reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat Dnia

Jak zabezpieczyć unijną dotację

Aktualizacja: 09.10.2009

Gwarancją sukcesu każdego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej jest skuteczne i trwałe jego finansowe zabezpieczenie. Przedsiębiorcy powinni zapewnić wystarczające środki tak, aby zagwarantować płynną i terminową realizację planowanej inwestycji. »

Jak po zmianie przepisów zatrudniać stażystów z urzędu pracy

Aktualizacja: 08.10.2009

Od 17 września 2009 r. obowiązuje nowe rozporządzenie dotyczące warunków odbywania stażu przez bezrobotnych. Nowe przepisy ograniczają liczbę stażystów, których pracodawca może przyjąć na staż. Wprowadzają również regulacje w zakresie czasu pracy stażystów oraz przypadków zakończenia stażu przed ustalonym terminem. »

Kiedy należy dokonać korekty przychodów i kosztów

Aktualizacja: 09.10.2009

W praktyce obrotu gospodarczego występuje wiele sytuacji, które zobowiązują podatników do dokonywania korekty w obrębie rozliczonych już przychodów albo kosztów uzyskania. »

Zadaniowy czas pracy

Aktualizacja: 07.10.2009

System zadaniowego czasu pracy może być stosowany w przypadkach uzasadnionych rodzajem pracy lub jej organizacją albo miejscem wykonywania pracy. »

Software w firmach

Aktualizacja: 06.10.2009

Złożoność procesów produkcyjnych, biznesowych, handlowych, logistycznych itp. powoduje, że przed zastosowaniem systemów informatycznych firmy nie uciekną. »

Nowe przepisy w sprawie chorób zawodowych

Aktualizacja: 06.10.2009

Pracodawca powinien pamiętać, że w przypadku choroby zawodowej o ostrym przebiegu lub podejrzenia, iż choroba zawodowa była przyczyną śmierci pracownika, ma obowiązek zgłosić ten fakt nie tylko na specjalnym formularzu, lecz także telefonicznie. »

Zysk w działalności przedsiębiorstwa

Aktualizacja: 06.10.2009

Zysk to nadwyżka przychodów nad kosztami, czyli dodatni wynik finansowy. Jest głównym motywem działania przedsiębiorstw i bogacenia się właścicieli. »

Dofinansowanie szkoleń i nauki pracownika w ustawie antykryzysowej

Aktualizacja: 05.10.2009

Wysokość dofinansowania na jedną osobę wynosi do 80% kosztów szkolenia bądź studiów podyplomowych. Pracownik będzie jednak zobowiązany zwrócić pracodawcy koszty tego szkolenia lub studiów, jeśli z własnej winy go nie ukończy. »

Kredyty dla przedsiębiorstw

Aktualizacja: 05.10.2009

Sytuacja na rynku kredytowym w kraju nadal nie jest dobra, mimo pozytywnych sygnałów dotyczących stanu gospodarki. Większość banków stale zaostrza kryteria. Oczekiwania bankowców dotyczące III kwartału wiążą się z dalszym, spodziewanym zaostrzaniem polityki kredytowej względem przedsiębiorstw. »

Umowa przedwstępna

Aktualizacja: 05.10.2009

Umowa przedwstępna powinna określać istotne postanowienia umowy przyrzeczonej. Stanowi ona również dla pracodawcy swoistą gwarancję przyszłego zatrudnienia. »

Efektywne i tańsze biuro

Aktualizacja: 02.10.2009

Dobra aranżacja to nie tylko piękne wnętrze stymulujące pracowników, ale również odpowiedź na koncepcję pracy firmy, usprawnienie działania organizacji oraz optymalizacja kosztów. »

Korzyści związane z zatrudnieniem pracownika tymczasowego

Aktualizacja: 02.10.2009

Agencja pracy tymczasowej może bez ograniczeń zawierać z pracownikiem tymczasowym umowy na czas określony. Wbrew pozorom nie jest to wynikiem wprowadzenia tzw. ustawy antykryzysowej, lecz wcześniejszych przepisów o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. »

Bezpieczeństwo danych w firmowym komputerze

Aktualizacja: 30.09.2009

W każdym komputerze firmowym znajduje się obecnie ogromny magazyn danych. Ceną, jaką płacimy za te coraz większe ilości przechowywanych i kopiowanych plików, jest niebezpieczeństwo ich utraty. »

Wynagrodzenie pracowników przy przejściu zakładu pracy na innego pracodawcę

Aktualizacja: 30.09.2009

Nowy pracodawca ma prawo dokonać zmian w treści umów o pracę przejętych pracowników. Zmiany mogą dotyczyć również wynagrodzeń, pod warunkiem ich dokonania zgodnie z przepisami prawa pracy. »

Biznes i odpowiedzialność

Aktualizacja: 28.09.2009

Popularne powiedzenie mówi, iż w biznesie pierwszy milion trzeba ukraść. Jakby w myśl tej zasady wielokrotnie przekonujemy się, że w potocznym rozumieniu „etyka” i „przedsiębiorczość” są pojęciami wzajemnie przeciwstawnymi. Temu poglądowi zadaje kłam nurt biznesu społecznie odpowiedzialnego. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

More7 Polska Sp. z o.o.

More7 Polska Sp. z o.o. to poznański producent i integrator dedykowanego systemu do zarządzania relacjami z Klientem CRM7.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama