Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Esperio: Wycena rynkowa Walta Disneya

  • Artykuł sponsorowany
Reakcja rynku na ostatni kwartalny raport Walta Disneya jest kolejnym przykładem wysoce kontrowersyjnego i negatywnych nastrojów jakie są obecne na Wall Street.

Autor: Aleksander Boltyan, analityk w firmie Esperio

Więcej szczegółów na stronie Brokera Esperio

Trzy miesiące temu, w lutym, wiadomość o 11,8 milionach użytkowników, którzy dołączyli do serwisu streamingowego Disney+ w czwartym kwartale świątecznym, wobec 8 milionów przeciętnych oczekiwań, wywołała entuzjazm, podnosząc cenę akcji o ponad 5%. Pozytywny sentyment był obecny przez kilka tygodni, utrzymując wzrosty w przedziale od 145 do 157 dolarów na akcję. Działania wojenne prowadzone przez Federację Rosyjską na Ukrainie pociągnęły notowania w dół. Akcje Disneya zostały stopniowo ściągane do irracjonalnych poziomów, które były prawie o 30% niższe niż przed rozpoczęciem pandemicznego boomu na akcje.

W maju firma zgłosiła kolejne 7,9 mln nowych subskrybentów, znacznie przekraczając prognozy ekspertów i w przeciwieństwie do utraty 2 mln subskrybentów przez Netflix. Ceny spadły o 5,4% do prawie 99,5 USD za akcję. Można to wytłumaczyć jedynie brakiem strony popytowej, gdy cena nadal spadała pomimo optymistycznego raportu. Sprzedaż Disneya w pierwszym kwartale 2022 r. wyniosła 20,27 miliarda dolarów w porównaniu z konsensusowymi oczekiwaniami 20,05 miliarda dolarów, to najwyższy w historii wśród pierwszych kwartałów w historii firmy.

Ostatnie dwa kwartały można uznać za bardzo udane okresy dla zespołu Walta Disneya, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę potężny postpandemiczny potencjał parków rozrywki, który wciąż jest daleki od odkrycia. Rzeczywiście, zarobki w I kwartale 2022 r. w wysokości 1,08 USD na akcję są formalnie niższe niż konsensus prognoz 1,19 USD na ten kwartał, ale są wyższe niż 1,06 USD w IV kwartale 2021 r., co z kolei przekroczyło szacunki ekspertów o 44%.

„Nasze dobre wyniki w drugim kwartale, w tym fantastyczne wyniki w naszych krajowych parkach i ciągły wzrost naszych usług przesyłania strumieniowego – z… łączną liczbą subskrypcji we wszystkich naszych ofertach DTC [Direct-To-Consumer] przekraczającą 205 milionów – po raz kolejny udowodniły, że jesteśmy w swojej własnej lidze” – powiedział dyrektor generalny firmy Bob Chapek. Dodał, że jest entuzjastycznie nastawiony do potencjału wzrostu na rynkach międzynarodowych, ponieważ Disney ma obecnie „ponad 500 lokalnych tytułów oryginalnych na różnych etapach rozwoju i produkcji”, a 180 z nich ma mieć premierę w tym roku podatkowym, co „przyciągnie nowych subskrybentów i zwiększać zaangażowanie".

Jednym z przykładów w produkcji jest Nautilus oparty na 20 000 Leagues Under the Sea, historii kultowej łodzi podwodnej z jej tajemniczym dowódcą, kapitanem Nemo. „Turning Red” studia Pixar Animation Studios, którego premiera odbyła się 11 marca na platformie Disney+, stał się najciekawszym tytułem, który osiągnął 200 milionów godzin oglądania na platformie. Bob Chapek wspomniał również o długo oczekiwanym Avatar: The Way of Water, którego premiera zaplanowana jest na ten rok. „Spoglądając w przyszłość do drugiego wieku Disneya, jestem przekonany, że będziemy nadal przekształcać rozrywkę, łącząc niezwykłą fabułę z innowacyjną technologią, aby stworzyć jeszcze większy, bardziej połączony i magiczny świat Disneya dla rodzin i fanów na całym świecie” – pan Chapec powiedział.

Obecne notowania, prawie dwukrotnie niższe od zeszłorocznych szczytów w wysokości 203 USD na akcję, wyglądają bardzo dziwnie na całym tle wspaniałego House of Mouse. Pogarszająca się zdolność nabywcza wielu rodzin spowodowana wysokimi kosztami życia raczej nie stanie się ważnym powodem rezygnacji z niedrogich treści dla dzieci przesyłanych strumieniowo lub z odwiedzania tematycznych rozrywek przez tłumy mamusi i tatusiów z córkami i synami.

Autopromocja
Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

Branża HoReCa nie jest w najlepszej kondycji. Restauracja z Wrocławia ma 4,2 mln zł długów

Branża HoReCa od pandemii nie ma się najlepiej. Prawie 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. 

Branża handlu detalicznego liczy w 2024 roku na uzyskanie wyższych marż – i to mimo presji na obniżanie cen

Choć od pandemii upłynęło już sporo czasu, dla firm handlu detalicznego dalej największym wyzwaniem jest zarządzanie kosztami w warunkach wciąż wysokiej inflacji oraz presji na obniżkę cen. Do tego dochodzi w dalszym ciągu staranie o ustabilizowanie łańcucha dostaw. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw patrzy z optymizmem w przyszłość i liczy na możliwość uzyskania wyższej marzy.