REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Seminarium "Czynniki rozwoju inwestycji kogeneracyjnych"

REKLAMA

W imieniu własnym i Organizatorów – Zespołu CBE Polska – zapraszamy do udziału w II edycji specjalistycznego Seminarium "Czynniki rozwoju inwestycji kogeneracyjnych", które odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia br.

crik2

REKLAMA

REKLAMA

Pierwszy dzień Seminarium odbędzie się w Centrum Kongresowym „Warszawianka” w Jachrance. Po części wykładowej zaplanowano spotkanie networkingowe. Drugiego dnia Organizatorzy wraz z firmą PGNiG Termika zapraszają do zwiedzenia Elektrociepłowni Siekierki, która jest największym polskim zakładem kogeneracyjnym i drugą co do wielkości elektrociepłownią w Europie.

Zdaniem wielu ekspertów, kogeneracja jest jednym z najefektywniejszych sposobów przetwarzania energii pierwotnej. Jest średnio o około 10% bardziej wydajna niż wytwarzanie energii i ciepła w systemach rozdzielonych. Wsparcie dla kogeneracji to jedno z kluczowych narzędzi realizacji polityki energetycznej zarówno Polski, jak i całej Unii Europejskiej. Wysokosprawna kogeneracja w znacznym stopniu przyczynia się do ograniczenia emisji CO2 oraz do rozwoju wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, a także do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego. Ponadto układy kogeneracyjne warto stosować wszędzie tam gdzie występuje jednoczesne zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz cieplną, pamiętając że nadwyżkę wytworzonej energii można sprzedać do sieci.

Chcesz otrzymywać więcej aktualnych informacji? Zapisz się na newsletter

REKLAMA

7 kwietnia Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację Prawa energetycznego, która wznawia do końca 2018 r. system wsparcia dla wytwarzania energii w instalacjach wysokosprawnej kogeneracji. Ustawa została ogłoszona w Dzienniku Ustaw 15 kwietnia 2014 r. i weszła w życie 30 kwietnia 2014 r. System wsparcia zakłada, że przedsiębiorstwa obracające energią muszą legitymować się świadectwami pochodzenia (pewnej części) energii z wysokosprawnej kogeneracji. Certyfikaty można kupić od wytwórców lub na rynku, a jeżeli dana firma nie może wykazać posiadania odpowiedniej liczby świadectw pochodzenia, płaci tzw. opłatę zastępczą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podczas wydarzenia poruszone zostaną zagadnienia dotyczące wszystkich rodzajów kogeneracji: biomasowej, węglowej, gazowej, biogazowej oraz odpadowej. Zaangażowani w wydarzenie eksperci wskażą, które inwestycje ich zdaniem okażą się najtrafniejszym wyborem w danych regionach oraz omówią problemy związane z legislacją, przetargami i ryzykiem inwestycyjnym, a także omówią dobrze prosperujące instalacje.

Do udziału w seminarium zaprosimy przede wszystkim przedstawicieli:

  • elektrowni, elektrociepłowni, ciepłowni oraz przemysłowych odbiorców energii
  • przedsiębiorstwa rozważające budowę/modernizację mocy wytwórczych na własne potrzeby
  • potencjalnych inwestorów, dostawców produktów i rozwiązań technologicznych
  • firm doradczych i inżynieryjnych
  • przedsiębiorstw z sektora budownictwa przemysłowego oraz wykonawców projektów
  • banków finansujących inwestycje energetyczne
  • kancelarii prawnych
  • rządu, samorządów, branżowych izb i stowarzyszeń

Więcej informacji o Seminarium pod nr telefonu 22 82 77 123 lub pod linkiem:
http://cbepolska.pl/pl/ii-seminarium-czynniki-rozwoju-inwestycji-kogeneracyjnych.html

Źródło: CBE Polska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

REKLAMA

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

Mikro i małe firmy najbardziej boją się rosnących kosztów prowadzenia działalności i podnoszenia składek ZUS-owskich

Czynniki, które bezpośrednio mogą obciążyć finanse firmy w sposób niespodziewany budzą największe obawy małych firm. Zwłaszcza te, które od przedsiębiorcy nie zależ i ma on na nie stosunkowo najmniejszy wpływ. Nie ma w tym nic dziwnego, bo małe firmy w Polsce wciąż cechuje mała płynność finansowa.

REKLAMA