| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ruszają kolejne konkursy o dofinansowanie dla firm

Ruszają kolejne konkursy o dofinansowanie dla firm

We wrześniu małe i średnie firmy, które stawiają pierwsze kroki w eksporcie będą mogły starać się o dotacje unijne. Rozpocznie się również nabór wniosków w ramach już otwartego konkursu na innowacyjne inwestycje.

14 września rusza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu” Programu Innowacyjna Gospodarka. Przedsiębiorcy będą mogli starać się o dotacje po raz trzeci i ostatni w tym roku. Runda aplikacyjna potrwa do 9 października 2009 r.


Działanie „Paszport do eksportu” ma na celu zwiększenie udziału eksportu w całkowitej sprzedaży, zintensyfikowanie powiązań przedsiębiorstw z zagranicznymi partnerami oraz zwiększenie rozpoznawalności marek handlowych i firmowych na rynkach zagranicznych. Przedsiębiorcy będą mieli do dyspozycji około 65 mln złotych.


Z kolei 28 września rusza nowy konkurs na innowacyjne inwestycje dla małych i średnich firm w ramach Działania 4.4 Programu Innowacyjna Gospodarka. Działanie „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym”, jest jednym z najbardziej popularnych form dofinansowania dla przedsiębiorców. Ze względu na ogromne zainteresowanie dwukrotnie zwiększono budżet poprzednich konkursów.


W drugim w tym roku naborze w tym działaniu do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców przeznaczono budżet w wysokości 750 mln złotych. Jednocześnie konkurs będzie pierwszym, który zostanie przeprowadzony według nowych zasad oceny merytorycznej. Zdaniem wiceministra rozwoju regionalnego Jarosława Pawłowskiego, nowe kryteria oceny kładą nacisk na bardziej szczegółową weryfikację poziomu innowacyjności produktowej.


Oba konkursy kierowane są wyłącznie do małych i średnich przedsiębiorców.

oprac. Alicja Fal

mojafirma.infor.pl/MRR

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sedlak & Sedlak

Najstarsza polska firma doradztwa HR. To zobowiązuje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK