Rozsądne zakupy w sieci
REKLAMA
Jeśli dokonujemy zakupów za granicą, warto upewnić się, w jakiej walucie została podana cena. Musimy również zostać poinformowani, w jakim terminie i w jaki sposób można zwrócić towar, a także, gdzie i jak można złożyć reklamację.
Na stronie internetowego sprzedawcy powinna znaleźć się informacja o prawie odstąpienia od umowy w terminie 10 dni (wraz ze wskazaniem wyjątków) i wypowiedzenia umowy, a także wskazany termin, w jakim oferta lub informacja o cenie albo wynagrodzeniu mają charakter wiążący.
Gdy usługi przez internet świadczy przedsiębiorca – a usługa taka wymaga zezwolenia – wówczas na stronie powinny być podane informacje dotyczące zezwolenia i organu, który je wydał. Jeżeli natomiast usługi świadczy osoba fizyczna, która może wykonywać dany zawód pod warunkiem spełnienia pewnych wymogów ustawowych (np. doradca podatkowy), musi potwierdzić spełnienie tych wymagań. Ma więc obowiązek podać samorząd zawodowy, do którego należy, tytuł zawodowy i państwo, w którym został on przyznany, numer w rejestrze publicznym, wraz ze wskazaniem nazwy rejestru i organu prowadzącego rejestr.
PODSTAWA PRAWNA
REKLAMA
REKLAMA