REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rząd m.in. o realizacji zobowiązań offsetowych

REKLAMA

Na rozpoczętym we wtorek przed południem posiedzeniu rządu, ministrowie zapoznają się m.in. ze sprawozdaniem z wykonania zobowiązań offsetowych przez zagranicznych dostawców w 2004 r. Największe inwestycje offsetowe związane są z zakupem przez Polskę samolotów wielozadaniowych F-16.
Według resortu gospodarki, producent F-16 Lockheed Martin zadeklarował wykonanie w 2004 roku zobowiązań offsetowych na kwotę 1,28 mld USD, wobec 912 mln USD przewidzianych w harmonogramie offsetowym, z czego 935 mln USD zostało dotychczas zaliczone przez ministra gospodarki.

Najważniejsze projekty LM realizowane w 2004 r. to - według resortu gospodarki - "Opel Zafira i związana z tym współpraca Opla z Bumarem Łabędy, utworzenie Instytutu Lotnictwa oraz inwestycje i zakupy w WSK PZL Rzeszów". Umowa offsetowa związana z zakupem 48 samolotów F-16 weszła w życie w sierpniu 2003 r.

Łączna wartość offsetu do realizacji w ciągu 10 lat wynosi 6,028 mld USD, z czego ok. 3 mld USD w ciągu pierwszych trzech lat; w następnych trzech 2 mld USD, a w ostatnich czterech - 1,028 mld USD.

Na wtorkowym posiedzeniu rząd ma ponadto omówić harmonogram realizacji zadań określonych w "Polityce energetycznej Polski do 2005 r.". Ministrowie mają też wysłuchać informacji o realizacji projektu "Marka dla Polski". Jest to pierwszy etap "Programu Marketingu Narodowego Polski", który realizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą i Instytut Marki Polskiej przy współudziale międzynarodowych konsultantów.

Realizatorem projektu "Marka dla Polski" jest też resort gospodarki, MSZ, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych i Polska Organizacja Turystyczna. Partnerem projektu jest także Akademia Marek, którą tworzy ok. stu firm o potwierdzonych audytem certyfikacyjnym najmocniejszych w Polsce markach.

Celem projektu jest znalezienie atrakcyjnej i unikalnej idei dla marki narodowej. Ministrowie zajmą się we wtorek także wnioskiem rządu do prezydenta o przedłużenie okresu użycia Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Tymczasowych Siłach onZ w Libanie.

Rząd ma przyjąć uchwałę w sprawie przyznania Urzędowi do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, z ogólnej rezerwy budżetowej, pieniędzy na pomoc finansową dla kombatantów - Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA