stoi przed przedsiębiorcami z tego sektora; jak bardzo potrzebny jest dialog i integracja środowisk gospodarczych oraz partnerstwo nauki i biznesu" - ocenił prezes RIG Tadeusz Donocik.

REKLAMA

Tegoroczne spotkanie ma być okazją do dyskusji o szansach, nowych wyzwaniach oraz barierach dla małych i średnich firm. Przedsiębiorcy oraz reprezentanci świata nauki, instytucji otoczenia biznesu, administracji rządowej i samorządowej będą dyskutować m.in. o aktualnych trendach i kierunkach zarządzania, perspektywach rozwoju na światowych rynkach oraz innowacyjności biznesu.

"Jestem przekonana, że podczas obrad kongresu dojdzie do wypracowania rekomendacji, które posłużą wzmacnianiu efektywnych mechanizmów wspierania małych i średnich przedsiębiorstw w ich rozwoju, stymulowania ich innowacyjności oraz internacjonalizacji" - uważa prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wnioski, które uda się wypracować podczas katowickiej debaty, będą przekazane - w formie rekomendacji - nie tylko na ręce śląskich władz wojewódzkich i samorządowych, polskiego rządu i parlamentu, ale także do Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.

REKLAMA

Wydarzeniem towarzyszącym kongresowi będą Targi Usług i Produktów dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw Biznes Expo. Podczas targów odbędą się tzw. salony tematyczne dotyczące m.in. inwestycji w kapitał ludzki, rozwiązań informatycznych dla biznesu, finansów, budownictwa, górnictwa.

Wśród gości kongresu mają być m.in. unijny komisarz ds. polityki regionalnej Johannes Hahn, członkowie Europejskiego Komitetu Społeczno-Ekonomicznego oraz reprezentanci zagranicznych przedstawicielstw w Polsce - m.in. ambasadorowie i radcowie Pakistanu, Cypru, Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Kazachstanu, Mongolii, Rosji i Ukrainy. Podczas panelu Europa-Chiny planowane jest internetowe połączenie z Hong-Kongiem.

Z lokalizacji kongresu w Katowicach cieszą się władze miasta. "Obok Europejskiego Kongresu Gospodarczego, wydarzenie to jest jednym z ważniejszych spotkań ludzi świata biznesu, nauki i administracji państwowej" - ocenił prezydent Katowic Piotr Uszok.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

REKLAMA

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

REKLAMA

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

REKLAMA