REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bezpłatne wdrożenie ISO w firmie

dr Wojciech Januszko
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Dzięki unijnym funduszom skierowanym do przedsiębiorców w celu podniesienia ich innowacyjności, istnieją możliwości bezpłatnego doradztwa, zmierzającego do wdrażania Systemów Zarządzania Jakością.

Usługi takie świadczy Biuro Legalizacji, Certyfikacji i Karnetów ATA Krajowej Izby Gospodarczej, w tym w ramach działania 5.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka koordynowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

REKLAMA

Dlaczego warto wdrożyć System Zarządzania Jakością?

To same korzyści. Podniesienie prestiżu firmy na rynku lokalnym i krajowym, zapewnienie systemowego zarządzania zasobami, wiedzą oraz obsługą klienta. Wdrożenie mobilizuje do uruchomienia w firmie procesu ciągłego doskonalenia oraz pomaga w usprawnianiu procesu przepływu informacji.

REKLAMA


Fakt posiadania certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością potwierdzającego, że firma działa zgodnie z ISO jest dodatkowo punktowany przy ocenie wniosków o dofinansowanie z różnego rodzaju funduszy, co zwiększa szansę na pozyskanie dotacji na rozwój firmy.


To samo dotyczy wszelkiego rodzaju przetargów, gdzie również, oprócz kryteriów oceny, między innymi, takich jak cena usługi (produktu), brany jest pod uwagę fakt, czy potencjalny wykonawca ma wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z ISO. Najczęściej ofert jest więcej, zdarza się, że są one podobne i właśnie ten fakt wdrożonego SZJ może mieć decydujące znaczenie przy rozstrzygnięciu przetargu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo


Firma posiadająca certyfikat zgodny z wymaganiami normy ISO może liczyć na większe zainteresowanie klientów i wzrost wiarygodności oferowanych usług. Także w kontaktach międzynarodowych może uzyskać lepszą pozycję i poprawę swojego wizerunku. W relacjach z klientami to polepszenie więzi i zabezpieczenie ich interesów poprzez występowanie naprzeciw ich oczekiwaniom, w szczególności, gdy dotyczy to jakości oferowanych towarów lub usług.


Wdrożenie SZJ to szansa większej podatności dla wprowadzania zmian organizacyjnych w tym w obszarze zarządzania i planowania, lepszy podział zadań, wzrost odpowiedzialności i kompetencji uczestników systemu. Istotna jest także możliwość racjonalizowania kosztów działalności oraz wczesne rozpoznawanie i wykrywanie błędów i usterek na różnych etapach realizacji i wytwarzania usług lub produktów.

Proces doradztwa


Jak wygląda proces doradztwa realizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą Biura Legalizacji, Certyfikacji i Karnetów ATA?

Zakres działań w ramach doradztwa przy projektowaniu i wdrażaniu Systemu Zarządzania Jakością jest zgodny z wymaganiami ISO i obejmuje:

•    Audyt wstępny

•    Ocenę stanu istniejącego pod kątem możliwości sprawnego dostosowania organizacji do spełnienia wymagań normy

•    Opracowanie harmonogramu prac wdrożeniowych

•    Doradztwo w opracowaniu polityki jakości i celów dotyczących jakości

•    Doradztwo w identyfikacji procesów i powiązań pomiędzy nimi

•    Doradztwo przy pracach wdrożeniowych przy aktywnym udziale pracowników organizacji

•    Opracowanie dokumentacji

•    Weryfikację wdrożonego systemu i rekomendacje dotyczące przygotowania do jego certyfikacji

•    Udział jako doradca w trakcie audytu certyfikującego zewnętrznej jednostki certyfikującej

W ramach realizowanego unijnego Projektu KIGNET Innowacje, aktualnie istnieje możliwość bezpłatnego świadczenia usługi dla przedsiębiorstw - jej świadczenie będzie równoznaczne z udzieleniem korzystającemu przedsiębiorcy pomocy de minimis w wysokości wartości wyświadczonej usługi.


Więcej informacji na temat doradztwa można uzyskać na www.iso.kig.pl


dr Wojciech Januszko

Biuro Legalizacji, Certyfikacji i Karnetów ATA

  

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Krajowa Izba Gospodarcza

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
"Umowa z Mercosurem korzystna dla Polski" Jest jeden warunek [WYWIAD]

Jak Polska może stać się liderem wzrostu gospodarczego w Europie? Czy płaca minimalna zabija klasę średnią? Czy umowa z Mercosurem jest zagrożeniem, a może szansą dla Polski? Czy Polska zyska na prezydenturze Trumpa i niestabilnym świecie? Gość Infor.pl - prof. Marcin Piątkowski.

Architekci nowej ery pracy. Zmiana paradygmatu roli działu HR w organizacji

Sztuczna inteligencja wkrótce zmieni to, jak żyjemy, spędzamy wolny czas, a już na pewno to, jak pracujemy. Warto zadać sobie pytanie, kto w erze AI będzie kierował organizacjami i zapewni, że funkcjonowanie pracowników stanie się lepsze niż dotychczas? Odpowiedzią są działy HR. W erze, gdy pracownicy oczekują od firm większego zaangażowania w kwestie społeczne, dział HR powinien wrócić do swoich korzeni i położyć większy nacisk na słowo human, stając się tym samym strażnikiem ludzkości poprzez działania koncentrujące się w równym stopniu na człowieku, jak i na biznesie. Jednak te poczynania należy zacząć od siebie.

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców. Wielkimi krokami nadchodzi Europejski Akt o Dostępności (European Accessibility Act – EAA), który zacznie obowiązywać już od czerwca 2025 roku. Dyrektywa drastycznie zmieni sposób funkcjonowania produktów w przestrzeni cyfrowej.

ZUS: 1,4 mln przedsiębiorców z ulgami w ramach wakacji składkowych

Ponad 1,6 mln przedsiębiorców złożyło wnioski o zwolnienie z obowiązku opłacenia składek za wskazany miesiąc. Chodzi o wakacje składkowe. ZUS poinformował, że do tej pory przyznano już 1,4 mln ulg. Informacje o tym widnieją na profilach płatnika na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

REKLAMA

Jakie benefity dla pracowników oferują najczęściej małe i średnie firmy?

Ubezpieczenie na życie, spotkania integracyjne i prywatna opieka medyczna to trzy najczęstsze benefity oferowane pracownikom w sektorze MŚP. Choć ponad 90% firm w tej kategorii zapewnia świadczenia pozapłacowe, ich zakres wciąż odbiega od tego, co oferują duże przedsiębiorstwa. Jakie benefity są dostępne dla zatrudnionych w małych i średnich firmach?

Każda podwyżka najniższej krajowej to nowa fala bankructw. Teraz wypadają z rynku te, dla których ciężarem były ubiegłoroczne. Ile upadnie przez wzrost płacy minimalnej 2025 przekonamy się za rok

Przedsiębiorcy uważają, że tak dynamiczne podwyżki płacy minimalnej są na dłuższą metę zabójcze dla gospodarki. Tempa nie wytrzymują mikro i małe firmy, które przez trzy dekady były motorem napędowym polskiej gospodarki. Upadają i lada moment pociągną za sobą te większe i całe branże.

Co przyniesie rok 2025 w branży TSL?

Rok 2025 będzie przełomowy dla sektora transportu, spedycji i logistyki, przynosząc szereg zmian prawnych, technologicznych i operacyjnych. Nowe regulacje celne, wdrożenie innowacyjnych technologii oraz rosnące wymagania środowiskowe zmuszą firmy do adaptacji, by pozostały konkurencyjne w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym.

Szablon raportu ESG z omówieniem. Darmowy przewodnik dla MŚP

Darmowa publikacja dla małych i średnich przedsiębiorstw jest już gotowa. Można pobrać szablon raportu ESG z omówieniem. Rzecznik MŚP wspiera przedsiębiorców w raportowaniu niefinansowym.

REKLAMA

Praca w niedziele handlowe za podwójne wynagrodzenie. Czy czekają nas zmiany?

Praca w niedziele handlowe za podwójne wynagrodzenie. Czy czekają nas zmiany? Prezes Związku Pracodawców BCC Łukasz Bernatowicz wskazał, kiedy kwestia niedziel handlowych będzie mogła zostać uregulowana na nowo.

Nowość na stronie Rzecznika MŚP. 2 nowe zakładki

Na stronie internetowej Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw pojawiła się nowość - zakładka "Dla przedsiębiorcy" oraz "ESG". Celem zakładek jest dostarczenie mikro, małym i średnim firmom niezbędnych narzędzi oraz wiedzy, które pomogą im efektywniej prowadzić działalność oraz sprostać dynamicznie zmieniającym się wymaganiom rynku.

REKLAMA