REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Seminarium "Czynniki rozwoju inwestycji kogeneracyjnych"

REKLAMA

W imieniu własnym i Organizatorów – Zespołu CBE Polska – zapraszamy do udziału w II edycji specjalistycznego Seminarium "Czynniki rozwoju inwestycji kogeneracyjnych", które odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia br.

crik2

REKLAMA

REKLAMA

Pierwszy dzień Seminarium odbędzie się w Centrum Kongresowym „Warszawianka” w Jachrance. Po części wykładowej zaplanowano spotkanie networkingowe. Drugiego dnia Organizatorzy wraz z firmą PGNiG Termika zapraszają do zwiedzenia Elektrociepłowni Siekierki, która jest największym polskim zakładem kogeneracyjnym i drugą co do wielkości elektrociepłownią w Europie.

Zdaniem wielu ekspertów, kogeneracja jest jednym z najefektywniejszych sposobów przetwarzania energii pierwotnej. Jest średnio o około 10% bardziej wydajna niż wytwarzanie energii i ciepła w systemach rozdzielonych. Wsparcie dla kogeneracji to jedno z kluczowych narzędzi realizacji polityki energetycznej zarówno Polski, jak i całej Unii Europejskiej. Wysokosprawna kogeneracja w znacznym stopniu przyczynia się do ograniczenia emisji CO2 oraz do rozwoju wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, a także do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego. Ponadto układy kogeneracyjne warto stosować wszędzie tam gdzie występuje jednoczesne zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz cieplną, pamiętając że nadwyżkę wytworzonej energii można sprzedać do sieci.

Chcesz otrzymywać więcej aktualnych informacji? Zapisz się na newsletter

REKLAMA

7 kwietnia Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację Prawa energetycznego, która wznawia do końca 2018 r. system wsparcia dla wytwarzania energii w instalacjach wysokosprawnej kogeneracji. Ustawa została ogłoszona w Dzienniku Ustaw 15 kwietnia 2014 r. i weszła w życie 30 kwietnia 2014 r. System wsparcia zakłada, że przedsiębiorstwa obracające energią muszą legitymować się świadectwami pochodzenia (pewnej części) energii z wysokosprawnej kogeneracji. Certyfikaty można kupić od wytwórców lub na rynku, a jeżeli dana firma nie może wykazać posiadania odpowiedniej liczby świadectw pochodzenia, płaci tzw. opłatę zastępczą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podczas wydarzenia poruszone zostaną zagadnienia dotyczące wszystkich rodzajów kogeneracji: biomasowej, węglowej, gazowej, biogazowej oraz odpadowej. Zaangażowani w wydarzenie eksperci wskażą, które inwestycje ich zdaniem okażą się najtrafniejszym wyborem w danych regionach oraz omówią problemy związane z legislacją, przetargami i ryzykiem inwestycyjnym, a także omówią dobrze prosperujące instalacje.

Do udziału w seminarium zaprosimy przede wszystkim przedstawicieli:

  • elektrowni, elektrociepłowni, ciepłowni oraz przemysłowych odbiorców energii
  • przedsiębiorstwa rozważające budowę/modernizację mocy wytwórczych na własne potrzeby
  • potencjalnych inwestorów, dostawców produktów i rozwiązań technologicznych
  • firm doradczych i inżynieryjnych
  • przedsiębiorstw z sektora budownictwa przemysłowego oraz wykonawców projektów
  • banków finansujących inwestycje energetyczne
  • kancelarii prawnych
  • rządu, samorządów, branżowych izb i stowarzyszeń

Więcej informacji o Seminarium pod nr telefonu 22 82 77 123 lub pod linkiem:
http://cbepolska.pl/pl/ii-seminarium-czynniki-rozwoju-inwestycji-kogeneracyjnych.html

Źródło: CBE Polska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA