Kategorie

Układ chłodzenia silnika

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Niebieska kontrolka temperatury pojawia się na tablicy zegarów części samochodów. Jaką informację przekazuje kierowcy?
Migająca kontrolka płynu chłodniczego nie stanowi najlepszego sygnału. Może bowiem oznaczać, że silnik w aucie przegrzewa się.
Rośnie temperatura silnika podczas jazdy - to objaw, który kierowcy samochodów używanych zgłaszają dość często. Co może oznaczać?
Jak rozrobić koncentrat płynu chłodniczego? Oto pytanie, które stanie się podstawą dzisiejszego materiału. Poszukajmy na nie odpowiedzi.
Płyn chłodniczy możemy zastąpić wodą, tylko warto się zastanowić czy takie działanie nie przyniesie więcej szkody niż pożytku.
Płyn chłodniczy zmienił kolor? Chcesz wiedzieć jakie uszkodzenie zwiastuje ten objaw? Przygotowaliśmy zatem odpowiedź na to pytanie.
Właściciele Opla Zafiry C często zauważają wycieki płynu chłodniczego. Czy to poważna usterka? Jak ją naprawić? Poszukajmy odpowiedzi.
Podczas jazdy w silniku wytwarza się temperatura. Jej nadmiar jest groźny dla jednostki napędowej, dlatego musi zostać odprowadzony przez ciecz chłodzącą i układ chłodzenia. Zatem ile kosztuje wymiana płynu chłodniczego?
Silnik w czasie jazdy jest poddawany ogromnym przeciążeniom cieplnym. Jeżeli temperatura nie zostanie odprowadzona z jego wnętrza, spowoduje to poważne uszkodzenia. Co zatem zrobić gdy dojdzie do przegrzania silnika?
Płyn chłodniczy pełni bardzo ważną rolę w samochodzie - to on dba o to, by silnik pojazdu nie uległ przegrzaniu. Czy płyny chłodnicze można mieszać? Jak dobrać i wymienić płyn chłodniczy?
Jak dobrać płyn chłodniczy do samochodu? Z czego się składa płyn chłodniczy i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?
Jak sprawdzać poziom płynu chłodniczego? Opinii krąży co najmniej kilka. Która jest zatem właściwa?
Lato, to czas w którym układ chłodzenia samochodu pracuje ze zwiększoną wydajnością. Na co zwrócić uwagę, by pracował bez zakłóceń?
Układ chłodzenia zapewnia poprawną pracę jednostki napędowej samochodu i jest jednym z kluczowych elementów dla jej trwałości. Poniżej przedstawiamy listę wybranych, popularnych zamienników oryginalnych części układu chłodzenia.
Płyny chłodnicze można ze sobą mieszać. Problem w tym, że tylko w ramach jednego ich rodzaju. Ekspert z Instytutu Transportu Samochodowego wytłumaczy jak wykonać tę czynność prawidłowo.
Okres letni jest szczególnie wymagający dla układu chłodzenia. Jak dbać o układ chłodzenia, by był w pełni wydajny?
Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że samochód należy przygotować do sezonu zimowego. Tymczasem nasze auta wymagają także przygotowania do jazdy i eksploatacji podczas nadchodzących upałów. Jak zapobiec przegrzewaniu się silnika podczas upałów?
Regularne odpowietrzanie układu chłodzenia może być konieczne w celu zapewnienia jak najlepszej efektywności jego pracy oraz pracy silnika. Nie jest to trudne, a my podpowiadamy, jak samodzielnie odpowietrzyć układ chłodzenia?