REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Międzynarodowa konferencja IED FORUM - 22 maja 2014 r. Warszawa

REKLAMA

Zapraszamy do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji IED FORUM, która odbędzie się 22 maja 2014 roku w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest w związku z nowymi obowiązkami, z którymi będzie musiało się zmierzyć wielu przedsiębiorców oraz wdrożeniem postanowień dyrektywy 2010/75/UE (tzw. Industrial Emissions Directive) w Polsce.

REKLAMA

REKLAMA

Dyrektywa 2010/75/UE uchwalona została niejako w cieniu pertraktacji dotyczących pakietu klimatyczno-energetycznego oraz problemów związanych z handlem uprawnieniami do emisji CO2, który okazał się bardziej nośnym tematem dla mediów. Dyrektywa o emisjach przemysłowych wydaje się mieć istotniejsze znaczenie dla przemysłu, choćby ze względu na fakt, że przekroczenie emisji CO2 można rozwiązać dokupując brakujące uprawnienia, co jest kosztowne, ale pozwala dalej funkcjonować. Nieprzestrzeganie obowiązków narzuconych przez dyrektywę IED oznacza wstrzymanie działalności zakładu.

Podczas konferencji, polscy i zagraniczni eksperci dyskutować będą m.in. o tym, jak dostosować działalność do wymogów określonych przez nowe przepisy. Zgodnie z nowym prawem, firmy będą musiały zrealizować kosztowne modernizacje oraz wybrać najlepsze rozwiązania i technologie. W związku z nowymi obowiązkami, którym wielu przedsiębiorców będzie musiało stawić czoła, organizujemy naszą międzynarodową konferencję. Program IED Forum obejmuje m.in aktualne kierunki regulacji i rozwoju polityki UE na rzecz zmniejszenia emisji przemysłowych, a także związane z dyrektywą wyzwania, bariery, zagrożenia i szanse dla przedsiębiorstw.

Wśród najważniejszych zagadnień wydarzenia:

  • harmonogram implementacji dyrektywy IED do polskiego prawa
  • analiza Przejściowego Planu Krajowego
  • konkluzje BAT
  • najciekawsze wdrożenia i przykłady dobrych praktyk w obliczu nowych regulacji - prezentacja najlepszych technologii oraz wdrożeń
  • plany inwestycyjne i modernizacje przedsiębiorstw przygotowujące do realizacji wymogów
  • ryzyko związane z nadchodzącymi inwestycjami
  • omówienie systemu planowanej kontroli instalacji oraz ewentualnych kar

REKLAMA

Konferencja skierowana jest w szczególności do przedstawicieli branży energetycznej, cementowej, chemicznej i mineralnej, przedsiębiorstw związanych z produkcją oraz przetwórstwem metali i szkła, firm związanych z gospodarką odpadami, a także do dostawców rozwiązań i technologii dla wspomnianych sektorów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Prezentowane IED FORUM 2014 jest jednym z elementów realizowanego przez nas cyklu wydarzeń poświęconemu strategicznym inwestycjom i proekologicznym rozwiązaniom w przemyśle. W jego ramach, realizujemy m. in. specjalistyczne szkolenia dotyczące: redukcji emisji dwutlenku węgla, efektywności energetycznej, optymalizacji doboru paliw i technologii w przedsiębiorstwach, jak również wydarzenia dotyczące systemów wsparcia.

Organizatorem jest analityczno-doradczy Zespół CBE Polska, specjalizujący się w zagadnieniach istotnych dla regulowanych sektorów gospodarczych takich jak: energetyka, paliwa, gaz, sektor wydobywczy oraz szeroko pojęty przemysł. Aktywność CBE Polska na rynku emisji CO2 została doceniona przez UNFCCC, dzięki czemu Organizator IED Forum był jedyną polską firmą, która została wybrana do zorganizowania konferencji na temat handlu emisjami w ramach Szczytu Klimatycznego COP19 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można pod linkiem: http://cbepolska.pl/en/ied-forum.html
Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego z Organizatorem: +48 22 82 77 123

Źródło: CBE Polska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku - dla kogo?

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku nie dla wszystkich. Kto zapłaci więcej? Co więcej, sposób naliczania opłaty oraz stawki dla części dotyczącej transportu zmienią się od 2026 r.

Tachografy do wymiany, ważna zmiana prawa. Kto musi, w jakim terminie, jaka kara

Nadchodzi rewolucja w branży transportowej. Od styczna 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące tachografów wynikające z Pakietu Mobilności. Pierwszy etap obowiązkowej wymiany urządzeń na inteligentne tachografy drugiej generacji (G2V2) kończy się już w grudniu 2024 roku.

REKLAMA

Udostępnianie i wymiana informacji gospodarczych - zmiana przepisów jeszcze w 2024 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 9 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Rząd chce uprościć przepisy, które dotyczą udostępniania oraz wymiany informacji i danych gospodarczych. Proponowane zmiany obejmują też pracę biur informacji gospodarczej. Co się zmieni i od kiedy?

Branża IT pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju [WYWIAD]

Sektor data center i chmury - jak pogodzić cyfrową transformację z drogą do zrównoważonego rozwoju? Czym w praktyce jest unijny pakiet ustaw Fit for 55 i co będą musiały zrobić przedsiębiorstwa, żeby się dostosować do zmian? Rozmawiamy z Wojciechem Stramskim, Prezesem Zarządu Beyond.pl, dostawcy usług data center, chmury i Managed Services i pierwszego w Polsce operatora zasilającego swoje obiekty w 100% energią odnawialną. 

REKLAMA