REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Prezes KGHM nie skomentował łączenia funkcji

REKLAMA

Prezes KGHM Wiktor Błądek nie skomentował w poniedziałek sprawy łączenie funkcji szefa spółki z kandydowaniem na członka jej zarządu z wyboru załogi.
Wcześniej minister skarbu Jacek Socha powiedział, że prezes KGHM nie powinien łączyć tych dwóch funkcji.

"Osoba, która ma być przedstawicielem załogi w zarządzie, nie powinna być prezesem. Jeśli będzie chciał być przedstawicielem załogi, to będę proponował, żeby występował jako członek zarządu" - powiedział Socha. "Nie jestem za tym, aby go dymisjonować" - dodał.

Tydzień temu związkowcy z KGHM poinformowali, że Błądek będzie kandydatem Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego (ZZPPM) w wyborach na przedstawiciela załogi do zarządu koncernu. Prezes KGHM powiedział w poniedziałek, że w zakładzie pracy nie będzie mówił o wyborach do zarządu, w których zamierza wystartować.

"Jestem w tej chwili w pracy i kampanii wyborczej nie prowadzę. Jeśli chcecie cokolwiek wiedzieć na ten temat to jest mój komitet wyborczy (...), proszę się do niego zgłosić" - powiedział prezes.

Dodał, że szefem jego komitetu wyborczego jest Ryszard Zbrzyzny, poseł SLD i szef działającego w KGHM Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego. W poniedziałek, PAP nie udało się porozmawiać z posłem Zbrzyznym. Aby zostać oficjalnie zgłoszonym na listę wyborczą, Błądek musi uzyskać 2,7 tys. głosów poparcia wśród pracowników.

Wybory zaplanowano na 18 i 19 maja tego roku i zostaną przeprowadzone równocześnie z wyborami reprezentantów załogi do rady nadzorczej firmy (jest ich trzech w dziewięcioosobowej radzie). Do tej pory w zarządzie Polskiej Miedzi, mimo ustawowych możliwości, załoga nie miała swojego reprezentanta. Gdyby Błądek został wybrany do władz firmy, byłby pierwszym członkiem zarządu z wyboru załogi i tylko pracownicy mogliby odwołać go z tej funkcji. Aby tak się stało, do urn wyborczych musi pójść przeszło połowa załogi, a nieco ponad 50 proc. z nich musi oddać głos na kandydata ZZPPM.

Przewodniczący konkurencyjnego związku w KGHM - Sekcji Krajowej Górnictwa Rud Miedzi NSZZ "Solidarność", Józef Czyczerski powiedział wcześniej, że jego związek wybory zamierza zbojkotować i nie wystawi żadnego kandydata. Do tej pory w Polskiej Miedzi, mimo ustawowych możliwości, załoga nie miała swojego reprezentanta.

W KGHM już raz uruchomiono procedurę wyboru członka zarządu z ramienia załogi, ale wyborów nie przeprowadzono, ponieważ nie zarejestrowano żadnego kandydata. Wybory zbojkotował wówczas jeden z dwóch największych związków w Polskiej Miedzi - Sekcja Krajowa Górnictwa Rud Miedzi NSZZ "Solidarność".
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

REKLAMA

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

REKLAMA

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

REKLAMA