LPR i Samoobrona za odwołaniem Gronickiego
REKLAMA
Zygmunt Wrzodak (LRP) zaznaczył, że wniosek o wotum nieufności dla Gronickiego nie jest elementem kampanii wyborczej, ponieważ został złożony siedem tygodni temu, kiedy kampania jeszcze się nie rozpoczęła. Ocenił, że debata nad wotum nieufności wobec Gronickiego pokazuje, że polska gospodarka jest w tragicznej sytuacji.
Jako podstawy do odwołania Gronickiego Wrzodak wymieniał działania ministra przygotowujące Polskę do wejścia do strefy euro oraz wprowadzenie podwyżki akcyzy na olej opałowy.
Andrzej Lepper (Samoobrona) powiedział, że posłowie jego klubu poprą wniosek, który podpisali i będą głosować za odwołaniem Gronickiego. Ale, jak zastrzegł, jeszcze nie została podjęta decyzja, jak Samoobrona będzie głosowała nad drugim wnioskiem - złożonym przez PSL i PiS.
Lepper podkreślił, że tak naprawdę odwołanie ministra finansów nic nie zmieni w państwie, ponieważ na jego miejsce przyjdą następni, którzy będą podejmowali podobne działania. Sejm rozpatruje dwa wnioski o odwołanie szefa resortu finansów: jeden posłów PiS i PSL, i drugi, sygnowany przez LPR, Samoobronę i koła prawicowe.
REKLAMA
REKLAMA