reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Oferty szkoleń > Seminarium "Czynniki rozwoju inwestycji kogeneracyjnych"

Seminarium "Czynniki rozwoju inwestycji kogeneracyjnych"

W imieniu własnym i Organizatorów – Zespołu CBE Polska – zapraszamy do udziału w II edycji specjalistycznego Seminarium "Czynniki rozwoju inwestycji kogeneracyjnych", które odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia br.

crik2

Pierwszy dzień Seminarium odbędzie się w Centrum Kongresowym „Warszawianka” w Jachrance. Po części wykładowej zaplanowano spotkanie networkingowe. Drugiego dnia Organizatorzy wraz z firmą PGNiG Termika zapraszają do zwiedzenia Elektrociepłowni Siekierki, która jest największym polskim zakładem kogeneracyjnym i drugą co do wielkości elektrociepłownią w Europie.

Zdaniem wielu ekspertów, kogeneracja jest jednym z najefektywniejszych sposobów przetwarzania energii pierwotnej. Jest średnio o około 10% bardziej wydajna niż wytwarzanie energii i ciepła w systemach rozdzielonych. Wsparcie dla kogeneracji to jedno z kluczowych narzędzi realizacji polityki energetycznej zarówno Polski, jak i całej Unii Europejskiej. Wysokosprawna kogeneracja w znacznym stopniu przyczynia się do ograniczenia emisji CO2 oraz do rozwoju wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, a także do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego. Ponadto układy kogeneracyjne warto stosować wszędzie tam gdzie występuje jednoczesne zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz cieplną, pamiętając że nadwyżkę wytworzonej energii można sprzedać do sieci.

Chcesz otrzymywać więcej aktualnych informacji? Zapisz się na newsletter

7 kwietnia Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację Prawa energetycznego, która wznawia do końca 2018 r. system wsparcia dla wytwarzania energii w instalacjach wysokosprawnej kogeneracji. Ustawa została ogłoszona w Dzienniku Ustaw 15 kwietnia 2014 r. i weszła w życie 30 kwietnia 2014 r. System wsparcia zakłada, że przedsiębiorstwa obracające energią muszą legitymować się świadectwami pochodzenia (pewnej części) energii z wysokosprawnej kogeneracji. Certyfikaty można kupić od wytwórców lub na rynku, a jeżeli dana firma nie może wykazać posiadania odpowiedniej liczby świadectw pochodzenia, płaci tzw. opłatę zastępczą.

Podczas wydarzenia poruszone zostaną zagadnienia dotyczące wszystkich rodzajów kogeneracji: biomasowej, węglowej, gazowej, biogazowej oraz odpadowej. Zaangażowani w wydarzenie eksperci wskażą, które inwestycje ich zdaniem okażą się najtrafniejszym wyborem w danych regionach oraz omówią problemy związane z legislacją, przetargami i ryzykiem inwestycyjnym, a także omówią dobrze prosperujące instalacje.

Do udziału w seminarium zaprosimy przede wszystkim przedstawicieli:

  • elektrowni, elektrociepłowni, ciepłowni oraz przemysłowych odbiorców energii
  • przedsiębiorstwa rozważające budowę/modernizację mocy wytwórczych na własne potrzeby
  • potencjalnych inwestorów, dostawców produktów i rozwiązań technologicznych
  • firm doradczych i inżynieryjnych
  • przedsiębiorstw z sektora budownictwa przemysłowego oraz wykonawców projektów
  • banków finansujących inwestycje energetyczne
  • kancelarii prawnych
  • rządu, samorządów, branżowych izb i stowarzyszeń

Więcej informacji o Seminarium pod nr telefonu 22 82 77 123 lub pod linkiem:
http://cbepolska.pl/pl/ii-seminarium-czynniki-rozwoju-inwestycji-kogeneracyjnych.html

Źródło: CBE Polska

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Kubiczek Michalak Sokół

Kancelaria Kubiczek Michalak Sokół świadczy wyspecjalizowane usługi w zakresie prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama