REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szkolenie: „Planowanie biznesowe i S&OP”

Szkolenie: „Planowanie biznesowe i S&OP” /Fotolia
Szkolenie: „Planowanie biznesowe i S&OP” /Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line pt. „Planowanie. Efektywność. Automatyzacja. Planowanie biznesowe i S&OP dla firm przemysłowo-dystrybucyjnych”, które odbędzie się 5 października 2016 roku o godz. 10.00. Patronat medialny nad szkoleniem objął portal Infor.pl.

Planowanie jest podstawą skutecznego działania w każdym biznesie. Przedsiębiorstwa przemysłowo-dystrybucyjne stają dziś przed wyzwaniem znalezienia nowoczesnego, elastycznego rozwiązania, które będzie efektywnie wspierać firmę w skutecznym planowaniu produkcji, dostaw, a także sprzedaży i dynamiki popytu.

REKLAMA

Planowanie.

Każde przedsiębiorstwo ma unikalny, dostosowany do swoich potrzeb sposób planowania i w miarę rozwoju działalności zaczyna szukać elastycznego i otwartego na oczekiwania użytkowników systemu. Rozwiązania S&OP są następnym krokiem w ewolucji tych systemów – sprawnie automatyzują i upraszczają ten proces.

Efektywność.

Elastyczność systemów S&OP sprawia, że plan roczny staje się użytecznym dokumentem, do którego łatwo wprowadzić korekty, w miarę występowania zmian czy pojawienia się nowych danych. Dzięki temu wspiera przedsiębiorstwo w efektywnym działaniu i ułatwia mu dynamiczne reagowanie na niespodziewane zdarzenia, takie jak opóźnienia dostaw czy wahania popytu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Automatyzacja.

Nawet niewielkie firmy potrzebują nowoczesnych narzędzi informatycznych, które pozwolą na automatyzację planowania produkcji, zasobów, finansów i sprzedaży, a jednocześnie elastycznie dopasują się do potrzeb i specyfiki działalności. Systemy S&OP wspierają automatyzację procesów, np. prognozowania popytu, w którym w oparciu o dane historyczne, trendy i sezonowość przewidywane jest zapotrzebowanie na produkty.

W trakcie webinarium:

  • opowiemy o rosnącej roli planowania biznesowego i S&OP
  • przyglądniemy się temu, w jaki sposób planują firmy, jakich narzędzi używają i jakie trudności napotykają;
  • wyjaśnimy, jak działają systemy Sales & Operations Planning, które z założenia stworzone zostały dla średniej wielkości przedsiębiorstw, opowiemy też o tym, jakie korzyści oferują;
  • objaśnimy, czym są analizy ‘what if’, do czego mogą służyć firmie i dlaczego są znacznie skuteczniejsze niż symulacje prowadzone w Excelu;
  • na zakończenie naszego webinarium odpowiemy na Państwa pytania.

Adresaci

Osoby odpowiadające w firmie za sprzedaż, produkcję, zakupy, logistykę, dyrektorzy operacyjni i finansowi, kierownicy działów IT.

Agenda

  • Czym jest planowanie biznesowe i Sales & Operations Planning?
  • Dlaczego Excel to tymczasowe rozwiązanie?
  • Jak działa system wspomagający procesy S&OP
  • Przykłady modeli S&OP zrealizowanych w IBM Cognos TM1

Prelegenci

REKLAMA

Artur Buła – Managing Director w Novacura Poland, ekspert w zakresie systemów ERP i optymalizacji procesów. Absolwent Wydziału Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Swoją karierę zawodową rozpoczął w firmie IFS, pracując w biurach w Polsce, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W latach 2011-2012 zbudował dział zajmujący się systemami ERP w spółce Control Components Inc. Od 2012 roku zarządza polskim zespołem szwedzkiej firmy Novacura, która współpracuje ze 140 klientami w Polsce i na świecie (Stany Zjednoczone, Norwegia, Szwecja, Benelux), aktywnie tworząc nowoczesne, mobilne rozwiązania, usprawniające działania systemów ERP.

Grzegorz Nowak – Senior Solution Manager w Novacura Poland, ekspert zarządzania rozwiązaniami procesowymi w obszarze systemów ERP. Absolwent Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W trakcie swojej kariery zawodowej pracował w firmach dostarczających systemy ERP w Europie i Stanach Zjednoczonych. W Novacura od 2014 roku zajmuje się rozwiązaniami wspierającymi procesy planistyczne firm produkcyjnych w zakresie ERP i S&OP.

Organizatorzy:

  • Arrow ECS
  • Novacura
  • decyzje-it.pl

Udział w webinarium jest bezpłatny! Zarejestruj się!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy przestają mieć obawy przed inflacją i dlatego spodziewają się wzrostu sprzedaży swoich towarów i usług

Subindeks Barometru EFL dla branży produkcyjnej w czwartym kwartale tego roku wyniósł 51,1 pkt. i choć odnotował minimalny spadek w ujęciu kwartalnym (-0,3 pkt.), to jednak prezentuje się optymistycznie. Wszak odczyt przez cały 2024 rok utrzymał się powyżej progu 50 pkt., co oznacza, że firmy produkcyjne cały czas widzą perspektywy rozwoju swojego biznesu.

Czy firmy w Polsce dbają o zrównoważony rozwój

Aż 40 proc. przedstawicieli działających w Polsce organizacji narzeka na niewystarczające zainteresowanie zarządu w obszar ESG. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez LeasingTeam Group. 

Cyfrowe rozwiązania w firmie na drodze do ESG

Biznes obecnie to umiejętne łączenie efektywności operacyjnej i odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Chęć jednoczesnego zachowania konkurencyjności i odpowiedzialności związanej z ochroną środowiska wymaga sięgania po różne rozwiązania, np. cyfrowe. 

ESG w praktyce - jakie kroki podejmować, by zmiany były skuteczne?

Raportowanie ESG działa już w wielu branżach. W 2024 roku presja regulacyjna związana z ESG stała się kluczowym czynnikiem wpływającym na rynek nieruchomości komercyjnych. Chociaż inwestorzy traktują ESG jako wartość dodaną, a nie obciążenie, to nie brakuje wyzwań w tym kontekście. 

REKLAMA

Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

REKLAMA

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

REKLAMA