Głosowanie w ponad 25 tys. lokali wyborczych
REKLAMA
Pacjenci szpitali i pensjonariusze zakładów opieki społecznej mogą głosować łącznie w 1187 obwodach utworzonych na terenie tych jednostek: 740 - w szpitalach i 447 - w zakładach opieki społecznej.
101 obwodów do głosowania stworzono w zakładach karnych, 2 - w zewnętrznych oddziałach tych zakładów. Osoby przebywające w aresztach śledczych mogą wziąć udział w głosowaniu w 77 obwodach.
Spośród wszystkich komisji obwodowych 4970 przystosowanych jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tegorocznych wyborach przebywający za granicą Polacy mogą głosować w 162 komisjach wyborczych utworzonych w 92 krajach świata.
Najwięcej komisji obwodowych zostało zorganizowanych w USA - 13, w Australii i Kanadzie - po 6. W Niemczech, we Francji i na Ukrainie będzie po 5 komisji, w Rosji - 4, a na Białorusi - 3.
Głosować można także na 4 statkach morskich. Obwód do głosowania można utworzyć tylko na statku polskiego armatora, pływającym pod polską banderą, z polskim kapitanem. Marynarze głosują na listy zarejestrowane w okręgu właściwym dla siedziby armatora - czyli na listy zarejestrowane w okręgu szczecińskim i gdańskim.
W pierwszej turze głosowano na 5 statkach. W międzyczasie wrócił do portu nowobudowany statek, który przeprowadzał próby na morzu i tamtejszy obwód głosowania został zlikwidowany.
W wyborach prezydenckich powołano 52 komisje okręgowe. W ich skład wchodzi po 5 sędziów. W komisjach obwodowych zasiada natomiast od 5 do 9 osób
REKLAMA
REKLAMA