reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat Dnia

Podatnicy mogą zmniejszyć zaliczki

Aktualizacja: 10.10.2007

Do 20 grudnia 2007 r. podatnicy PIT i CIT muszą wpłacić podwójną zaliczkę podatkową. Październik i listopad to dobry czas na zakupy, które staną się kosztami uzyskania przychodów i zmniejszą podatek. Zdaniem ekspertów obecnie jest najlepszy okres na wymianę sprzętu komputerowego i samochodów w firmach. »

Przedsiębiorcom łatwiej będzie opłacać składki do ZUS

Aktualizacja: 10.10.2007

Prowadzący małe firmy przez 12 miesięcy będą płacić do ZUS składki w tej samej wysokości. ZUS popiera propozycję przedsiębiorców ze względu na ograniczenie liczby błędów we wpłatach. »

Wewnętrzne finansowanie - jaką formę wybrać

Aktualizacja: 09.10.2007

Przedsiębiorcy nie mają wątpliwości, że często o wyborze formy dofinansowania spółki, a czasami nawet o dokonaniu jakiejkolwiek transakcji, przesądzają kwestie podatkowe. Warto poznać implikacje podatkowe wynikające z różnych form dokapitalizowania spółki i właściwie zaplanować przyszłe inwestycje. »

Fiskus chce zarabiać na kontraktach menedżerskich

Aktualizacja: 08.10.2007

Organy podatkowe żądają VAT od udostępnianego menedżerom sprzętu biurowego. Eksperci podatkowi twierdzą, że opodatkowanie VAT biurek i laptopów jest niedopuszczalne. Spółka, której fiskus kazał zapłacić podatek, wygrała spór przed sądem administracyjnym. »

Jaki rachunek bankowy dla przedsiębiorcy

Aktualizacja: 04.10.2007

Rachunek bankowy dla małych firm to pakiet produktów finansowych. Najlepszym rozwiązaniem jest konto rozliczane przez internet. »

Firmy z nieaktualną nazwą mogą nie dostać kredytów

Aktualizacja: 03.10.2007

Przedsiębiorcy, którzy nie dostosowali nazwy swojej firmy do znowelizowanych przepisów kodeksu cywilnego, mogą mieć problemy z otrzymaniem kredytu. »

Do wydania ponad 250 mld zł z UE

Aktualizacja: 02.10.2007

Komisja Europejska wyda dziś zgodę na realizację wszystkich polskich programów operacyjnych. Pierwsze pieniądze dla przedsiębiorców będą dostępne na początku 2008 roku. »

Inspekcja pracy skontroluje 10 tys. firm

Aktualizacja: 01.10.2007

40 proc. skontrolowanych przez inspekcję pracy firm nie przestrzega przepisów regulujących legalne zatrudnianie pracowników. »

Zamiast zamrażać finansowe nadwyżki firmy, zainwestuj je w fundusze

Aktualizacja: 28.09.2007

Fundusze przeznaczone dla firm mogą przynosić zyski porównywalne z oprocentowaniem lokat bankowych, a w okresie giełdowej hossy znacząco je przewyższać. »

Jak w działalności gospodarczej rozliczyć użyczenie

Aktualizacja: 27.09.2007

Użyczenie nieruchomości lub ruchomości przez przedsiębiorcę jest dochodem. Dochód ustala się według cen rynkowych i opodatkowuje. Wyjątek dotyczy umowy użyczenia zawartej pomiędzy członkami rodziny. »

Działalność w specjalnej strefie ekonomicznej

Aktualizacja: 26.09.2007

Przedsiębiorca, który chce uzyskać zezwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej, musi spełniać wymogi określone w planie rozwoju strefy. Wsparcie finansowe może otrzymać tylko na oznaczone koszty nowej inwestycji, a jego udział własny musi wynieść co najmniej 25 proc. »

Jednoosobowe firmy muszą mieć swoją nazwę

Aktualizacja: 25.09.2007

Dzisiaj mija termin, do którego spółki handlowe oraz jednoosobowi przedsiębiorcy powinni określić odpowiadającą nowym wymogom nazwę firmy, pod którą prowadzą działalność gospodarczą. »

Nowy standard dla spółek

Aktualizacja: 24.09.2007

Komitet Standardów Rachunkowości przygotował regulacje dotyczące umów leasingu. Nowy standard będzie wyjaśniał zasady ewidencji w księgach rachunkowych firm. Po przeprowadzeniu konsultacji i zaakceptowaniu przez komitet będzie stosowany przez spółki. »

Jak unikać pułapek w umowach leasingu

Aktualizacja: 21.09.2007

W ostatnich latach leasing stał się źródłem finansowania środków trwałych nabywanych przez firmy równie ważnym co kredyt. »

Menedżer dla rodzinnej firmy

Aktualizacja: 20.09.2007

Firmy rodzinne muszą zacząć zatrudniać doświadczoną kadrę zarządzającą spoza rodziny. Samodzielność kadry zarządzającej musi iść w parze z nadzorem właścicielskim. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EIB SA

Broker ubezpieczeniowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama