REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Składka ceną za mniejsze ryzyko

REKLAMA

Podobnie jak w przypadku kredytów, także umowom leasingowym towarzyszy coraz bogatsza oferta ubezpieczeniowa.
Poza obowiązkowymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi czy odpowiedzialności cywilnej coraz częściej firma leasingowa zachęca leasingobiorców do wykupienia umowy zwalniającej ze spłaty pozostałej części należności leasingowych lub rekompensującej straty spowodowane kradzieżą leasingowanej rzeczy.

Z obu takich ubezpieczeń mogą skorzystać klienci Volkswagen Leasing Polska, zawierający z tą spółką umowę leasingową.

REKLAMA

Ubezpieczenie spłaty

Polisa zawarta jest w formie umowy grupowej przez Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie CARDIF POLSKA S.A. z firmą Volkswagen Leasing Polska Sp. z o.o.

Przedmiotem ubezpieczenia jest życie i zdrowie ubezpieczonych. W zależności od wybranego pakietu ubezpieczenia, zakład ubezpieczeń spełni świadczenie w razie zajścia następujących zdarzeń: 1) zgon lub niezdolność do pracy lub poważne zachorowanie ubezpieczonego, 2) zgon lub niezdolność do pracy ubezpieczonego, 3) zgon ubezpieczonego.

Limit 200 tys.

REKLAMA

Zakład ubezpieczeń obejmuje ochroną ubezpieczeniową leasingobiorców, dla których wartość umowy do sfinansowania, bez uwzględnienia skredytowanej składki ubezpieczeniowej, nie przekracza 200 tys. zł oraz którzy w momencie zgłoszenia do ubezpieczenia nie przekroczyli 65 roku życia, a prowadzą działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne.

Przy czym przez pojęcie „niezdolność do pracy” ogólne warunki ubezpieczenia uznają stan niesprawności spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem uniemożliwiający ubezpieczonemu wykonywanie jakiejkolwiek pracy, podejmowanie jakiejkolwiek działalności przynoszącej dochód lub wynagrodzenie oraz, ze względu na niemożność samodzielnej egzystencji wymagający stałej lub długotrwałej opieki innej osoby, trwający przez okres co najmniej 6 miesięcy od daty wypadku, potwierdzony stosownym orzeczeniem lekarza orzecznika ZUS lub KRUS. A przez poważne zachorowanie – zdarzenie polegające na wystąpieniu u ubezpieczonego co najmniej jednej ze zdefiniowanych w ogólnych warunkach ubezpieczenia chorób, w tym m.in. zawału serca. Suma ubezpieczenia na wypadek zgonu lub niezdolności do pracy ubezpieczonego równa jest części kapitałowej opłat leasingowych pozostających do spłaty w tym dniu. A suma ubezpieczenia na wypadek poważnego zachorowania równa jest 6-krotności regularnej raty leasingowej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Ubezpieczenie straty

Podobnie umowa ubezpieczenia straty finansowej zawarta jest w formie polisy grupowej między Cardif Assurances Risques Divers Główny Oddział w Polsce S.A. z Volkswagen Leasing Polska. W ramach tej umowy zakład ubezpieczeń przejmuje na siebie ryzyko straty finansowej poniesionej przez ubezpieczonych leasingobiorców, wynikającej z utraty lub całkowitego zniszczenia przedmiotu leasingu.

REKLAMA

Suma ubezpieczenia to 20 proc. wartości netto lub brutto pojazdu, zgodnie z wartością uwzględnioną w ubezpieczeniu autocasco, jednak nie więcej niż 20 000 zł.
Przedmiotem ubezpieczenia jest strata finansowa poniesiona przez ubezpieczonego w wyniku całkowitego zniszczenia lub utraty pojazdu, będącego przedmiotem umowy leasingu.

Ubezpieczenie może dotyczyć leasingowanego pojazdu, którym jest pojazd samochodowy lub motocykl, z wyłączeniem: taksówek bagażowych, autobusów, samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 3,5 tony, oraz wszelkich pojazdów specjalnych, szczegółowo wymienionych w umowie ubezpieczenia.

Opisane wyżej ubezpieczenia zbliżone są do polis mających zastosowanie w przypadku kredytów hipotecznych.

Korzyści z polis

Jedna chroni przed skutkami ewentualnych nieszczęść dotyczących przedmiotu umowy (podobnie jak ubezpieczenie kredytowanej nieruchomości), druga jest zabezpieczeniem na okoliczność nieszczęścia, które może dotknąć samego leasingobiorcy, a tym samym spowodować jego spadkobiercom kłopot ze spłatą pozostałych zobowiązań na rzecz firmy leasingowej (analogicznie działa ubezpieczenie na życie kredytobiorcy korzystającego z kredytu hipotecznego).

Przedsiębiorca, który korzysta z leasingu i opodatkowany jest z działalności na zasadach ogólnych (a więc nie ryczałtowych), ma prawo wliczyć składki z tytułu takich umów w koszt prowadzonej działalności. Wówczas jednak wypłacone świadczenie będzie musiał potraktować jako przychód z prowadzonej działalności.


Zbigniew Biskupski
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

REKLAMA