| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty i obligacje stabilne, nie zareagowały na dane o wynagrodzeniach

Złoty i obligacje stabilne, nie zareagowały na dane o wynagrodzeniach

Złoty nie zareagował na dane o wzroście wynagrodzeń w marcu, które ostudziły nadzieje na obniżkę stóp procentowych po bardzo niskiej marcowej inflacji. Minimalnie wzrosły rentowności obligacji.

Około godziny 14.30 za euro płacono 3,9250 zł wobec 3,9310 zł na otwarciu we wtorek i 3,9360 zł w piątek na zamknięciu. Dolara wyceniano na 3,2020 zł w porównaniu do (odpowiednio) 3,2060 zł i 3,2470 zł

"Złoty pozostawał stosunkowo mocny po południu, choć mieliśmy wyższy niż się spodziewano wzrost wynagrodzeń. To oddala szanse na szybką obniżkę stóp procentowych" - powiedział PAP Marek Rogalski z TMS.

GUS podał we wtorek, że przeciętne wynagrodzenie brutto w marcu 2006 roku wyniosło 2.613,67 zł, co oznacza, że rdr wzrosło o 5,4 proc., a mdm wzrosło o 3,5 proc.

Ekonomiści pytani przez PAP szacowali, że wynagrodzenia w marcu wzrosły o 4,2 proc. rdr, a w ujęciu miesięcznym o 2,2 proc. Rozpiętość prognoz rocznych wahała się od 3,4 proc. do 5,5 proc.

Inwestorzy od początku wtorkowej sesji spekulowali o możliwości obniżek stóp za sprawą niskich danych inflacyjnych. GUS podał w piątek, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu wzrosły o 0,4 proc. w stosunku do marca 2005 roku, a w porównaniu z lutym 2006 roku ceny spadły o 0,1 proc.

Dane o wzroście wynagrodzeń spowodowały niewielki wzrost rentowności obligacji. Rynek zignorował nieco wyższy od oczekiwanego wzrost cen producentów w USA, podany przez amerykański Departament Pracy.

"Rentowności wzrosły nieznacznie, o 1 pkt proc. Rynek nie zareagował na dane o PPI w Stanach. Nie spodziewam się, aby dziś coś wydarzyło się do końca dnia, inwestorzy ciągle są w świątecznych nastrojach" - powiedział PAP Piotr Kołuda.

PPI w marcu w USA wzrósł o 0,5 proc. licząc miesiąc do miesiąca, po spadku poprzednio o 1,4 proc. Analitycy z Wall Street spodziewali się w marcu wzrostu PPI o 0,4 proc. licząc w skali miesiąca.

Dochodowość papierów dwuletnich około godziny 14.40 wynosiła 4,23 proc. wobec 4,22 proc. ma otwarciu we wtorek i 4,23 proc. w piątek, pięcioletnich 4,72 proc. w stosunku do (odpowiednio) 4,71 proc. i 4,77 proc., a dziesięcioletnich 4,96 proc. w porównaniu do 4,97 proc. i 4,99 proc.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Romuald Pilitowski

Prezes Zarządu Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK