| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Skarb Państwa może udzielić wsparcia dla przedsiębiorców

Skarb Państwa może udzielić wsparcia dla przedsiębiorców

Minister Skarbu Państwa może udzielić wsparcia niebędącego pomocą publiczną przedsiębiorcom publicznym i prywatnym działającym na rynku nie mniej niż 3 pełne lata obrotowe, bez względu na ich wielkość (mały, średni lub inny przedsiębiorca).


Wsparcie będzie mógł uzyskać przedsiębiorca działający krócej niż 3 pełne lata obrotowe, gdy będzie to szczególnie uzasadnione wnioskami wynikającymi z biznesplanu i testu prywatnego inwestora lub gdy wsparcie będzie udzielane w celu ochrony podstawowych interesów bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej.

Wsparcie nie może być udzielone m.in. przedsiębiorcy, który: ubiega się o udzielenie lub korzysta z pomocy na ratowanie lub restrukturyzację, prowadzi działalność gospodarczą na rynku, na którym występuje strukturalna nadwyżka zdolności produkcyjnych, znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej, z powodu niewystarczającego poziomu przepływów pieniężnych nie uzyskałby na rynku środków finansowych niezbędnych do realizacji inwestycji, zamierza utworzyć nowy podmiot, który przejmie lub będzie kontynuował nierentowną działalność przedsiębiorcy znajdującego się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Minister skarbu może udzielić wsparcia mimo występowania ww. okoliczności, jeśli przedsiębiorca ubiega się o nie w celu ochrony podstawowych interesów bezpieczeństwa RP.

Wsparcie będzie udzielane w formie pożyczki lub objęcia przez ministra skarbu akcji lub udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym albo udziału w podwyższeniu kapitału zakładowego przez podwyższenie wartości nominalnej dotychczasowych udziałów lub akcji. Powyższe możliwości wsparcia zostały wprowadzone rozporządzeniem Ministra Skarbu Państwa z 11 sierpnia 2011 r. w sprawie wsparcia niebędącego pomocą publiczną (Dz.U. Nr 174, poz. 1040).

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mirosław Siwiński

Radca Prawny nr wpisu WA-9949 Doradca Podatkowy nr wpisu 09923

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »