reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pogłębiająca się różnica w zyskowności obligacji nie zachęca do zakupów

Pogłębiająca się różnica w zyskowności obligacji nie zachęca do zakupów

Spekulacje o możliwości ponownego zwiększenia różnicy w zyskowności papierów w Polsce i na świecie nie nastrajają dobrze inwestorów.

Na rynkach regionu dominuje wyprzedaż waluty i obligacji - podsumowują dilerzy. Co prawda w Polsce stopy nie spadły w środę, ale w USA podwyższono je po raz piętnasty. Tym samym różnica między głównymi stopami zwiększyła się. W wyniku decyzji FED doszło do wyprzedaży na rynkach wschodzących spotęgowanej tym, że oczekiwania na kolejne wzrosty za oceanem wcale nie wygasły."Na decyzję RPP złoty nie zareagował. Nie nastąpiła zmiana kwotowań. Natomiast komentarz FED do podwyżki stóp doprowadził do osłabienia złotego" - powiedział Paweł Gajewski, diler WestLB. Dodał, że polityczne rozstrzygnięcia w Polsce będą wpływać na spadek wartości polskiej waluty. "Wymuszona koalicja może nie być dobrze odebrana przez rynek. Na razie możemy odreagować i zejść poniżej 3,95 zł za euro. W tym tygodniu jednak złoty raczej się osłabi niż umocni" - prognozuje Gajewski.Złoty po południu stracił na wartości wobec walut obcych. Euro około godz. 14.40 wzrosło do 3,9550 zł z 3,9350 zł we wtorek wieczorem, a dolar zyskał 4,15 gr i umocnił się do 3,2940 zł. W ślad za słabnącym złotym podążyły ceny obligacji. Dilerzy mówią o odpływie inwestorów zagranicznych z rynku."Decyzja FED osłabiła rynek regionu. Sytuacja teraz zaczyna się uspokajać po osłabieniu waluty i obligacji. Zagraniczni inwestorzy decydują się na sprzedaż polskich papierów, kupują je lokalni gracze" - ocenia Andrzej Skraba z Societe Generale.Nie wyklucza on, że dojdzie do "korekcyjnego wzrostu cen" przy utrzymującej się tendencji spadkowej.Dochodowość dwuletnich papierów OK0408 wzrosła do 4,25 proc. z 4,21 proc., pięcioletnich DS1110 do 4,84 proc. 4,74 proc., a dziesięciolatek DS1015 do 5,00 proc. z 4,88 proc.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Artur Tim

Doradca podatkowy, doradca restrukturyzacyjny (licencja syndyka), agent celny, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama