| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Do 40 tys. na założenie firmy w sektorze kreatywnym

Do 40 tys. na założenie firmy w sektorze kreatywnym

Artyści z Warszawy i okolic będą mogli poznać reguły prowadzenia biznesu i uzyskać dofinansowanie do nowootwieranych firm. Rusza projekt  „Przedsiębiorczość w sektorach kreatywnych” finansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 6.2 POKL.

 

Projekt pod nazwą „Przedsiębiorczość w sektorach kreatywnych” polega na udzieleniu wsparcia organizacyjnego i finansowego grupie absolwentów uczelni artystycznych i twórców, którzy dotychczas nie prowadzili działalności gospodarczej.


Celem projektu jest ułatwienie uruchomienia i prowadzenia działalności gospodarczej dotyczącej sektorów kreatywnych, do których zalicza się m.in. architekturę, antyki, rynek sztuki, gry komputerowe, rękodzieło, wzornictwo przemysłowe, projektowanie mody, film i wideo, muzykę, sztukę teatralną, publikację i działalność wydawniczą.


Projekt skierowany jest do 100 osób fizycznych zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą zamieszkałych w Warszawie i okolicznych powiatach. Do projektu zakwalifikowanych zostanie 100 osób. W projekcie udziału wziąć nie mogą osoby, które posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą 12 m-cy przed przystąpieniem do projektu.


Uczestnicy projektu będą mieli możliwość poznania reguł prowadzenia i rozwijania własnej firmy. Będą one bezpłatnie zdobywać wiedzę na temat działalności gospodarczej. 80 najlepszych projektów otrzyma dofinansowanie na założenie firmy w wysokości 40 tys. zł . Dodatkowo otrzymają wsparcie pomostowe przez pierwszy rok działalności w kwocie nie większej niż równowartość minimalnego wynagrodzenia.  40 uczestników otrzyma również wsparcie finansowe  w postaci przedłużonego wsparcia pomostowego udzielanego przez 6 miesięcy po zakończeniu korzystania  z podstawowego wsparcia pomostowego.


Projekt „Przedsiębiorczość w sektorach kreatywnych” zrealizuje Akademia Leona Koźmińskiego, która otrzymała na jego realizację  ponad 6,1 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Projekt będzie realizowany od 1 września 2011 r. do 31 sierpnia 2013 r.

 

 

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Krasoń, Home Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »