REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jesienią polscy przedsiębiorcy odwiedzą Dolinę Krzemową

REKLAMA

Jesienią przedstawiciele polskich firm odwiedzą Dolinę Krzemową i spotkają się z amerykańskimi inwestorami. Umożliwi im to działający w Palo Alto w USA Polsko-Amerykański Hub Innowacyjności, który zorganizuje bezpośrednie spotkania biznesowe.

W poniedziałek w Klubie Bankowca w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano koncepcję tego projektu. Jego autorem jest Polsko-Amerykańska Rada Współpracy (USPTC), która od 10 lat wspiera wymianę naukową i transfer nowych technologii w sektorach państwowym i prywatnym pomiędzy Polską i Doliną Krzemową w USA. Przedstawiciele Rady działają m.in.: w Warszawie, Katowicach i Wrocławiu.

REKLAMA

REKLAMA

O projekcie na spotkaniu opowiedział przewodniczący USPTC prof. Piotr Moncarz. Jak zaznaczył, wybór firm, których przedstawiciele pojadą do USA, rozpocznie się w sierpniu, a ich nazwy poznamy we wrześniu. "Wybierze je grupa specjalistów pracujących w instytucjach, które działają na rynku inwestycyjnym i strategii technologicznych kraju - m.in.: z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, PARP-u, Krajowego Funduszu Kapitałowego i kilku funduszy kapitałowych" - zaznaczył.

Zdaniem Moncarza trudno oszacować, ile firm będzie chciało pojechać do Doliny Krzemowej. Zaznaczył jednak, że mają być wybrane te, które są najlepsze. "Następnie będziemy je przygotowywali do wyjazdu do Doliny Krzemowej. Będzie to trwało ok. 2 miesięcy" - powiedział. Dodał, że szacuje, iż od jesieni do USA w ramach programu zacznie przyjeżdżać 3-4 firmy miesięcznie.

REKLAMA

Jak powiedział, projekt będzie koordynowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Przygotuje ono formularz zgłoszenia, który umożliwi firmom wzięcie udziału w rekrutacji. Pytany przez PAP o to, jak będzie wyglądał proces wyboru firm, które pojadą do USA, odpowiedział: "Wyobrażam to sobie jak wniosek o przyjęcia na studia na Stamford University. Tam wysyła się swoje świadectwa z różnych szkół, czyli firmy pokażą, co udało im się osiągnąć i jaki jest ich sytuacja finansowa. Do tego dołączą 1-2-stronicowe opracowanie, w którym poinformują, dlaczego chcą +wyjść+ na globalny rynek" - wyjaśnił.

Przedstawiciele firm, które zostaną zakwalifikowane do projektu, we wrześniu, październiku i listopadzie wezmą udział w szkoleniach przygotowujących ich do wyjazdu do USA. Następnie zostanie ustalony termin wyjazdu do USA i terminy spotkań z amerykańskimi firmami technologicznymi, funduszami venture capital i inwestorami. Na miejscu w USA polskich przedsiębiorców będą wspierali pracownicy Polsko-Amerykańskiego Hubu Innowacyjności. Firmy będą musiały samodzielnie sfinansować wyjazd do USA.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Organizatorzy projektu liczą, że polskim firmom, które pojadą do USA, uda się w Dolinie Krzemowej podpisać kontrakty dotyczące finansowania z amerykańskimi przedsiębiorcami.

USPTC powstała w 2002 roku, aby promować Kalifornię, a w szczególności Dolinę Krzemową, jako platforma współpracy polskich przedsiębiorców sektora nowych technologii z amerykańskimi. W br. w Palo Alto w Kalifornii powstał Polsko-Amerykańskiego Hubu Innowacyjności, który ma umożliwić polskim spółkom dostęp do światowego rynku, a amerykańskim pomóc w poznaniu na polskim rynku.

Dolina Krzemowa (ang. Silicon Valley) to nazwa nadana północnej części Doliny Santa Clara, znajdującej się w północnej części stanu Kalifornia. Obszar ten to centrum amerykańskiego przemysłu nowych technologii, m.in. przemysłu komputerowego, informatycznego, biotechnologicznego czy energetycznego.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

REKLAMA

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

Mikro i małe firmy najbardziej boją się rosnących kosztów prowadzenia działalności i podnoszenia składek ZUS-owskich

Czynniki, które bezpośrednio mogą obciążyć finanse firmy w sposób niespodziewany budzą największe obawy małych firm. Zwłaszcza te, które od przedsiębiorcy nie zależ i ma on na nie stosunkowo najmniejszy wpływ. Nie ma w tym nic dziwnego, bo małe firmy w Polsce wciąż cechuje mała płynność finansowa.

REKLAMA