REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Znaki towarowe. Tryb załatwiania odwołań

REKLAMA

Już obowiązuje rozporządzenie Komisji Europejskiej wprowadzające zmiany w regulaminie wewnętrznym izb odwoławczych Urzędu Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM) w Alicante. Dotyczy wspólnotowego znaku towarowego i wspólnotowego wzoru przemysłowego.

REKLAMA

Regulamin wewnętrzny izb odwoławczych OHIM, które rozstrzygają spory z zakresu wspólnotowego znaku towarowego i wzoru przemysłowego, został określony w rozporządzeniu (WE) nr 219/96. Konieczność zmiany związana była z wprowadzeniem rozporządzeniem 422/2004 nowego stanowiska przewodniczącego izb odwoławczych, powołaniem poszerzonej izby odwoławczej i zezwoleniem, by pod pewnymi warunkami decyzje izb podejmowane były przez jednego członka.

REKLAMA

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2082/2004 z 6 grudnia, opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej L 360/8, określa, że w skład prezydium wchodzą: przewodniczący izb odwoławczych, przewodniczący poszczególnych izb i ich członkowie, wybierani na każdy rok kalendarzowy przez wszystkich członków izb. Do właściwości prezydium należy: ustanawianie ogólnych zasad proceduralnych prowadzenia spraw; rozstrzyganie konfliktów związanych z podziałem spraw między izby; ustalanie wewnętrznego regulaminu; wydawanie instrukcji dla stron postępowania; wykonywanie czynności wynikających z rozporządzenia.

Poszerzona izba to wielka izba, która rozpatruje sprawy przekazane przez izby odwoławcze, w których te mają kłopoty związane ze stopniem trudności, wagą sprawy albo gdy nie ma zgodności w orzecznictwie. Do wielkiej izby może też być przekazana sprawa zakończona wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości unieważniającego w całości lub części decyzje izby odwoławczej lub wielkiej izby. Wszystkie dokumenty związane z prowadzeniem spraw odwoławczych gromadzone są przez kancelarie izb.

Ich pracami kierują sekretarze, którzy mogą wysyłać do przewodniczących opinie w kwestii dopuszczalności odwołania. Wtedy przewodniczący danej izby może zawiesić postępowanie do czasu podjęcia przez izbę decyzji w tej kwestii albo odłożyć wydanie orzeczenia w sprawie dopuszczalności odwołania do chwili podjęcia decyzji kończącej postępowanie przed daną izbą.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

REKLAMA

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

REKLAMA

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

REKLAMA