| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Mewa leci na giełdę

Mewa leci na giełdę

Mewa największym producentem damskiej bielizny? To cel numer jeden spółki z Biłgoraja, która sprzedaje obecnie akcje w ofercie publicznejBiłgoraj słynie z produkcji mebli (tu siedzibę ma firma Black Red White) oraz wina (zakłady Ambry). Już wkrótce kojarzony ma być też z bielizną damską. Ma się o to starać pochodząca stąd Mewa.

To była państwowa spółka z ponad 40-letnią tradycją. Dotychczas kojarzoną ją z produkcja halek. W ostatnich latach Mewa przeszła gruntowną reorganizację. Obecnie zarządza kilkoma markami, wśród których najważniejsze to: Szame (wyszukana bielizna damska) i LOOKat (konfekcja damska). - Jesteśmy nowoczesną firmą. Skupiamy się na projektowaniu, obsłudze marketingowej i sprzedaży. Szycie zlecamy podwykonawcom z Polski - mówi wiceprezes Mewy Dorota Kenicer.

Od dzisiaj większość krajowych biur maklerskich przyjmuje zapisy na akcje odzieżowej spółki. Przedział cenowy ustalono na 2-2,4 zł. Z oferty publicznej Mewa chce pozyskać 12 mln zł. Pieniądze wyda na przyspieszony rozwój, a zwłaszcza istotną rozbudowę własnej sieci sprzedaży. - Polski rynek bielizny damskiej jest bardzo rozdrobniony. Wiodącą marką jest niemiecki Triumph. Mewa ma potencjał, aby stać się liderem - mówi Kenicer.

Wyniki dotychczas nie zachwycały. - Nie jesteśmy nimi zadowoleni - ocenia zarząd. W tym roku przychody mają wynieść 25,5 mln zł, a zysk - 1,1 mln. Wyniki mają się poprawić po udanym debiucie giełdowym planowanym na początek przyszłego roku. Po udanej emisji aż 62 proc. akcji Mewy znajdzie się w rękach drobnych inwestorów. Resztę kontrolują członkowie zarządu i Bank Gospodarstwa Krajowego.

Obecnie akcje spółki są notowane na rynku CeTO. W poniedziałek ich średni kurs wyniósł 3,33 zł.


Andrzej Stec

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »