REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Międzynarodowa konferencja IED FORUM - 22 maja 2014 r. Warszawa

REKLAMA

Zapraszamy do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji IED FORUM, która odbędzie się 22 maja 2014 roku w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest w związku z nowymi obowiązkami, z którymi będzie musiało się zmierzyć wielu przedsiębiorców oraz wdrożeniem postanowień dyrektywy 2010/75/UE (tzw. Industrial Emissions Directive) w Polsce.

REKLAMA

REKLAMA

Dyrektywa 2010/75/UE uchwalona została niejako w cieniu pertraktacji dotyczących pakietu klimatyczno-energetycznego oraz problemów związanych z handlem uprawnieniami do emisji CO2, który okazał się bardziej nośnym tematem dla mediów. Dyrektywa o emisjach przemysłowych wydaje się mieć istotniejsze znaczenie dla przemysłu, choćby ze względu na fakt, że przekroczenie emisji CO2 można rozwiązać dokupując brakujące uprawnienia, co jest kosztowne, ale pozwala dalej funkcjonować. Nieprzestrzeganie obowiązków narzuconych przez dyrektywę IED oznacza wstrzymanie działalności zakładu.

Podczas konferencji, polscy i zagraniczni eksperci dyskutować będą m.in. o tym, jak dostosować działalność do wymogów określonych przez nowe przepisy. Zgodnie z nowym prawem, firmy będą musiały zrealizować kosztowne modernizacje oraz wybrać najlepsze rozwiązania i technologie. W związku z nowymi obowiązkami, którym wielu przedsiębiorców będzie musiało stawić czoła, organizujemy naszą międzynarodową konferencję. Program IED Forum obejmuje m.in aktualne kierunki regulacji i rozwoju polityki UE na rzecz zmniejszenia emisji przemysłowych, a także związane z dyrektywą wyzwania, bariery, zagrożenia i szanse dla przedsiębiorstw.

Wśród najważniejszych zagadnień wydarzenia:

  • harmonogram implementacji dyrektywy IED do polskiego prawa
  • analiza Przejściowego Planu Krajowego
  • konkluzje BAT
  • najciekawsze wdrożenia i przykłady dobrych praktyk w obliczu nowych regulacji - prezentacja najlepszych technologii oraz wdrożeń
  • plany inwestycyjne i modernizacje przedsiębiorstw przygotowujące do realizacji wymogów
  • ryzyko związane z nadchodzącymi inwestycjami
  • omówienie systemu planowanej kontroli instalacji oraz ewentualnych kar

REKLAMA

Konferencja skierowana jest w szczególności do przedstawicieli branży energetycznej, cementowej, chemicznej i mineralnej, przedsiębiorstw związanych z produkcją oraz przetwórstwem metali i szkła, firm związanych z gospodarką odpadami, a także do dostawców rozwiązań i technologii dla wspomnianych sektorów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Prezentowane IED FORUM 2014 jest jednym z elementów realizowanego przez nas cyklu wydarzeń poświęconemu strategicznym inwestycjom i proekologicznym rozwiązaniom w przemyśle. W jego ramach, realizujemy m. in. specjalistyczne szkolenia dotyczące: redukcji emisji dwutlenku węgla, efektywności energetycznej, optymalizacji doboru paliw i technologii w przedsiębiorstwach, jak również wydarzenia dotyczące systemów wsparcia.

Organizatorem jest analityczno-doradczy Zespół CBE Polska, specjalizujący się w zagadnieniach istotnych dla regulowanych sektorów gospodarczych takich jak: energetyka, paliwa, gaz, sektor wydobywczy oraz szeroko pojęty przemysł. Aktywność CBE Polska na rynku emisji CO2 została doceniona przez UNFCCC, dzięki czemu Organizator IED Forum był jedyną polską firmą, która została wybrana do zorganizowania konferencji na temat handlu emisjami w ramach Szczytu Klimatycznego COP19 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można pod linkiem: http://cbepolska.pl/en/ied-forum.html
Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego z Organizatorem: +48 22 82 77 123

Źródło: CBE Polska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
MRiRW: Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r.

Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowane zostały projekty rozporządzeń określających stawki poszczególnych płatności bezpośrednich podstawowych oraz ekoschematów obszarowych (bez ekoschematu Dobrostan zwierząt).

Liderzy Eksportu nagrodzeni podczas Gali PAIH Forum Biznesu

Najlepsi polscy eksporterzy wyłonieni. Za nami rozdanie nagród Lidera Eksportu PAIH. Wyróżnienia w czterech kategoriach były kluczowymi punktami gali, która zakończyła pierwszy dzień trwającego PAIH Forum Biznesu.

PAIH Forum Biznesu 2024 wystartowało!

Rozpoczęło się wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców, reprezentantów regionów i instytucji rozwoju, czyli PAIH Forum Biznesu 2024. Na wydarzenie zarejestrowało się łącznie niemal 5000 osób, a już pierwszy dzień imprezy zgromadził na PGE Narodowym setki firm z sektora MŚP, dziesiątki przedstawicieli świata polityki i nauki oraz licznych ekspertów PAIH i innych instytucji otoczenia biznesu. Warszawa stała się właśnie centrum polskiej przedsiębiorczości.

Emigracja zarobkowa. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści?

Emigracja zarobkowa na świecie. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści? W tym roku na podium znalazła się Australia, wyprzedzając dotychczasowego lidera – Kanadę. A gdzie można znaleźć najwięcej specjalistów z Polski? 

REKLAMA

Jak ulga na ekspansję wspiera przedsiębiorców w zdobywaniu nowych rynków?

Ulga na ekspansję, która weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. Jej celem jest wspieranie przedsiębiorców w zwiększaniu przychodów ze sprzedaży produktów, szczególnie poprzez rozszerzenie działalności na nowe rynki. Mimo że ulga na ekspansję pozwala zaoszczędzić do 190 tys. złotych rocznie, w praktyce okazała się mało popularna – w 2022 roku skorzystało z niej jedynie 224 podatników CIT. To pokazuje, że pomimo potencjalnie dużych korzyści, ulga wciąż nie cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

Fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną? Ekspertka krytycznie o planach Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów planuje zmiany w opodatkowaniu fundacji rodzinnych od 2025 r. Zdaniem ekspertki dr Anny Marii Panasiuk proponowane przez resort finansów zmiany idą za daleko, a ich wprowadzenie może doprowadzić do tego, że fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną.

Rewolucja w VAT dla małych podatników: nowe zwolnienie podmiotowe daje korzyść w obrotach z zagranicą

To będzie rewolucyjna nowelizacja ustawy VAT. Teraz nawet niewielka sprzedaż zagranicę np. przez platformę internetową wymusza płacenie VAT – formalnie nawet od osób nie prowadzących działalność gospodarczą i fiskus może skutecznie podatku dochodzić.

Już 400 tysięcy firm wpisanych na listy dłużników. Jak odzyskiwać zaległe pieniądze?

W Polsce na listy dłużników wpisanych jest już 400 tysięcy firm. Najtrudniej jest w branży meblarskiej, transportowej, budowlanej i IT. Aż 27% dłużników nie płaci zobowiązań nie dlatego, że nie ma pieniędzy, ale dlatego że ma złe intencje. Takie alarmujące dane podaje Skaner MŚP 2024 dla BIG InfoMonitor. Jak odzyskiwać zaległe pieniądze? 

REKLAMA

Właściciele wiodących firm rodzinnych na Kongresie 4 GENERATIONS w Fabryce Norblina w Warszawie

Według badań Instytutu Biznesu Rodzinnego i GUS-u w Polsce jest nawet 2,2 mln firm, w których większościowe udziały ma rodzina: „rodzina biznesowa”. To nowe pojęcie wprowadzone przez IBR, ale stare w swoim znaczeniu, struktura oparta na więzach krwi i wspólnym zaangażowaniu w biznes, która może trwać przez pokolenia. Właśnie rodziny biznesowe spotkają się na Kongresie 4 GENERATIONS.

Powódź uniemożliwia realizację umowy? Sprawdź co można zrobić [Przykłady]

Jak powódź wpływa na wykonanie świadczeń umownych? Kiedy niezbędne będą rozstrzygnięcia poczynione przez sąd? Aktualne przepisy na praktycznych przykładach omawia radca Prawny Zbigniew Cieślak z Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy.

REKLAMA