REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

II Kongres Profesjonalistów IT

pomoc, praca, funkcje, laptop, komputer, kobieta/fot. Fotolia
pomoc, praca, funkcje, laptop, komputer, kobieta/fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Dziś w biznesie nikt już nie funkcjonuje bez informatycznego wsparcia, a ten, kto próbuje to robić inaczej, pozostaje w tyle za konkurencją. W jaki sposób polskie firmy powinny wykorzystywać potencjał systemów ICT (Information and Communication Technology)? Które z nich mogą rzeczywiście podnieść efektywność? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań pojawią się podczas II Kongresu Profesjonalistów IT. Wydarzenie odbędzie się 2 października br. w Hotelu Rzeszów. Patronat medialny nad Kongresem objął portal Infor.pl

Nowoczesne technologie wkroczyły w każdą dziedzinę życia, ale przede wszystkim znakomicie sprawdzają się w biznesie. W erze informacji i pracy opartej na wymianie wiedzy kluczowymi elementami determinującymi powodzenie stały się właśnie systemy informatyczne. Jednak w szybko zmieniających się realiach posiadanie aktualnej wiedzy o sposobach ich wykorzystania to często pierwszy krok w drodze do sukcesu. Dyskusje o tym, jak skutecznie wdrażać nowoczesne technologie podejmą uczestnicy II Kongresu Profesjonalistów IT. Organizatorem wydarzenia jest Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej.

REKLAMA

Innowacyjny biznes

W dniu 2 października br. branża ICT z całej Polski ponownie zgromadzi się w stolicy Podkarpacia. Podczas drugiej edycji Kongresu Profesjonalistów IT dyskusje uczestników skoncentrowane będą wokół praktycznych aspektów wykorzystania nowoczesnych technologii. Wydarzenie skierowane jest do kadry zarządzającej firm, instytucji oraz jednostek samorządu terytorialnego. – Rzeczywistość, w której obecnie funkcjonują przedsiębiorstwa zmienia się bardzo szybko. Rozwijają się narzędzia zarządzania i produkcji, a zwłaszcza rozwiązania z zakresu IT. Dlatego w pełni uzasadniona jest dyskusja o przyszłości systemów informatycznych i prezentacja ich możliwości. Tym razem program konferencji przygotowujemy z myślą o tych, którzy zarządzają firmami, organizacjami, instytucjami, jak również o osobach, które na co dzień je wykorzystują – wyjaśnia Wojciech MATERNA, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, koordynatora Klastra IT.

Dyskusje, inspiracje i dobre praktyki

Podobnie jak w roku ubiegłym program konferencji tworzą wystąpienia plenarne praktyków biznesu i oraz debata z ich udziałem. Poza możliwością poznania trendów z branży, udział w wydarzeniu to także okazja do nawiązania kontaktów z osobami, które tworzą oprogramowania, nowoczesne systemy i chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innym: Anna SIEŃKO, Dyrektor Działu Usług Integracyjnych na Europę Centralną i Wschodnią, IBM, Paweł PODWYSOCKI, Prezes Zarządu Unify Sp. z o.o, Michał SADOWSKI, Założyciel i Prezes Brand24 S.A. czy Maciej ZAGÓROWSKI, Współzałożyciel i Dyrektor Interaktywny agencji Fabryka e-biznesu. – Chcemy stworzyć przestrzeń, która ma być bezpośrednio wykorzystana dla transferu wiedzy i technologii do biznesu. Na otwartą i   zróżnicowaną w opinie dyskusję zapraszam do Rzeszowa  – dodaje Wojciech MATERNA. Przypomnijmy, pierwsza edycja Kongresu zgromadziła przeszło 270 osób – ekspertów i sympatyków nowych rozwiązań. Więcej informacji na temat Kongresu Profesjonalistów IT pod adresem: www.kongresprofesjonalistowit.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Wskaźnik koniunktury GUS. Gastronomia i zakwaterowanie z największym wzrostem

    Zakwaterowanie i gastronomia znalazły się wśród branż, w których notowany był do tej pory dodatni wskaźnik koniunktury (informacja i komunikacja oraz finanse i ubezpieczenia).

    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej

    Empatia jest kluczowa w relacjach między personelem medycznym a pacjentami, będąc nieodzownym fundamentem wysokiej jakości opieki zdrowotnej. W obecnych czasach, gdy pacjenci mają coraz większe oczekiwania, a zmiany w medycynie są nieustanne, zdolność do empatii wyróżnia się jako jeden z głównych czynników wpływających na poziom świadczonych usług. Nawet w czasach, gdy technologie medyczne rozwijają się dynamicznie, to właśnie empatyczny kontakt między pacjentem a personelem zdrowotnym ma zasadnicze znaczenie. Umiejętność wczucia się w położenie innej osoby jest kluczowa, tworząc solidną podstawę dla profesjonalnej i skutecznej opieki nad pacjentami.

    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    REKLAMA

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    REKLAMA

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA