REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sprzedano mniej

REKLAMA

Oferta Tanich Linii Kolejowych nie jest jeszcze dostatecznie popularna wśród podróżnych. Największym powodzeniem tanie bilety cieszą się na trasie Szczecin-Lublin, najmniejszym Gdańsk-Warszawa.
W ciągu pierwszych dwóch tygodni obowiązywania nowej oferty Tanich Linii Kolejowych (7-21 kwietnia) pula specjalnych biletów, przygotowana dla tej kategorii pociągów, została wykorzystana tylko w 42 procentach – poinformowała Anna Rosiek, rzecznik spółki PKP InterCity. Tanie bilety cieszyły się największym powodzeniem w pociągu TLK „Gałczyński” (relacja Szczecin–Lublin- -Szczecin), w którym przez 7 dni obowiązywania oferty pasażerowie wykupili całą dzienną pulę biletów. W pozostałych pociągach TLK pełną pulę biletów sprzedawano głównie w okresach szczytu przewozowego (piątek–poniedziałek). Z tanich biletów najrzadziej korzystali mieszkańcy Trójmiasta, wyjeżdżający pociągami w kierunku Warszawy.
Największa dostępność tanich biletów przypada na środek tygodnia – we wtorki, środy i czwartki można podróżować po kraju najtaniej i kupić bez problemu bilet w cenie 27 zł. Wielkość puli najtańszych w Polsce biletów na przejazdy dalekobieżne pociągami TLK wynosi 10 tys. sztuk miesięcznie. PKP InterCity podkreśla, iż najniższą w kraju ceną za przejazd premiowane są osoby wcześniej planujące swoje podróże. Tani bilet można kupić tylko w kasach i wyłącznie w przedsprzedaży: od dwóch miesięcy do siedmiu dni przed datą planowanego wyjazdu.
21 kwietnia zakończyła się sprzedaż tzw. superbiletów. Wiosenna pula (marzec/kwiecień) wynosząca 130 tys. sztuk została sprzedana w 89 proc. Ostatni podróżni pojadą pociągami InterCity i Express na podstawie takiego biletu 28 kwietnia (w 2 klasie kosztuje 36 zł).
PKP InterCity wydłużyło też czas obowiązywania tzw. biletu weekendowego. Dotyczy on dwóch długich majowych weekendów: od piątku 29 kwietnia do wtorku 3 maja oraz od środy 25 maja do niedzieli 29 maja. Przez ponad cztery dni będzie można podróżować po kraju pociągami dziennymi InterCity, EuroCity oraz Express nieograniczoną liczbę razy płacąc 99 zł (w 2 klasie).
Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Janusz Steinbarth


Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Zaskakujący rok na giełdzie. Czego spodziewać się na ostatniej prostej 2023 r.?

    To był zaskakujący rok dla rynków, wyjątkowo pomyślny. Zwłaszcza biorąc pod uwagę widmo recesji, które groziło nam jeszcze na jego początku. Czy ostatnie tygodnie roku znów są obiecujące dla giełdy?

    Branża gastronomiczna chętnie korzysta z nowych technologii. Kody QR zamiast tradycyjnego menu będą już standardem?

    Nowe technologie napędzają branżę gastronomiczną. Usprawniają pracę, zmniejszają marnowanie produktów, ułatwiają kontakt z klientem. Rozwój będzie postępował i digitalizacja to jeden z najważniejszych kierunków w rozwoju tego biznesu.

    Firmy nie są zainteresowane ulgą B+R? A może nie wiedzą, że mogą skorzystać

    Ulga B+R. Dane dotyczące wybranych ulg z rozliczenia PIT za 2022 rok są zaskakujące. W porównaniu z rokiem wcześniejszym, skorzystano z ponad 36% mniej odliczeń zmniejszających podstawę opodatkowania z tytułu kosztów uzyskania przychodów, poniesionych na działalność badawczo-rozwojową. Jak komentują to eksperci?

    Wzrost płacy minimalnej: pracodawcy będą ciąć koszty a pracownicy stracą zapał do pracy?

    Wzrost płacy minimalnej w 2024 r. będzie wyzwaniem dla przedsiębiorców. Niektórzy eksperci prognozują, że paradoksalnie może wpłynąć negatywnie na nastroje pracowników i spowodować kolejne podwyżki. 

    REKLAMA

    Akcje, obligacje, giełda, rynek kapitałowy – komentarz rynkowy - listopad 2023 r. Jak rynek zareagował na wynik wyborów?

    W listopadowym komentarzu rynkowym eksperciVIG/C-QUADRAT TFI sprawdzają jak zachowują się obligacje korporacyjne oraz skarbowe w aktualnym otoczeniu makroekonomicznym; zastanawiają się, czy rynki akcji mogą kontynuować wzrosty z początku listopada. A także analizują jak wynik wyborów przełożył się na krajowy rynek akcji. 

    Złota jesień dla branży reklamowej. Politycy dali zarobić. Nowe trendy w bilboardach

    Politycy zapewnili polskiej branży reklamowej w 2023 roku owocne jesienne zbiory. W przypadku reklamy outdoor przychody wzrosły o 25% w porównaniu z anabolicznym okresem minionego roku. To dla tego segmentu rynku dobry znak, choćby dlatego, że niebawem czekają nas dwie kampanie wyborcze. Jednak najważniejsze dla branży reklamy jest to, że nie musi ona “wisieć” na pasku polityków. Nadal tę formę reklamy najczęściej wybierają firmy z sektora handlowego. To on stoi za najbardziej kreatywnymi rozwiązaniami i inwestycjami w cyfrową część reklamy zewnętrznej. 

    Gazetki promocyjne, kupony, spersonalizowane listy - Polacy wciąż lubią tę formę promocji

    Polacy potrafią szukać promocji i świadomie robić zakupy. Informacji szukamy w internecie, ale równie chętnie sięgamy po tradycyjne gazetki i listy z ofertami. 

    Włamania na konto e-mail możesz nie zauważyć! Jak działają cyberprzestępcy?

    Cyberprzestępcy wciąż szukają nowych sposobów na wyłudzanie danych. Na przykład przejmując konto e-mail przenoszą wybrane wiadomości do ukrytych folderów lub usuwają je, tak aby ofiary nie widziały alertów bezpieczeństwa. 

    REKLAMA

    Technologia rozpoznawania obrazu szansą dla sklepów z monitoringiem półek

    Technologia rozpoznawania obrazu może poprawić efektywność zarządzania sprzedażą. Nie tylko skróci do minimum czas potrzebny na przeprowadzenie audytu, ale i zmniejszy koszty. Eksperci przewidują, że sektor wdrażania tej technologii w ciągu najbliższych 4 lat będzie się rozwijał średnio o 20,4 proc. rocznie.

    Chleb coraz gorszy i coraz droższy? Co nas czeka od nowego roku?

    Ceny pieczywa się stabilizują? Może chwilowo, bo według ekspertów od 2024 roku kilka czynników może mocno wpłynąć na finalne ceny detaliczne. Branża piekarnicza ma kilka pomysłów dla nowego rządu. 

    REKLAMA