REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bezpłatne wdrożenie ISO w firmie

dr Wojciech Januszko
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Dzięki unijnym funduszom skierowanym do przedsiębiorców w celu podniesienia ich innowacyjności, istnieją możliwości bezpłatnego doradztwa, zmierzającego do wdrażania Systemów Zarządzania Jakością.

Usługi takie świadczy Biuro Legalizacji, Certyfikacji i Karnetów ATA Krajowej Izby Gospodarczej, w tym w ramach działania 5.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka koordynowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

REKLAMA

Dlaczego warto wdrożyć System Zarządzania Jakością?

To same korzyści. Podniesienie prestiżu firmy na rynku lokalnym i krajowym, zapewnienie systemowego zarządzania zasobami, wiedzą oraz obsługą klienta. Wdrożenie mobilizuje do uruchomienia w firmie procesu ciągłego doskonalenia oraz pomaga w usprawnianiu procesu przepływu informacji.

REKLAMA


Fakt posiadania certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością potwierdzającego, że firma działa zgodnie z ISO jest dodatkowo punktowany przy ocenie wniosków o dofinansowanie z różnego rodzaju funduszy, co zwiększa szansę na pozyskanie dotacji na rozwój firmy.


To samo dotyczy wszelkiego rodzaju przetargów, gdzie również, oprócz kryteriów oceny, między innymi, takich jak cena usługi (produktu), brany jest pod uwagę fakt, czy potencjalny wykonawca ma wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z ISO. Najczęściej ofert jest więcej, zdarza się, że są one podobne i właśnie ten fakt wdrożonego SZJ może mieć decydujące znaczenie przy rozstrzygnięciu przetargu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo


Firma posiadająca certyfikat zgodny z wymaganiami normy ISO może liczyć na większe zainteresowanie klientów i wzrost wiarygodności oferowanych usług. Także w kontaktach międzynarodowych może uzyskać lepszą pozycję i poprawę swojego wizerunku. W relacjach z klientami to polepszenie więzi i zabezpieczenie ich interesów poprzez występowanie naprzeciw ich oczekiwaniom, w szczególności, gdy dotyczy to jakości oferowanych towarów lub usług.


Wdrożenie SZJ to szansa większej podatności dla wprowadzania zmian organizacyjnych w tym w obszarze zarządzania i planowania, lepszy podział zadań, wzrost odpowiedzialności i kompetencji uczestników systemu. Istotna jest także możliwość racjonalizowania kosztów działalności oraz wczesne rozpoznawanie i wykrywanie błędów i usterek na różnych etapach realizacji i wytwarzania usług lub produktów.

Proces doradztwa


Jak wygląda proces doradztwa realizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą Biura Legalizacji, Certyfikacji i Karnetów ATA?

Zakres działań w ramach doradztwa przy projektowaniu i wdrażaniu Systemu Zarządzania Jakością jest zgodny z wymaganiami ISO i obejmuje:

•    Audyt wstępny

•    Ocenę stanu istniejącego pod kątem możliwości sprawnego dostosowania organizacji do spełnienia wymagań normy

•    Opracowanie harmonogramu prac wdrożeniowych

•    Doradztwo w opracowaniu polityki jakości i celów dotyczących jakości

•    Doradztwo w identyfikacji procesów i powiązań pomiędzy nimi

•    Doradztwo przy pracach wdrożeniowych przy aktywnym udziale pracowników organizacji

•    Opracowanie dokumentacji

•    Weryfikację wdrożonego systemu i rekomendacje dotyczące przygotowania do jego certyfikacji

•    Udział jako doradca w trakcie audytu certyfikującego zewnętrznej jednostki certyfikującej

W ramach realizowanego unijnego Projektu KIGNET Innowacje, aktualnie istnieje możliwość bezpłatnego świadczenia usługi dla przedsiębiorstw - jej świadczenie będzie równoznaczne z udzieleniem korzystającemu przedsiębiorcy pomocy de minimis w wysokości wartości wyświadczonej usługi.


Więcej informacji na temat doradztwa można uzyskać na www.iso.kig.pl


dr Wojciech Januszko

Biuro Legalizacji, Certyfikacji i Karnetów ATA

  

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Krajowa Izba Gospodarcza

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

Mikrofirmy budowlane mogą się pożegnać z kredytami?

Przeterminowane zaległości firm budowlanych to już ponad półtora miliarda złotych. Większość zadłużonych przedsiębiorców to mikrofirmy. Prognozowana poprawa płynności wcale nie oznacza, że firmy mogą liczyć na kredyty bankowe.

REKLAMA

Rewolucja w handlu internetowym. Szczegółowe dane trafią do skarbówki

Szczegółowe informacje o transakcjach internetowych, w tym wynajmu mieszkań, będą przekazywane do Urzędu Skarbowego. Dodatkowo, konta na platformach takich jak Allegro, OLX czy Vinted mogą zostać zablokowane, a wypłaty wstrzymane - informuje "Gazeta Wyborcza".

Połowa konsumentów deklaruje, że wybierze firmę wspierającą odpowiedzialny rozwój zamiast tej, która nie podejmuje takich działań

Inwestowanie ESG (Environmental, Social, Governance), czyli społeczna odpowiedzialność biznesu może być odpowiedzią na pościg za wynikami. Celem działalności firm powinno być dziś nie tylko osiąganie dobrych wyników finansowych, widocznych w raportach kwartalnych, ale także budowanie otoczenia społecznego, ochrona środowiska czy wspieranie ważnych inicjatyw. To istotne dla wielu inwestorów instytucjonalnych, jak również detalicznych, którzy wybierają inwestycje online mające na uwadze środowisko i otoczenie społeczne.

Co robią małe firmy gdy kontrahent nie płaci. Zaległe płatności sięgnęły już 10 miliardów złotych

Ponad połowa firm wysyła wezwania do zapłaty, 47 proc. negocjuje z dłużnikiem, a co 5. zleca odzyskanie należności kancelarii prawnej – tak najczęściej postępują małe i średnie przedsiębiorstwa, kiedy kontrahent im nie płaci.

Dlaczego duże, międzynarodowe firmy opuszczają Polskę?

Levis Strauss czy Beko - dlaczego duże, międzynarodowe firmy opuszczają Polskę? Przyjrzyjmy się przyczynom i skutkom. Jak należy reagować na tego typu odejścia z polskiego rynku?

REKLAMA

Przedsiębiorca na etacie nadal z podwójną składką zdrowotną

Ministerstwo Zdrowia udzieliło odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie składki zdrowotnej w przypadku łączenia pracy na etacie z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wynika z niej, iż obecnie nie są planowane zmiany legislacyjne ingerujące w zasadę odprowadzania składki od każdego tytułu odrębnie.

Weryfikacja kontrahenta na białej liście VAT może być skomplikowana

Przedsiębiorca, aby nie stracić możliwości zaliczenia wydatków do kosztów podatkowych, musi upewnić się, że w dniu realizacji przelewu konto odbiorcy znajduje się na białej liście VAT. Jednak od tej reguły istnieją pewne wyjątki. Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że w sytuacji, gdy przelew jest realizowany przez pośrednika, istotna jest data wydania mu pisemnej dyspozycji przelewu. Przepisy jednoznacznie wskazują na konieczność weryfikacji rachunku w wykazie "na dzień zlecenia przelewu". 

REKLAMA