Informacje na stronach www również po angielsku
REKLAMA
Giełda Papierów Wartościowych przygotowuje nowy dokument - Dobre praktyki spółek notowanych na GWP. Jest to zbiór zasad ładu korporacyjnego i norm dotyczących relacji spółek giełdowych z otoczeniem rynkowym, np. inwestorami.
REKLAMA
- Jest to inne spojrzenie na sposób postępowania, który został już wypracowany przez spółki giełdowe - wyjaśnia Beata Stelmach prezes zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.
Nowością jest szczegółowy wykaz informacji, które spółka będzie musiała umieszczać na swojej stronie internetowej, np. powiązania członków rady nadzorczej z akcjonariuszem dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5 proc. ogólnej liczby głosów czy też raporty dotyczące stosowania zasad ładu korporacyjnego.
Obowiązkowi publikacji będą podlegać również pytania akcjonariuszy dotyczące spraw objętych porządkiem obrad, zadawane przed i w trakcie walnego zgromadzenia. Publikowane będą również odpowiedzi.
- Nowy kodeks kładzie duży nacisk na informowanie inwestorów o spółce - twierdzi Beata Stelmach. Dodaje, że strona internetowa jest podstawowym medium służącym do komunikacji z akcjonariuszami.
Wszystkie wymagane informacje będą musiały być najpóźniej od 1 stycznia 2009 r. publikowane nie tylko w języku polskim, ale również w języku angielskim. Wynika to z faktu, że polska giełda przestała być rynkiem lokalnym. Coraz więcej emitentów kieruje swoją ofertę do inwestorów zagranicznych.
AGNIESZKA POKOJSKA
REKLAMA
REKLAMA