| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Powstanie "inkubator kuchenny" dla małopolskich przedsiębiorców

Powstanie "inkubator kuchenny" dla małopolskich przedsiębiorców

W ramach projektu "Produkt Lokalny Małopolska" przedsiębiorcy i rolnicy będą mogli korzystać z wyposażenia obiektu umożliwiającego wytwarzanie lokalnych produktów gastronomicznych. Skorzystają także z pomocy marketingowej. Tzw. inkubator kuchenny powstanie w Stryszowie.

 

Przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Projekt realizuje Fundacja Partnerstwo dla Środowiska w Krakowie. Jak podkreślił jej prezes Rafał Serafin, tego typu rozwiązania funkcjonują z powodzeniem od wielu lat w Szwajcarii, a także w krajach "starej" Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych. I to właśnie Szwajcaria będzie wspierać jego wdrażanie w ramach 5-letniego projektu "Produkt Lokalny Małopolska", który zaczyna się w lipcu.

 

Obiekt, który powstanie w Stryszowie, będzie pierwszym tego typu w Małopolsce. Będzie przeznaczony dla rolników i producentów z Lanckorony, Stryszowa, Kalwarii Zebrzydowskiej czy Mucharza.

 

"Nie wymyślamy niczego nowego - korzystamy ze sprawdzonego modelu szwajcarskiego i adaptujemy go do małopolskich realiów. A Szwajcarzy znają się na markach i produktach lokalnych jak nikt inny" - powiedział Serafin.

 

Najważniejszą częścią inkubatora będzie sala wyposażona w urządzenia dużej gastronomii oraz chłodnię, z której korzystać będą mogły małe firmy przetwórstwa spożywczego oraz lokalni rolnicy. Dzięki temu nie będą musieli inwestować w urządzenia gastronomiczne, przez co obniżą koszty wytworzenia swoich produktów.

 

Według przedstawiciela krakowskiej fundacji, inkubator będzie jedną z części programu "Produkt Lokalny Małopolska". W jego ramach lokalni rolnicy i producenci będą też korzystać z pomocy doradczej i technicznej, sanitarno-epidemiologicznej oraz promocyjnej i marketingowej.

 

"Niezwykle ważnym elementem będzie stworzenie zintegrowanego systemu promocji, marketingu i sprzedaży, którym zajmie się Centrum Marki Lokalnej działające przy fundacji" - zaznaczyła Renata Bukowska, prezes Stowarzyszenia "Gościniec 4 Żywiołów", które będzie prowadzić inkubator w Stryszowie.

 

Planowane jest uruchomienie lokalnego sklepiku z produktami w regionie Lanckorona oraz w centrum Krakowa, a także ich sprzedaż poprzez targi produktów lokalnych, sieci delikatesów, hotele czy firmy cateringowe.

 

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Premium English

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »