REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czwarta edycja Konkursu Lingwistycznego „Tłumacze na start”

Czwarta edycja Konkursu Lingwistycznego „Tłumacze na start”
Czwarta edycja Konkursu Lingwistycznego „Tłumacze na start”

REKLAMA

REKLAMA

Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego, rusza konkurs dla młodych tłumaczy, którego organizatorem jest Agencja Tłumaczeń i Szkoła Językowa Skrivanek. Tym razem, mogą wziąć w nim udział zarówno osoby posługujące się językiem angielskim, jak i niemieckim. Patronat medialny nad konkursem objął portal Infor.pl.

Celem konkursu jest zachęcenie studentów do podnoszenia swoich kwalifikacji językowych i translatorskich oraz ułatwienie najlepszym kandydatom na tłumaczy wejście na rynek pracy. Zostaną oni zapoznani także ze specyfiką tłumaczeń biznesowych, dzięki czemu zyskają lepsze przygotowanie do późniejszej pracy przy realnych zleceniach.

REKLAMA

REKLAMA

Pierwszy etap konkursu odbywa się na Uczelni Partnerskiej – w tym roku zgłosiło się ich ponad 20. Studenci będą mieli za zadanie przygotowanie tłumaczenia przygotowanego tekstu. Na tej podstawie, koordynatorzy konkursu na uczelni, wybiorą 5 autorów najlepszych przekładów z danego języka. Wezmą oni udział w drugim, finałowym etapie, który odbędzie się w Warszawie 2. grudnia br. Finaliści będą tłumaczyć zadane teksty z języka angielskiego lub niemieckiego na język polski, bez użycia słowników i internetu. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród nastąpi tego samego dnia.

Jest o co walczyć, bowiem główną nagrodą dla 5-ciu autorów najlepszych tłumaczeń z języka angielskiego i 5-ciu z języka niemieckiego, będą płatne praktyki w Agencji Tłumaczeń Skrivanek Sp. z o.o. Dodatkowo, na zwycięzców czeka m.in. roczny kurs językowy na platformie Roseta Stone Advantage, materiały dydaktyczne od Macmillan, licencje i szkolenia SDL Trados.

Z każdym rokiem konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ostatniej edycji wzięło udział ponad 200 osób z których 50 zakwalifikowało się do finału. Byli to studenci z 21 uczelni wyższych z całego kraju.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W tym roku w konkursie biorą udział:

Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera, Uniwersytet Wrocławski, Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie, Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Śląska, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Uniwersytet Jagielloński, Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie, Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Wojewody Mazowieckiego. Partnerami konkursu są: Parlament Studentów RP, Macmillan, Stowarzyszenie „Europa i My”, Instytut Kultury Miejskiej, Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, Lubelski Inkubator Przedsiębiorczości, Młodzi w Łodzi, Platforma Nojobnofun.pl oraz Stowarzyszenie Absolwenci na walizkach.

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Można mieć własną działalność gospodarczą nie płacąc składek ZUS, jak to zrobić w 2025 roku

Wysokie koszty już na wstępie, zanim jeszcze zarobi się pierwsze pieniądze, to główny hamulec przed założeniem własnej firmy. Daninę dla ZUS trzeba płacić, niezależnie od tego czy z działalności gospodarczej jest zysk czy straty. Ale nie wszyscy wiedzą, że można prowadzić własny biznes nie płacąc do ZUS nawet złotówki. Warto więc zacząć, choćby na próbę. To łatwe i nic nie kosztuje.

Jak zamknąć rok w spółce z o.o.?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością po zakończeniu każdego roku obrotowego powinna – co do zasady – sporządzić sprawozdanie finansowe, sprawozdanie z działalności (jeśli nie jest zwolniona z obowiązku jego sporządzenia), przeprowadzić zwyczajne zgromadzenie wspólników, a także złożyć odpowiednie dokumenty do KRS.

Webinar. ESG compliance. Jak wdrożyć w Twojej firmie?

Webinar adresowany jest do przedsiębiorców, członków kadry zarządzającej, specjalistów ds. compliance, audytorów wewnętrznych oraz osób odpowiedzialnych za wdrażanie strategii ESG w organizacji.

Będzie trudniej i drożej. Obostrzenia w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie plany budżetowe na kolejne lata przynoszą zmiany również dla branży transportowej. Wzrosną opłaty dla posiadaczy pojazdów ciężarowych poruszających się po kraju, a także obostrzenia dotyczące możliwości wjazdu do Wielkiej Brytanii dla kierowców pochodzących z Polski.

REKLAMA

Family Business Future Summit 2025

W dniach 24-25 kwietnia Olsztyn stanie się centrum spotkań przedsiębiorców, liderów oraz wizjonerów, którzy na co dzień rozwijają firmy rodzinne w Polsce. Obędzie się w nim druga edycja Family Business Future Summit - wyjątkowe wydarzenie poświęconym firmom rodzinnym. W tym roku rozbudowana została formuła konferencji! Przez dwa dni uczestnicy będą mieli okazję do inspirujących rozmów z ekspertami rynkowymi oraz przedstawicielami największych polskich biznesów rodzinnych.

Jerzy Owsiak: Biurokracja i brak zaufania to największe problemy biznesu. "Nie przeszkadzajcie, a będzie wszystko OK"

Jerzy Owsiak otrzymał nagrodę od przedsiębiorców. Jego zdaniem polskie firmy potrzebują, aby państwo im nie przeszkadzało w prowadzeniu biznesu. Ważne jest też zaufanie i ograniczenie biurokracji.

Biotechnologia a długowieczność - jubileuszowa konferencja CEBioForum 2025

Wykorzystanie rewolucji w biotechnologii w zapewnieniu długowieczności, miejsce europejskich firm biotechnologicznych w świecie, czy znaczenie branży we współczesnej gospodarce – to główne tematy XXIII CEBioForum, z udziałem prawie 100 najbardziej innowacyjnych firm biotechnologicznych z całego świata. Wydarzenie obchodzi w tym roku swój jubileusz, odbywa się już od 25 lat.

Darmowy e-book "Być kobietą w biznesie"

Marzec jest miesiącem Kobiet i specjalnie dla Was przygotowaliśmy wyjątkowy e-book

REKLAMA

Handel detaliczny: zmiany w przepisach 2025 i 2026 r.

Co zmieni się w handlu detalicznym w 2025 i 2026 roku? Jakie przepisy zaczynają obowiązywać? System kaucyjny startuje 1 października 2025 r., ale w niektórych przypadkach od 1 stycznia 2026 r. Co z recyklingiem opakowań i dyrektywą Omnibus?

Boom na zielone inwestycje. Wodór nowym priorytetem dla funduszy i inwestorów

W obliczu rosnącej potrzeby transformacji energetycznej oraz dążenia do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju wodór coraz częściej staje się priorytetem dla decydentów politycznych i inwestorów. Boom na zielone inwestycje.

REKLAMA