| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Mimo veta Francji Polska powinna wypełniać kryteria z Maastricht

Mimo veta Francji Polska powinna wypełniać kryteria z Maastricht

Mimo francuskiego "nie" dla traktatu konstytucyjnego Polska powinna starać się wypełniać kryteria z Maastricht, a wynik referendum nie powinien mieć wpływu na starania o przystąpienie do strefy euro - uważa prezes NBP Leszek Balcerowicz.

"W niczym wynik referendum we Francji nie zmienia tego co dla Polski jest potrzebne. Im szybciej będziemy się rozwijać tym bardziej będziemy wzmacniać naszą pozycję w UE. Aby mieć wiele do powiedzenia należy mieć prężną i silna gospodarkę. Nawet największy urok ministra finansów nie zastąpi prężnej gospodarki jako atutu" - powiedział dziennikarzom szef NBP."Taki czy inny wynik referendum nie powinien mieć wpływu na to co Polska, we własnym interesie, który nie jest sprzeczny z interesem UE, musi zrobić. To (wejście do strefy euro) od nas głównie zależy. Żeby wejść do strefy euro trzeba spełnić pewne warunki, między innymi potrzeba zdrowych finansów publicznych" - dodał.W referendum, które odbyło się w niedzielę, Francuzi wyraźną większością głosów odrzucili konstytucję Unii Europejskiej. Po obliczeniu blisko 86 proc. głosów, przeciwko konstytucji głosowało 55,96 proc. wyborców. Wynik ten był spodziewany przez rynki finansowe.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »