REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Międzynarodowa konferencja IED FORUM - 22 maja 2014 r. Warszawa

REKLAMA

Zapraszamy do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji IED FORUM, która odbędzie się 22 maja 2014 roku w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest w związku z nowymi obowiązkami, z którymi będzie musiało się zmierzyć wielu przedsiębiorców oraz wdrożeniem postanowień dyrektywy 2010/75/UE (tzw. Industrial Emissions Directive) w Polsce.

REKLAMA

REKLAMA

Dyrektywa 2010/75/UE uchwalona została niejako w cieniu pertraktacji dotyczących pakietu klimatyczno-energetycznego oraz problemów związanych z handlem uprawnieniami do emisji CO2, który okazał się bardziej nośnym tematem dla mediów. Dyrektywa o emisjach przemysłowych wydaje się mieć istotniejsze znaczenie dla przemysłu, choćby ze względu na fakt, że przekroczenie emisji CO2 można rozwiązać dokupując brakujące uprawnienia, co jest kosztowne, ale pozwala dalej funkcjonować. Nieprzestrzeganie obowiązków narzuconych przez dyrektywę IED oznacza wstrzymanie działalności zakładu.

Podczas konferencji, polscy i zagraniczni eksperci dyskutować będą m.in. o tym, jak dostosować działalność do wymogów określonych przez nowe przepisy. Zgodnie z nowym prawem, firmy będą musiały zrealizować kosztowne modernizacje oraz wybrać najlepsze rozwiązania i technologie. W związku z nowymi obowiązkami, którym wielu przedsiębiorców będzie musiało stawić czoła, organizujemy naszą międzynarodową konferencję. Program IED Forum obejmuje m.in aktualne kierunki regulacji i rozwoju polityki UE na rzecz zmniejszenia emisji przemysłowych, a także związane z dyrektywą wyzwania, bariery, zagrożenia i szanse dla przedsiębiorstw.

Wśród najważniejszych zagadnień wydarzenia:

  • harmonogram implementacji dyrektywy IED do polskiego prawa
  • analiza Przejściowego Planu Krajowego
  • konkluzje BAT
  • najciekawsze wdrożenia i przykłady dobrych praktyk w obliczu nowych regulacji - prezentacja najlepszych technologii oraz wdrożeń
  • plany inwestycyjne i modernizacje przedsiębiorstw przygotowujące do realizacji wymogów
  • ryzyko związane z nadchodzącymi inwestycjami
  • omówienie systemu planowanej kontroli instalacji oraz ewentualnych kar

REKLAMA

Konferencja skierowana jest w szczególności do przedstawicieli branży energetycznej, cementowej, chemicznej i mineralnej, przedsiębiorstw związanych z produkcją oraz przetwórstwem metali i szkła, firm związanych z gospodarką odpadami, a także do dostawców rozwiązań i technologii dla wspomnianych sektorów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Prezentowane IED FORUM 2014 jest jednym z elementów realizowanego przez nas cyklu wydarzeń poświęconemu strategicznym inwestycjom i proekologicznym rozwiązaniom w przemyśle. W jego ramach, realizujemy m. in. specjalistyczne szkolenia dotyczące: redukcji emisji dwutlenku węgla, efektywności energetycznej, optymalizacji doboru paliw i technologii w przedsiębiorstwach, jak również wydarzenia dotyczące systemów wsparcia.

Organizatorem jest analityczno-doradczy Zespół CBE Polska, specjalizujący się w zagadnieniach istotnych dla regulowanych sektorów gospodarczych takich jak: energetyka, paliwa, gaz, sektor wydobywczy oraz szeroko pojęty przemysł. Aktywność CBE Polska na rynku emisji CO2 została doceniona przez UNFCCC, dzięki czemu Organizator IED Forum był jedyną polską firmą, która została wybrana do zorganizowania konferencji na temat handlu emisjami w ramach Szczytu Klimatycznego COP19 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można pod linkiem: http://cbepolska.pl/en/ied-forum.html
Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego z Organizatorem: +48 22 82 77 123

Źródło: CBE Polska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA