REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szkolenie "Dyrektywa NIS i ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa"

Szkolenie
Szkolenie "Dyrektywa NIS i ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa" /Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na szkolenie „DYREKTYWA NIS I USTAWA O KRAJOWYM SYSTEMIE CYBERBEZPIECZEŃSTWA. Nowe obowiązki dla podmiotów w sektorze energetyki, ciepła, paliw i gazu”, które odbędzie się w dniu 27 marca 2019 roku w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję zweryfikować odpowiedni stan środków technicznych i organizacyjnych, ocenić ryzyko bezpieczeństwa i zakłócenia ciągłości świadczonej usługi oraz wdrożyć działania zabezpieczające. Do wystąpienia i zaangażowania zapraszamy zarówno przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji, które zajmują się kwestiami: cyberbezpieczeństwa, ochrony danych, bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz do przedstawicieli sektorów energetycznego, paliwowego, wydobywania kopalin. 

REKLAMA

Głównym celem wydarzenia jest zgromadzenie ekspertów przedsiębiorstw reprezentujących sektor energetyczny aby mogli wymieniać się doświadczeniami w zakresie cyberbezpieczeństwa. Podczas wydarzenia przedstawimy warte uwagi inicjatywy oraz rozwiązania, które mamy nadzieję, zainspirują nowe działania i współprace. Uczestnicy szkolenia podczas sesji plenarnej będą dzielić się swoimi doświadczeniami. 

Wśród najważniejszych zagadnień wydarzenia:

    •   Podmioty zobowiązane do stosowania ustawy oraz najważniejsze terminy

    •   Kary za brak implementacji przepisów 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

    •   Ocena ryzyka bezpieczeństwa i zakłócenia ciągłości świadczonych usług

    •   Wdrożenie działań zabezpieczających, 

    •   Monitorowanie poziomu bezpieczeństwa i raportowanie incydentów do organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na poziomie krajowym. (CSIRT)

    •   Audyt bezpieczeństwa i raporty z audytu

    •   Powołanie wewnętrznych struktur odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo lub zawarcie umów z podmiotami świadczącym usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa

    •   Systematyczne szacowanie ryzyka wystąpienia incydentu, zarządzanie tym ryzykiem

    •   Procedura zgłaszania CSIRT poważnych incydentów (nie później niż w ciągu 24 godzin od wykrycia)

    •   Dokumentacja dotyczącą cyberbezpieczeństwa 

Szkolenie prowadzi Pani Monika Bogdał, Radca Prawny ds. energetyki, Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy. 

Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem internetowym:

 https://cbepolska.pl/pdf/nis_broszura.pdf

Zapraszamy również do kontaktu z naszym biurem: (22) 82 77 123, biuro@cbepolska.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

REKLAMA

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

REKLAMA

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

REKLAMA