Praktyka w zamówieniach publicznych dla energetyki – II edycja
REKLAMA
REKLAMA
Jednak tym razem, na warsztaty „Praktyka w zamówieniach publicznych dla energetyki - II edycja" zapraszamy 15 listopada 2012 r. do Centrum Konferencyjnego Golden Floor w Millennium Plaza w Warszawie.
REKLAMA
Zgodnie z sugestiami uczestników I edycji spotkania, tym razem w programie listopadowych warsztatów umieściliśmy kilka nowych aspektów, które z pewnością dodatkowo wzbogacą Państwa wiedzę w tym temacie.
REKLAMA
Jedną z ciekawszych nowości jest instytucja dialogu technicznego, która wydaje się być idealnym narzędziem dla przeprowadzania zamówień publicznych w sektorach infrastrukturalnych, takich jak energetyka, gazownictwo czy ciepłownictwo. Pytaniem aktualnym jednak jest, czy rzeczywiście tak jest i jakie są doświadczenia ze stosowania takich rozwiązań oraz jak ma wyglądać ta procedura w Polsce.
Ostatnie problemy na rynku wykonawców świadczących usługi dla energetyki pokazują, że kwestia wykluczenia wykonawcy w procesie upadłości ma duże znaczenie dla zamawiających. Kolejnym więc zagadnieniem wartym zauważenia jest, czy pozwalają na to przepisy i jakie metody zabezpieczania interesów ustawodawca chce wprowadzić nowelizacją.
Trzecim ważnym w ostatnim czasie tematem jest formalne i ekonomiczne miejsce podwykonawcy przy udzielaniu i realizacji zamówień publicznych, co ma szczególne znaczenie przy kapitałochłonnych i skomplikowanych inwestycjach w energetyce, gdzie zamówienia wykonują liczne firmy podwykonawcze.
Praktyka w zamówieniach publicznych dla energetyki – II edycja
Termin: 15 listopada 2012
Lokalizacja: Millennium Plaza, Centrum Konferencyjne Golden Floor, XV p., Warszawa
Warsztaty mają na celu przedstawienie Państwu najnowszych rozwiązań zawartych w Prawie zamówień publicznych. Zaproszeni przez nas Eksperci wskażą najistotniejsze problemy, omówią możliwe ich rozwiązania i postarają się odpowiedzieć na każde Państwa pytanie.
W trakcie spotkania zostaną omówione m.in. następujące kwestie:
- Nowe możliwości swobodnego dialogu zamawiającego z wykonawcą (dialog techniczny)
- Przesłanki wykluczenia wykonawcy z postępowania - praktyka i orzecznictwo
- Kształtowanie i zasady weryfikacji warunków udziału w postępowaniu - zwiększenie szans na prawidłowe wykonanie zamówienia
- Zamówienia publiczne finansowane ze środków UE
- Zabezpieczanie roszczeń podwykonawców robót budowlanych od generalnego wykonawcy – korzystne, czy nie?
- Jak przeciwdziałać doborowi podwykonawców nie gwarantujących realizacji zadań
- Zamówienia publiczne a ubezpieczenia - kluczowe problemy i możliwe rozwiązania
Do grona prelegentów – podobnie jak przy poprzedniej edycji warsztatów - zaprosiliśmy m.in. przedstawicieli renomowanych kancelarii prawnych, a także firm, które dysponują doświadczeniem w tym temacie. Swój udział potwierdzili:
- Mec. Łukasz Szatkowski, Kancelaria Prawna WEIL
- Mec. Jarosław Jankowski, Kancelaria Prawna WEIL
- Mec. Agnieszka Chwiałkowska, Kancelaria Prawna WKB
- Mec. Wojciech Hartung, Kancelaria Prawna DZP
- Mec. Łukasz Górny, Broker Ubezpieczeniowy EIB
Ze względu na warsztatowy charakter spotkania ilość miejsc ograniczona.
Więcej informacji: http://scc.com.pl/konferencje/en/ppe2/
Zapraszam
Agnieszka Kozłowska
SC Consulting
PowerMeetings.pl
22 740 67 80
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.