REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Międzynarodowa konferencja IED FORUM - 22 maja 2014 r. Warszawa

REKLAMA

Zapraszamy do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji IED FORUM, która odbędzie się 22 maja 2014 roku w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest w związku z nowymi obowiązkami, z którymi będzie musiało się zmierzyć wielu przedsiębiorców oraz wdrożeniem postanowień dyrektywy 2010/75/UE (tzw. Industrial Emissions Directive) w Polsce.

REKLAMA

REKLAMA

Dyrektywa 2010/75/UE uchwalona została niejako w cieniu pertraktacji dotyczących pakietu klimatyczno-energetycznego oraz problemów związanych z handlem uprawnieniami do emisji CO2, który okazał się bardziej nośnym tematem dla mediów. Dyrektywa o emisjach przemysłowych wydaje się mieć istotniejsze znaczenie dla przemysłu, choćby ze względu na fakt, że przekroczenie emisji CO2 można rozwiązać dokupując brakujące uprawnienia, co jest kosztowne, ale pozwala dalej funkcjonować. Nieprzestrzeganie obowiązków narzuconych przez dyrektywę IED oznacza wstrzymanie działalności zakładu.

Podczas konferencji, polscy i zagraniczni eksperci dyskutować będą m.in. o tym, jak dostosować działalność do wymogów określonych przez nowe przepisy. Zgodnie z nowym prawem, firmy będą musiały zrealizować kosztowne modernizacje oraz wybrać najlepsze rozwiązania i technologie. W związku z nowymi obowiązkami, którym wielu przedsiębiorców będzie musiało stawić czoła, organizujemy naszą międzynarodową konferencję. Program IED Forum obejmuje m.in aktualne kierunki regulacji i rozwoju polityki UE na rzecz zmniejszenia emisji przemysłowych, a także związane z dyrektywą wyzwania, bariery, zagrożenia i szanse dla przedsiębiorstw.

Wśród najważniejszych zagadnień wydarzenia:

  • harmonogram implementacji dyrektywy IED do polskiego prawa
  • analiza Przejściowego Planu Krajowego
  • konkluzje BAT
  • najciekawsze wdrożenia i przykłady dobrych praktyk w obliczu nowych regulacji - prezentacja najlepszych technologii oraz wdrożeń
  • plany inwestycyjne i modernizacje przedsiębiorstw przygotowujące do realizacji wymogów
  • ryzyko związane z nadchodzącymi inwestycjami
  • omówienie systemu planowanej kontroli instalacji oraz ewentualnych kar

REKLAMA

Konferencja skierowana jest w szczególności do przedstawicieli branży energetycznej, cementowej, chemicznej i mineralnej, przedsiębiorstw związanych z produkcją oraz przetwórstwem metali i szkła, firm związanych z gospodarką odpadami, a także do dostawców rozwiązań i technologii dla wspomnianych sektorów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Prezentowane IED FORUM 2014 jest jednym z elementów realizowanego przez nas cyklu wydarzeń poświęconemu strategicznym inwestycjom i proekologicznym rozwiązaniom w przemyśle. W jego ramach, realizujemy m. in. specjalistyczne szkolenia dotyczące: redukcji emisji dwutlenku węgla, efektywności energetycznej, optymalizacji doboru paliw i technologii w przedsiębiorstwach, jak również wydarzenia dotyczące systemów wsparcia.

Organizatorem jest analityczno-doradczy Zespół CBE Polska, specjalizujący się w zagadnieniach istotnych dla regulowanych sektorów gospodarczych takich jak: energetyka, paliwa, gaz, sektor wydobywczy oraz szeroko pojęty przemysł. Aktywność CBE Polska na rynku emisji CO2 została doceniona przez UNFCCC, dzięki czemu Organizator IED Forum był jedyną polską firmą, która została wybrana do zorganizowania konferencji na temat handlu emisjami w ramach Szczytu Klimatycznego COP19 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można pod linkiem: http://cbepolska.pl/en/ied-forum.html
Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego z Organizatorem: +48 22 82 77 123

Źródło: CBE Polska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA