REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zmiana numerów kont dla obowiązkowych wpłat na PFRON

inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Na stronie internetowej PFRON pojawił się komunikat informujący o numerach rachunków bankowych, na które od 1 maja 2011 r. pracodawcy mają obowiązek regulować wpłaty na rzecz funduszu. Jednocześnie obsługa wpłat na PFRON przez NBP musi się zakończyć najpóźniej 30 czerwca 2011 r.

 

REKLAMA

 

Zmianę tę należy uwzględnić dokonując wpłaty przy użyciu aplikacji e-PFRON OffLine.

 

W związku z wchodzącym w życie 1 maja 2011 r. rozporządzeniem Ministra Finansów z 15 kwietnia 2011 r. w sprawie wolnych środków niektórych jednostek sektora finansów publicznych przyjmowanych przez Ministra Finansów w depozyt lub zarządzanie (Dz.U. Nr 81, poz. 443), informujemy, że zostają otwarte rachunki bankowe dla pracodawców zobowiązanych do wpłat na PFRON.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 

Nowe numery rachunków bankowych w Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie dla pracodawców zobowiązanych do wpłat na PFRON:

 

• na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych: 07 1130 1017 0019 9361 9020 0036

 

• na podstawie art. 21 ust. 2a i 2g ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych: 77 1130 1017 0019 9361 9020 0037

 

• na podstawie art. 21 ust. 2b i 2g ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych: 50 1130 1017 0019 9361 9020 0038

 

• na podstawie art. 33 ust. 4a, 4c, 7 i 7a ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz art. 38 ust. 2 pkt 1 lit. a tiret pierwsze ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych: 23 1130 1017 0019 9361 9020 0039

 

• na podstawie art. 29 ust. 3a 1, 3b i 3c oraz art. 23 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych: 93 1130 1017 0019 9361 9020 0040

 

Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. 23 ustawy z 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 257, poz. 1726) obsługa wpłat obowiązkowych dla PFRON przez Narodowy Bank Polski zakończy się najpóźniej 30 czerwca 2011 r.

 

Rachunki bankowe w aplikacji e-PFRON OffLine

 

W związku z przejęciem obsługi rachunków bankowych przez Bank Gospodarstwa Krajowego, pracodawców zobowiązanych do wpłat na PFRON informujemy, że aplikacja e-PFRON OffLine domyślnie ma wprowadzone numery rachunków bankowych w Narodowym Banku Polskim, których obsługa zakończy się najpóźniej 30 czerwca 2011 r.

 

Ponadto informujemy, że w związku z wejściem w życie nowych rozporządzeń Ministra Pracy i Polityki Społecznej trwają prace nad nową wersją aplikacji e-PFRON OffLine, w której będą dostępne m.in. nowe wzory formularzy deklaracji i informacji oraz nowe numery rachunków bankowych.

 

Do tego czasu istnieje możliwość każdorazowo zmiany numerów tych rachunków. W tym celu należy:

• uruchomić aplikacji e-PFRON OffLine,

• wejść do dowolnego formularza deklaracji (nie dotyczy DEK-Z),

• kliknąć na przycisk „Wpłata”.

Po wyświetleniu okna, na wzorze przelewu jest możliwość edycji i tym samym zmiany dla danej wpłaty numeru rachunku bankowego.

 

Zmiana konta bankowego wyodrębnionego dla SODiR

 

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje też, iż 12 maja 2011 r. uległ zmianie numer rachunku bankowego wyodrębnionego dla Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji.

 

Nowy numer rachunku bankowego Banku Gospodarstwa Krajowego:

66 1130 1017 0019 9361 9020 0041

 

Źródło: www.pfron.org.pl

 

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa ważne terminy dla przedsiębiorców. Z czym księgowi muszą zdążyć przed końcem stycznia

Najbliższe tygodnie nie dadzą księgowym wytchnienia - terminy. Maraton obowiązków rozliczeniowych za 2024 rok rozpoczyna wystawienie formularzy PIT-11. Są sporym wyzwaniem zarówno dla księgowych, jak i płatników – zawierają szereg danych dochodowych istotnych dla prawidłowego rozliczenia podatników, a jednocześnie czas na ich wystawienie jest bardzo krótki.

Pozytywne oceny na Facebooku oraz opinie influencerów znacząco zwiększają sprzedaż

Social media odgrywają coraz większą rolę w skutecznym marketingu. Choć niemal trzy czwarte Polaków nie kupuje bezpośrednio na tych platformach, to polecenia znajomych, influencerów i testerów odgrywają coraz większą rolę przy decyzjach zakupowych.

Najmniejsze firmy coraz gorzej oceniają koniunkturę gospodarczą. Obawiają się spadku sprzedaży swoich produktów i redukują plany inwestycyjne

Jaka koniunktura? Dynamika polskiego wzrostu gospodarczego od dekad opiera się na najmniejszych firmach, które najłatwiej dostosowują się do zmieniającej się rzeczywistości.

By uciec przed komornikiem, płacą pod stołem. Ale czy tylko dlatego. Gdzie najczęściej pracuje się na czarno, czym to grozi

Wypłacanie wynagrodzenia pod stołem,  w celu ukrycia dochodów pracownika i uniemożliwienia egzekucji komorniczej wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla firmy. Jednak praktyka ta wciąż jest stosowana. Takie działania naruszają przepisy prawa pracy, podatkowego i karnego, a także zagrażają reputacji i stabilności firmy. Jakie są skutki prawne i biznesowe, potencjalne zagrożenia tego typu działań.

REKLAMA

Skutki zawarcia układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Przyjęcie i zatwierdzenie układu zmienia sytuację prawną wierzycieli. Odtąd mogą oni realizować swoje uprawnienia jedynie zgodnie z treścią układu. Powoduje to umorzenie pierwotnych postępowań zabezpieczających i egzekucyjnych. Układ powinien objąć wszystkich wierzycieli, których roszczenia podlegają restrukturyzacji.

"Umowa z Mercosurem korzystna dla Polski" Jest jeden warunek [WYWIAD]

Jak Polska może stać się liderem wzrostu gospodarczego w Europie? Czy płaca minimalna zabija klasę średnią? Czy umowa z Mercosurem jest zagrożeniem, a może szansą dla Polski? Czy Polska zyska na prezydenturze Trumpa i niestabilnym świecie? Gość Infor.pl - prof. Marcin Piątkowski.

Architekci nowej ery pracy. Zmiana paradygmatu roli działu HR w organizacji

Sztuczna inteligencja wkrótce zmieni to, jak żyjemy, spędzamy wolny czas, a już na pewno to, jak pracujemy. Warto zadać sobie pytanie, kto w erze AI będzie kierował organizacjami i zapewni, że funkcjonowanie pracowników stanie się lepsze niż dotychczas? Odpowiedzią są działy HR. W erze, gdy pracownicy oczekują od firm większego zaangażowania w kwestie społeczne, dział HR powinien wrócić do swoich korzeni i położyć większy nacisk na słowo human, stając się tym samym strażnikiem ludzkości poprzez działania koncentrujące się w równym stopniu na człowieku, jak i na biznesie. Jednak te poczynania należy zacząć od siebie.

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców. Wielkimi krokami nadchodzi Europejski Akt o Dostępności (European Accessibility Act – EAA), który zacznie obowiązywać już od czerwca 2025 roku. Dyrektywa drastycznie zmieni sposób funkcjonowania produktów w przestrzeni cyfrowej.

REKLAMA

ZUS: 1,4 mln przedsiębiorców z ulgami w ramach wakacji składkowych

Ponad 1,6 mln przedsiębiorców złożyło wnioski o zwolnienie z obowiązku opłacenia składek za wskazany miesiąc. Chodzi o wakacje składkowe. ZUS poinformował, że do tej pory przyznano już 1,4 mln ulg. Informacje o tym widnieją na profilach płatnika na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Jakie benefity dla pracowników oferują najczęściej małe i średnie firmy?

Ubezpieczenie na życie, spotkania integracyjne i prywatna opieka medyczna to trzy najczęstsze benefity oferowane pracownikom w sektorze MŚP. Choć ponad 90% firm w tej kategorii zapewnia świadczenia pozapłacowe, ich zakres wciąż odbiega od tego, co oferują duże przedsiębiorstwa. Jakie benefity są dostępne dla zatrudnionych w małych i średnich firmach?

REKLAMA