| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty dalej traci

Złoty dalej traci

Negatywny wpływ danych z USA o inflacji na złotego nadal trwa. Złoty przebija poziom 3,95 PLN/euro a rynek mówi, że złoty może osiągnąć poziom 3,98 PLN/euro. Ceny papierów również spadają.

Złoty słabnie po publikacji danych o kwietniowej inflacji w USA. Wyniosła ona 0,6 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca, po wzroście poprzednio o 0,4 proc. i okazała się wyższa niż prognozy analityków, którzy szacowali, że wskaźnik CPI wzrośnie w kwietniu mdm o 0,5 proc., a inflacja bazowa wzrośnie o 0,2 proc. Rok do roku spodziewano się 3,5 proc.Eksperci sądzą, że wyższy indeks cen otwiera drogę do kolejnych podwyżek stóp w USA. "Kurs złotego bardzo silnie ostatnio zależy od dwóch rzeczy: zmian na eurodolarze (jako przybliżeniu perspektyw zmian stóp procentowych w USA) oraz sytuacji na rynkach wschodzących (ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji w Turcji).Obie rzeczy obecnie są negatywne dla złotego, więc w perspektywie kilku dni spadki złotego powinny popchnąć kurs w okolice 3,98. Przy czym po tak silnych wczorajszych spadkach, wcześniej można oczekiwać naturalnej korekty w okolice 3,94-3,95" - napisali w porannym komentarzu eksperci Raiffeisen Bank.Po godzinie 9.00 euro wyceniano na 3,9495 zł w porównaniu do 3,9050 zł w środę. Dolara wyceniano na 3,09 zł wobec 3,0430 zł. Oczekiwano, że kierunek zmian na rynku długu wyznaczy aukcja PS0511, podczas której MF sprzedało obligacje PS0511 o wartości 2,0 mld zł, ważniejsze jednak okazały się dane o poziomie wynagrodzeń w kwietniu.GUS podał, że przeciętne wynagrodzenie brutto w kwietniu 2006 roku wyniosło 2.570,05 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 4,0 proc., a mdm spadło o 1,7 proc.Ekonomiści szacowali, że wynagrodzenia w kwietniu wzrosły o 5,4 proc. rdr, a w ujęciu miesięcznym spadły o 0,3 proc. Ten czynnik oraz informacje z USA przeceniły rynek długu.Dochodowość obligacji dwuletnich wynosiła 4,56 proc. w porównaniu do 4,47 proc. w środę.Rentowność papierów pięcioletnich wzrosła natomiast do 5,12 proc. z 5,08 proc., a dziesięcioletnich wyniosła 5,38 proc. wobec 5,32 proc.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK