REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kurs złotego waha się na mało płynnym rynku

REKLAMA

Złoty osłabł w drugiej części sesji, co dealerzy tłumaczą niewielką płynnością. Obligacje są stabilne. Dane z amerykańskiego rynku pracy nie miały istotnego przełożenia na rynek.
Około godziny 14.35 za euro płacono 3,8910 zł wobec 3,8740 zł na otwarciu i 3,8790 zł na zamknięciu w czwartek. Dolara wyceniano na 3,2640 zł w porównaniu do (odpowiednio) 3,25 zł i 3,2550 zł.

"Na rynku mamy wolną amerykankę. Trudno racjonalnie wyjaśnić to, co się dzieje. Sesja zaczęła się na poziomie 3,87 zł za euro, potem w kilka chwil złoty osłabł do 3,91 zł za euro. Na rynku jest bardzo mała płynność. Londyńskie banki bawią się tą małą płynności" - powiedział Paweł Gajewski z WestLB.

"Zlecenia stop-loss ustawione były na poziomie 3,91 zł za euro. Nie przełamaliśmy jednak tego poziomu. Trudno wyrokować, co się jeszcze wydarzy w ciągu dnia" - dodał Gajewski

Spokojniej było na obligacjach. Rentowność nieznacznie wzrosła na krótkim końcu krzywej i na papierach dziesięcioletnich. Około godziny 14.35 rentowność dwulatek wynosiła 4,16 proc. wobec 4,13 proc. na otwarciu i 4,10 proc. na zamknięciu w czwartek. W przypadku pięciolatek było to 4,67 proc., czyli tyle co na otwarciu i zamknięciu w czwartek. Dochodowość dziesięciolatek rynek ustalił na 4,87 proc. w porównaniu do (odpowiednio) 4,81 proc. i 4,84 proc.

Rynek czekał na publikację danych o rynku pracy w USA. Amerykański Departament Pracy podał, że stopa bezrobocia w USA w lutym wzrosła do 4,8 proc. z 4,7 proc. w styczniu. W lutym liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrosła o 243.000, podczas gdy w styczniu wzrosła po korekcie o 170.000. Analitycy spodziewali się w lutym stopy bezrobocia w USA na poziomie 4,7 proc. i wzrostu liczby miejsc pracy w sektorach pozarolniczych o 210.000.

"Rynek długu także nie jest płynny, ale zmiany są niewielkie. Nie pojawiają się żadne istotne informacje, wobec tego głównym czynnikiem decydującym o kształcie notowań są rynki bazowe. Dane z USA były zgodne z oczekiwaniami, więc nie było dużej reakcji" - powiedział Andrzej Michałowski z PKO BP.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

REKLAMA

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

REKLAMA

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

REKLAMA