Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przepisy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Uprawnienia straży miejskiej 2022, czyli kiedy strażnik miejski może zatrzymać pojazd do kontroli, a kiedy pieszego. Czy straż miejska może legitymować?
Zakaz korzystania z telefonu na przejściu dla pieszych? Co oznacza? Zobaczmy o czym w praktyce mówi art. 14 pkt 8 Prawa o ruchu drogowym.
Ile można jeździć bez przeglądu technicznego? Oto pytanie, które postawiliśmy przed dzisiejszym materiałem. Odpowiedź jest prosta.
Jak dojechać na przegląd bez przeglądu? Tak, pytanie może wydawać się podchwytliwe, ale podchwytliwe nie jest. Poszukajmy zatem odpowiedzi.
Odcinkowy pomiar prędkości: po jakim czasie przychodzi mandat? To pytanie zadawane przez kierowców. Tyle że nie tak łatwo na nie odpowiedzieć.
Stracił prawo jazdy za punkty, czyli historia kierowcy Dacii, który w 18 sekund uzbierał 29 punktów karnych. Tak działa nowy taryfikator punktów.
Abonament za radio w samochodzie 2022. Czy jest obowiązkowy? A jak tak, to kto go płaci i ile wynosi? O tym opowiemy w dzisiejszym materiale.
Strefy czystego transportu w Polsce. Co oznaczają? Czemu kierowcy ich nie chcą? I które miasto utworzy pierwszą? Sprawdźmy.
Kara za brak OC w roku 2023 wzrośnie i to... dwukrotnie. Tak, dwukrotnie. Czemu tak się stanie i jak wysokiego skoku opłaty można się spodziewać?
Strefy czystego transportu a LPG. Choć rządzący mieli wiele propozycji, ostatecznie wybrano jedną. A to oznacza dla właścicieli aut z gazem że...
Prawo jazdy na motor? To nie jeden dokument, a tak naprawdę kilka. Każdy daje inne uprawnienia i obowiązuje od innego wieku. Oto pełna lista.
Rowerzysta wyprzedzający samochód. Czy również musi zachować metrowy odstęp? Sprawdźmy co na ten temat mówią przepisy.
Międzynarodowe prawo jazdy. Co musisz o nim wiedzieć? Jak je zdobyć? I do czego tak właściwie może być potrzebne? Sprawdźmy.
Koniec naklejek rejestracyjnych od 4 września 2022 r. Nowe przepisy są już tuż za rogiem. Skąd wziął się ten pomysł i co oznacza dla kierowców?
Obowiązkowa wymiana prawa jazdy czeka każdego kierowcę. Kiedy dokładnie i czemu bezterminowe prawo jazdy musi zniknąć? Sprawdźmy.
Wada wzroku za kierownicą? Lekarz musi ją potwierdzić w orzeczeniu i jej kod trafia do prawa jazdy. Czy oznacza wyższą składkę OC? Sprawdźmy.
Zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego? Tak, to podstawa w przypadku przewożenia drogami przedmiotów, których rozmiary są potężne.
Wyprzedzanie z prawej strony na drodze ekspresowej. Czy jest dozwolone i w jakich przypadkach? I jak wygląda sprawa na autostradzie?
Zatrzymanie prawa jazdy niezgodne z konstytucją? I prezes Sądu Najwyższego, Sejm i Rzecznik Prawo Obywatelskich stoją na takim właśnie stanowisku.
Małe, zielone tablice. Tak, to jeden z wariantów dostępnych w polskich urzędach rejestrujących. Ile kosztują małe, zielone tablice? Jak je uzyskać?
Czy w kamperze można spać podczas jazdy? To pytanie, które często pojawia się z ust osób, zaczynających dopiero przygodę z kamperingiem. A więc?
Jaką szerokość mają drogi w Polsce? Ciężko udzielić jednej odpowiedzi. Bo wszystko zależy od tego, o drodze jakiej kategorii mówimy.
Obowiązkowe naklejki na samochód? 4 maja 2022 roku w Polsce zaczął obowiązywać wzór naklejki dotyczącej strefy zeroemisyjnej.
Dwucyfrowy kod prawa jazdy sprawia, że choć kierowcy powinny dotyczyć ograniczenia w prowadzeniu, de facto go nie dotyczą. I zaraz powiemy czemu.
Prawo jazdy, kody ograniczeń, czyli numerowe oznaczenia wskazujące czego kierowca nie może, a co musi. Oto pełna lista.
Prawo jazdy. Kod 71 oznacza, że...? No właśnie co? To postanowiliśmy w tym materiale wyjaśnić. Oto pełnia wiedzy w temacie.
Prawo jazdy. Kod na okulary. Czy istnieje coś takiego, a jak tak, to co właściwie oznacza? Postanowiliśmy to dziś sprawdzić.
Jak usunąć kod z prawa jazdy? To pytanie, które czasami pojawia się na forach. Kod ograniczeń powinno dać się usunąć. Choć to zależy od przypadku.
Kto odpowiada za brak przeglądu: kierowca czy właściciel? Co do zasady właściciel. Tylko że to nie takie proste. Bo kierowca też będzie miał problem.
Mandat za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych 2022. Dziś sprawdzimy jak wysoką karę dla kierowcy przygotował nowy taryfikator mandatów.
Samochód zabytkowy: plusy i minusy. Czyli dziś opowiemy o tym, jakie korzyści niesie ze sobą status samochodu zabytkowego, a jakie ma wady.
Rejestracja samochodu składaka jest możliwa, ale tylko w jednym przypadku. Gdy nie mówimy tak właściwie o rejestracji, a przerejestrowaniu.
Składak w dowodzie rejestracyjnym. Co z punktu widzenia kupującego oznacza taka deklaracja? To właśnie dziś sprawdzimy.
Co to znaczy samochód składak? I czy taka adnotacja w dowodzie rejestracyjnym powinna martwić kierowcę? Przyjrzyjmy się sprawie.
Zielone tablice rejestracyjne zielona naklejka? Tak powinno być, a nie jest. Bo auta elektryczna mają zielone tablice i standardową naklejkę na szybie.
Ładowanie samochodu elektrycznego w garażu podziemnym: czy jest możliwe, a jak tak, to jak dużego zachodu wymaga?
Homologacja LPG ulegnie zmianom od 1 stycznia 2022 roku. Nowe przepisy będą oznaczać problem dla 2,5 miliona kierowców.
Czy ubezpieczenie OC przedłuża się automatycznie? W sytuacji, w której kierowca kupi samochód używany, niestety nie. Warto o tym pamiętać.
Jak zostać kierowcą autobusu? Kierowca musi spełnić kilka warunków i potwierdzić swoje predyspozycje właściwym wpisem w prawie jazdy.
Jak zostać kierowcą karetki? Kierowca musi spełnić co najmniej kilka warunków - dotyczą one wieku i uprawnień.
Zatrzymane prawo jazdy: czy można jeździć autem po kontroli policyjnej? W pewnych przypadkach tak. Jakich? Opiszemy je w naszym materiale.
Nadanie nowego numeru VIN może być konieczne po poważnej modyfikacji pojazdu. jak przeprowadzić procedurę zgodnie z przepisami?
Zdjęcie samochodu z rejestracją spokojnie można publikować. Powód? Numer rejestracyjny pojazdu nie stanowi danych osobowych.
Jak sprawdzić numer PKK? Niestety, ale ustawodawca nie przewidział możliwości sprawdzenia online. To oznacza, że kierowca musi zawitać w urzędzie.
Wniosek o dokonanie adnotacji w dowodzie rejestracyjnym: jak wygląda, jakie dokumenty do niego dołączyć i ile kosztuje załatwienie sprawy?
Ile czasu jest ważny numer PKK? To pytanie, które mogą zadać kandydaci na kierowców. A więc? Postaramy się odpowiedzieć na nie w naszym materiale.
Jak usunąć wpis taxi z dowodu rejestracyjnego pojazdu? No i tu pojawia się pewien problem. Bo przepisy mówią nie o usunięciu, a raczej wykreśleniu.
Mandat za brak wbitego haka: czy policjant może ukarać kierowcę grzywną? Jakie jeszcze konsekwencje oznacza brak haka w dowodzie rejestracyjnym?
Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów jest legalny? Do Trybunały Konstytucyjnego wpłynęła właśnie skarga. Jaka będzie decyzja?
Zasady korzystania z hulajnogi elektrycznej. Czyli dziś opowiemy o tym, o czym po 20 maja 2021 roku muszą pamiętać kierowcy tego typu pojazdów.