REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

11,7 mln euro do zdobycia przez firmy w 2011 roku

REKLAMA

11,7 mln euro z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podlaskiego będzie do zdobycia przez mikro-, małe i średnie firmy w 2011 roku - poinformował Podlaski Urząd Marszałkowski.

Będą to ostatnie pieniądze dla firm z tego programu, które Podlaskie ma na lata 2007-2013 - powiedziała  Urszula Mirończuk z departamentu zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku. Z UE w tym programie Podlaskie ma do dyspozycji łącznie 636 mln euro. Większość środków jest już rozdysponowana.

REKLAMA

Firmy będą mogły się ubiegać o środki na innowacyjne inwestycje. "To co będzie do dyspozycji w 2011 roku, to już tak zwane resztówki, które nam pozostały po dotychczasowych konkursach" - wyjaśnia Mirończuk.

REKLAMA

Podlaskie firmy chętnie składały wnioski o unijne dotacje we wszystkich konkursach. Mirończuk podkreśliła, że konkurs w 2011 roku jest przez przedsiębiorców "bardzo oczekiwany". Ile pieniędzy w 2010 roku trafi do firm z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego, jeszcze nie podsumowano.

Konkursy w 2011 roku będą także dla samorządów, wyższych uczelni, instytucji kultury. Pieniądze będą przeznaczone na przygotowanie terenów dla inwestorów, parków przemysłowych, budowę sieci teleinformatycznych, internetowych, inwestycje wodno-kanalizacyjne, inwestycje w odnawialne źródła energii czy gospodarkę odpadami. Ile pieniędzy będzie w tych konkursach, jeszcze nie wiadomo, gdyż - jak wyjaśniła Mirończuk - zależy to od rozstrzygnięć w konkursach prowadzonych w tym roku.

Podlaskie liczy jeszcze na dodatkowe środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, które ma otrzymać z podziału tzw. krajowej rezerwy wykonania. Region spełnił bowiem w wymaganym czasie odpowiednie kryteria, ale nie wiadomo jeszcze, ile to będzie pieniędzy. Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska informowała w ostatnich dniach w Białymstoku, że lista regionów, które dostaną te dodatkowe środki, będzie ogłoszona w styczniu 2011 i potwierdziła, że Podlaskie wymagania spełniło.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pula pieniędzy do podziału z krajowej rezerwy wykonania to 512 mln euro. By dostać z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego środki z podziału tej rezerwy, region musi do końca grudnia 2010 roku wydać minimum 20 proc. środków unijnych z regionalnego programu operacyjnego. Obecnie 12 regionów spełniło ten warunek; które dotąd tego nie spełniły, minister Bieńkowska nie chciała powiedzieć.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

REKLAMA

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

REKLAMA