| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | IDEORIA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Sprzedano mniej

Sprzedano mniej

Oferta Tanich Linii Kolejowych nie jest jeszcze dostatecznie popularna wśród podróżnych. Największym powodzeniem tanie bilety cieszą się na trasie Szczecin-Lublin, najmniejszym Gdańsk-Warszawa.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni obowiązywania nowej oferty Tanich Linii Kolejowych (7-21 kwietnia) pula specjalnych biletów, przygotowana dla tej kategorii pociągów, została wykorzystana tylko w 42 procentach – poinformowała Anna Rosiek, rzecznik spółki PKP InterCity. Tanie bilety cieszyły się największym powodzeniem w pociągu TLK „Gałczyński” (relacja Szczecin–Lublin- -Szczecin), w którym przez 7 dni obowiązywania oferty pasażerowie wykupili całą dzienną pulę biletów. W pozostałych pociągach TLK pełną pulę biletów sprzedawano głównie w okresach szczytu przewozowego (piątek–poniedziałek). Z tanich biletów najrzadziej korzystali mieszkańcy Trójmiasta, wyjeżdżający pociągami w kierunku Warszawy.
Największa dostępność tanich biletów przypada na środek tygodnia – we wtorki, środy i czwartki można podróżować po kraju najtaniej i kupić bez problemu bilet w cenie 27 zł. Wielkość puli najtańszych w Polsce biletów na przejazdy dalekobieżne pociągami TLK wynosi 10 tys. sztuk miesięcznie. PKP InterCity podkreśla, iż najniższą w kraju ceną za przejazd premiowane są osoby wcześniej planujące swoje podróże. Tani bilet można kupić tylko w kasach i wyłącznie w przedsprzedaży: od dwóch miesięcy do siedmiu dni przed datą planowanego wyjazdu.
21 kwietnia zakończyła się sprzedaż tzw. superbiletów. Wiosenna pula (marzec/kwiecień) wynosząca 130 tys. sztuk została sprzedana w 89 proc. Ostatni podróżni pojadą pociągami InterCity i Express na podstawie takiego biletu 28 kwietnia (w 2 klasie kosztuje 36 zł).
PKP InterCity wydłużyło też czas obowiązywania tzw. biletu weekendowego. Dotyczy on dwóch długich majowych weekendów: od piątku 29 kwietnia do wtorku 3 maja oraz od środy 25 maja do niedzieli 29 maja. Przez ponad cztery dni będzie można podróżować po kraju pociągami dziennymi InterCity, EuroCity oraz Express nieograniczoną liczbę razy płacąc 99 zł (w 2 klasie).
Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Janusz Steinbarth


Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »