Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu szkoda na pojeździe. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące szkoda na pojeździe.
Sprzedaż uszkodzonego auta a odszkodowanie. Uniknij kłopotów!
Aktualizacja: 26.11.2020
Czy wiesz, że sprzedaż uszkodzonego auta może skończyć się obniżeniem odszkodowania? Taka praktyka ubezpieczycieli nie broni się w sądzie! »
Przekroczenie dozwolonej prędkości, a wypłata odszkodowania
Aktualizacja: 06.10.2011
Przekroczenie dozwolonej prędkości może mieć istotny wpływ na obniżenie wypłacanego przez Zakład Ubezpieczeń odszkodowania, dlatego że jest to najczęstsza przyczyna wypadków drogowych.Zakłady Ubezpieczeń postanowiły wprowadzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń Auto Casco zapisy, które pozwalają im pomniejszyć odszkodowanie nawet od 15% do 30% przy przekroczeniu dopuszczalnej prędkości o więcej niż 30 km/h. »
Powypadkowe badania techniczne
Aktualizacja: 06.10.2011
Naprawiłeś samochód po wypadku i zastanawiasz się, kto zwróci koszty poniesione przez Ciebie za powypadkowe badania techniczne? Obecne przepisy stanowią, że jeśli koszty naprawy wynoszą ponad 2 tys. zł, to trzeba wykonać dodatkowe badanie. »
Brak prawa jazdy a odszkodowania
Aktualizacja: 06.10.2011
Jeśli nie wiesz, że go nie masz, to jedziesz jak zawsze – na „pewniaka”. Ale jeśli już wiesz, że go nie masz, to każdy samochód obok wydaje się nieoznakowanym radiowozem. No właśnie - prawo jazdy. »
Samochód zastępczy na koszt zakładu ubezpieczeń sprawcy szkody
Aktualizacja: 06.10.2011
Bardzo wielu poszkodowanych spotyka się z problemem czy można wynająć pojazd zastępczy na koszt Zakładu Ubezpieczeń sprawcy szkody? W związku z powyższym przedstawiam interpretację tego zagadnienia dla poszkodowanych, chociaż zwrot tych kosztów jest bardzo różnie traktowany przez Zakłady Ubezpieczeń. »
Postępowanie na miejscu kolizji drogowej
Aktualizacja: 13.10.2018
W razie uczestniczenia w wypadku drogowym bez ofiar w ludziach (tzw: kolizja drogowa) art. 44 ustawy Prawo o ruchu drogowym zobowiązuje kierujących do: »
Postępowanie na miejscu wypadku drogowego
Aktualizacja: 06.10.2011
Jeżeli w wypadku jest zabity lub ranny, kierujący pojazdem lub inny uczestnik wypadku są zobowiązani do: »
Gdy sprawca wypadku nie posiada ubezpieczenia OC lub nie został zidentyfikowany
Aktualizacja: 03.01.2012
Jeżeli sprawca wypadku nie posiada ubezpieczenia pojazdu OC lub w wyniku zdarzenia drogowego sprawca nie został zidentyfikowany dotyczy to tylko szkód osobowych wówczas takie roszczenie należy złożyć za pośrednictwem któregokolwiek Zakładu Ubezpieczeń do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego ( UFG ). »
Kradzież pojazdu a kluczyki w samochodzie
Aktualizacja: 06.10.2011
Bardzo dużo kradzieży pojazdów ma miejsce wraz z pozostawionymi kluczykami w stacyjce. Jest to problem dla poszkodowanych gdyż warunki ogólne Auto Casco te sprawy regulują ale są dowolnie interpretowane przez zakłady ubezpieczeń. »
Szkoda całkowita na pojeździe w ramach ubezpieczenia OC
Aktualizacja: 06.10.2011
Zdaniem Rzecznika Ubezpieczonych bezprawna jest praktyka zakładów ubezpieczeń, które kwalifikują szkodę jako całkowitą uzasadniając, że koszty naprawy przekraczają 70% wartości rynkowej. »
Szkoda z OC - samochód zastępczy
Aktualizacja: 06.10.2011
W przypadku gdy szkoda likwidowana jest z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów zakład ubezpieczeń jest obowiązany - zgodnie z zasadą wyrażoną w art. 361 § 2 k.c. - do pokrycia normalnych następstw szkody. »
Jak uzyskać odszkodowanie za zniszczenia wynikłe ze złego stanu drogi?
Aktualizacja: 12.12.2011
Do tego, że polskie drogi nie należą do najlepszych na świecie, nie trzeba nikogo przekonywać. Z tego powodu, są częstą przyczyną uszkodzeń samochodów. Odszkodowania można domagać się od właściciela drogi - zdarzenie trzeba jednak dobrze udokumentować. »
Sebastian Pitoń, Góralskie Veto: „To polityka rządu, a nie COVID nas zabija” [PODCAST]
Nawet 70 tyś. zł dotacji na rozwój rekreacji
Aplikant adwokacki w Izbie Warszawskiej. Absolwent Wydziału Prawa EWSPiA w Warszawie, uczelni afiliowanej przy instytucie nauk prawnych Polskiej Akademii Nauk utworzonej we współpracy ze Zrzeszeniem Prawników Polskich oraz Międzynarodowym Instytutem Rozwoju Prawa w Rzymie.