REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praktyka w zamówieniach publicznych dla energetyki – II edycja

REKLAMA

REKLAMA

W związku z ogromnym zainteresowaniem tematyką zamówień publicznych w energetyce, jakie odnotowaliśmy przy okazji organizacji sierpniowych warsztatów w Katowicach - SC Consulting oraz PowerMeetings.pl postanowiło zorganizować drugą edycję tego spotkania. Obszar zamówień publicznych okazał się być niezmiernie aktualnym i ważnym aspektem działalności przedsiębiorstw branży energetycznej.

Jednak tym razem, na warsztaty „Praktyka w zamówieniach publicznych dla energetyki - II edycja" zapraszamy 15 listopada 2012 r. do Centrum Konferencyjnego Golden Floor w Millennium Plaza w Warszawie.

REKLAMA

Zgodnie z sugestiami uczestników I edycji spotkania, tym razem w programie listopadowych warsztatów umieściliśmy kilka nowych aspektów, które z pewnością dodatkowo wzbogacą Państwa wiedzę w tym temacie.

REKLAMA

Jedną z ciekawszych nowości jest instytucja dialogu technicznego, która wydaje się być idealnym narzędziem dla przeprowadzania zamówień publicznych w sektorach infrastrukturalnych, takich jak energetyka, gazownictwo czy ciepłownictwo. Pytaniem aktualnym jednak jest, czy rzeczywiście tak jest i jakie są doświadczenia ze stosowania takich rozwiązań oraz jak ma wyglądać ta procedura w Polsce.

Ostatnie problemy na rynku wykonawców świadczących usługi dla energetyki pokazują, że kwestia wykluczenia wykonawcy w procesie upadłości ma duże znaczenie dla zamawiających. Kolejnym więc zagadnieniem wartym zauważenia jest, czy pozwalają na to przepisy i jakie metody zabezpieczania interesów ustawodawca chce wprowadzić nowelizacją.

Trzecim ważnym w ostatnim czasie tematem jest formalne i ekonomiczne miejsce podwykonawcy przy udzielaniu i realizacji zamówień publicznych, co ma szczególne znaczenie przy kapitałochłonnych i skomplikowanych inwestycjach w energetyce, gdzie zamówienia wykonują liczne firmy podwykonawcze.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Praktyka w zamówieniach publicznych dla energetyki – II edycja

Termin: 15 listopada 2012

Lokalizacja: Millennium Plaza, Centrum Konferencyjne Golden Floor, XV p., Warszawa

Warsztaty mają na celu przedstawienie Państwu najnowszych rozwiązań zawartych w Prawie zamówień publicznych. Zaproszeni przez nas Eksperci wskażą najistotniejsze problemy, omówią możliwe ich rozwiązania i postarają się odpowiedzieć na każde Państwa pytanie.

W trakcie spotkania zostaną omówione m.in. następujące kwestie:

  • Nowe możliwości swobodnego dialogu zamawiającego z wykonawcą (dialog techniczny)
  • Przesłanki wykluczenia wykonawcy z postępowania - praktyka i orzecznictwo
  • Kształtowanie i zasady weryfikacji warunków udziału w postępowaniu - zwiększenie szans na prawidłowe wykonanie zamówienia
  • Zamówienia publiczne finansowane ze środków UE
  • Zabezpieczanie roszczeń podwykonawców robót budowlanych od generalnego wykonawcy – korzystne, czy nie?
  • Jak przeciwdziałać doborowi podwykonawców nie gwarantujących realizacji zadań
  • Zamówienia publiczne a ubezpieczenia - kluczowe problemy i możliwe rozwiązania

Do grona prelegentów – podobnie jak przy poprzedniej edycji warsztatów - zaprosiliśmy m.in. przedstawicieli renomowanych kancelarii prawnych, a także firm, które dysponują doświadczeniem w tym temacie. Swój udział potwierdzili:

  • Mec. Łukasz Szatkowski, Kancelaria Prawna WEIL
  • Mec. Jarosław Jankowski, Kancelaria Prawna WEIL
  • Mec. Agnieszka Chwiałkowska, Kancelaria Prawna WKB
  • Mec. Wojciech Hartung, Kancelaria Prawna DZP
  • Mec. Łukasz Górny, Broker Ubezpieczeniowy EIB

Ze względu na warsztatowy charakter spotkania ilość miejsc ograniczona.

Więcej informacji: http://scc.com.pl/konferencje/en/ppe2/

Zapraszam
Agnieszka Kozłowska
SC Consulting
PowerMeetings.pl

22 740 67 80

Agnieszka.kozlowska@scc.com.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wsparcie dla firm rozwijających się - ulga na innowacyjnych pracowników

Ulga na innowacyjnych pracowników jest przeznaczona dla podatników prowadzących działalność badawczo-rozwojową, przez którą zgodnie z art. 4a pkt 26 ustawy CIT rozumie się działalnością twórczą obejmującą badania naukowe lub prace rozwojowe, podejmowaną w sposób systematyczny w celu zwiększenia zasobów wiedzy oraz wykorzystania zasobów wiedzy do tworzenia nowych zastosowań.

Transformacja zaczyna się od lidera

Rozmowa z Krzysztofem Witkowskim, partnerem w EY Academy of Business, o tym, dlaczego inwestycje w rozwój power skills są dziś konieczne dla wzrostu organizacji

Karty sportowe to przepis na zdrowie

W dzisiejszym biznesie wsparcie aktywności fizycznej przez pracodawców to nie tylko benefit, ale strategiczna inwestycja w zdrowie, zaangażowanie i efektywność pracowników. Regularna aktywność fizyczna wpływa korzystnie na zdrowie, wydajność, zadowolenie oraz atmosferę w pracy. To zadanie dla działów HR, które mogą wprowadzać proste rozwiązania, jak aktywne przerwy czy dostęp do programów fitness. 

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości [KOMENTARZ]

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości. Komentuje Monika Piątkowska, doradca podatkowy w e-pity.pl.

REKLAMA

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? [Poradnik]

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? Oto poradnik dla przyszłych właścicieli salonów kosmetycznych.

Przedsiębiorcy z terenów objętych powodzią mogą opłacić składki do 15 września 2025 r.

Za okres od 1 sierpnia do 31 grudnia 2024 r. składki można opłacić w terminie do 15 września 2025 r. Do opłaconych w ten sposób składek nie będą naliczane odsetki za zwłokę. Kiedy ZUS może umorzyć składki?

Wypalenie zawodowe to już problem występujący w każdej firmie. Jak można zminimalizować jego skutki

82 proc. pracowników jest dziś narażonych na wypalenie zawodowe, wynika z badania firmy Mercer przeprowadzonego w sierpniu tego roku. Wszelkie okoliczności, od warunków pracy po sytuację rodzinną i zagrożenia klimatyczne, nie są sprzyjające zmarginalizowaniu tego zjawiska.

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców. Od 1 listopada 2024 r. przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z wakacji składkowych. Jakie są warunki, by skorzystać z wakacji składkowych? Gdzie należy złożyć wniosek?

REKLAMA

ZUS umorzy składki przedsiębiorcom dotkniętym przez powódź. Wnioski o pomoc będą traktowane priorytetowo

Przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w wyniku powodzi mogą składać wnioski do ZUS nie tylko o odroczenie terminu płatności składek lub rozłożenie na raty, ale także o ich umorzenie. Jak uzyskać pomoc?

Branża winiarska walczy o uregulowanie sprzedaży przez internet

- Handel alkoholem przez Internet przypomina dziś prawdziwy Dziki Zachód, zależy nam na zapanowaniu nad tym chaosem i jasnych zasadach dla wszystkich - mówią przedsiębiorcy z branży winiarskiej i apelują o uregulowanie kwestii sprzedaży ich produktów przez internet. Pismo w tej sprawie trafiło właśnie do Ministerstwa Rolnictwa. Na ewentualnych zmianach najbardziej zyskaliby mali, krajowi producenci wina, miodu pitnego czy cydru, którzy bez możliwości sprzedawania swoich produktów za pomocą internetu – są praktycznie skazani na niebyt. Najdobitniej pokazał to czas pandemii. 

REKLAMA