REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

„Przedsiębiorca, wizjoner, kobieta inspiracja czy motywator sukcesu?”

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Beata Drzazga
Przedsiębiorca, twórca, właściciel i prezes wielu firm w Polsce i za granicą, ekspert w zarządzaniu, ceniona prelegentka na konferencjach ekonomicznych i medycznych, autorka tekstów biznesowych dla przedsiębiorców, inspiruje i doradza innym w prowadzeniu biznesu, zajmuje się także działalnością charytatywną, współautorka prac naukowych z dziedziny ochrony zdrowia, Dziekan Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.
„Przedsiębiorca, wizjoner, kobieta inspiracja czy motywator sukcesu?”
„Przedsiębiorca, wizjoner, kobieta inspiracja czy motywator sukcesu?”
Źródło zewnętrzne

REKLAMA

REKLAMA

O wywieraniu pozytywnego wpływu na środowisko pracy i otaczającą nas rzeczywistość mówi Beata Drzazga – zwana Inspirującą Kobietą. Bizneswoman i przedsiębiorca nagrodzony przez Prezydenta RP Indywidualną Nagrodą za działalność i pozytywny wkład w polską gospodarkę.

Jest pani gościem i prelegentem różnych kongresów na całym świecie. Mówi się o pani coach biznesowy, motywator sukcesu. Jak się pani czuje z taką etykietką?

REKLAMA

Przede wszystkim jestem przedsiębiorcą, później wizjonerem, kobietą inspiracją i motywatorem innych do sukcesu. Od lat, wielokrotnie podczas spotkań z różnymi przedsiębiorcami bądź po prostu z ludźmi, bardzo chętnie wchodzę w rozmowę, gdy mówią o swoich problemach. Przejmuję się nimi i ze szczerą pasją doradzam im i inspiruję w różnych tematach. Czy to biznesowych czy życiowych. Robię to ponieważ z doświadczenia wiem, że gdyby mi też ktoś wcześniej podpowiedział, to szybciej mogłabym rozwiązywać swoje problemy. Rozumiałabym, że jest to naturalne i tak trzeba przez to przejść i nie przejmowałabym się tym. Jestem przedsiębiorcą i po latach ciężkiej pracy odniosłam sukces. Chcę dzielić się swoją energią, doświadczeniem i przemyśleniami z każdym, kto boryka się z jakimiś problemami i chce od życia więcej. Lubię inspirować do zmian, do walki o swoje marzenia i do niepoddawania się życiu. Inspirować do pozytywnego podejścia do każdej porażki. Porażki to czasem nasi nauczyciele, dzięki którym stajemy się silniejsi, mądrzejsi i niepokonani.

Czy nie jest pani zbyt skromna?

Uważam, że osoba która zna swoją wartość i jest doświadczona, jest osobą wyważoną. Tak więc jeśli jestem widziana w jej świetle to tym bardziej się cieszę. Nie chcę być porównywana z coachami, bo mogę być błędnie odbierana. Ale prawdą jest, że przez lata uczestnictwa w konferencjach i panelach jako ekspert, w klubach przedsiębiorczości, klubach biznesu, czy konferencjach dla młodych przedsiębiorców i start-up’ów spotykam się wciąż z tymi reakcjami od ludzi, którzy chętnie wypytują się mnie i radzą. Powierzają mi swoje dylematy i rozterki. Najpiękniejsze są dla mnie informacje zwrotne, w których ludzie dziękują mi za wystąpienie, bo wreszcie wiedzą, w którą stronę mają iść lub że całkiem odmieniłam ich życie na lepsze. Ludzie piszą, że dałam im dużo energii do działania i są zainspirowani. Dlatego moja rola jako przedsiębiorcy nie ogranicza się wyłącznie do strategii biznesowych, targetów, czy wizji.

Czy lubi pani wyzwania?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Tak bardzo lubię wyzwania i w życiu osobistym i w biznesie. Ponieważ moja pasja jest również moją pracą wciąż miewam nowe wizje tego co jeszcze można ulepszyć, lub co wprowadzić nowego, aby ucieszyć pacjentów lub pracowników, a tym samym wyróżniać się na rynku. Teraz już wiem, że jestem urodzonym wizjonerem, dlatego kocham zmiany i wyzwania. Z łatwością mogę zmienić każde środowisko i wprowadzać tam zmiany i udoskonalenia. Stąd też chęć otwierania nowych firm jako coś co motywuje mnie do rozwoju lub zdobywania świata. Moja rola, jako wizjoner każdego przedsięwzięcia, to również pociągnięcie ludzi za sobą. Przekonywanie ich, że to co robimy ma sens i warto być wytrwałym, cierpliwym i zaangażowanym. Przekonywanie ich, że muszą czuć pasję w tym co robią i kochać to. Odkąd stworzyłam własną firmę, mam do czynienia z różnymi ludźmi o różnych osobowościach, o różnych doświadczeniach życiowych i jest to nie lada wyzwanie, by zatrudnić ludzi z pasją i dobrą energią. Dlatego ja zachęcam wszystkich młodych przedsiębiorców, by w miarę możliwości osobiście zatrudniali nowych pracowników.

Jest pani osobą wszechstronnie wykształconą, chętnie pani mówi, że nie przestaje się uczyć, bo nie chce spocząć na laurach. Czy jednak osobę z tak dużym doświadczeniem i osiągnięciami w biznesie można jeszcze czegoś nauczyć.

REKLAMA

Ależ oczywiście. Nauki nigdy dość. Jestem zwolenniczką złotej myśl Sokratesa, że mądry człowiek to taki, który wie, że nadal nic nie wie. Dlatego nigdy nie przestanę się dokształcać, szukać nowych możliwości doskonalenia się, podnoszenia swojej świadomości. Cieszy mnie jak widzę, że coraz więcej przedsiębiorców zwraca uwagę na to, by wraz z firmą rozwijać siebie i swoich pracowników. Inwestować w swój samorozwój. Dzięki temu stajemy się nie tylko lepszymi przedsiębiorcami, ale i mądrzejszymi ludźmi. W dobie popularności CSR’u (społecznej odpowiedzialności biznesu) tylko przywódca, który jest świadomy otaczającej go rzeczywistości pozabiznesowej i odpowiedzialny za lepszy świat, stworzy firmę, która będzie autentycznie społecznie odpowiedzialna. W innym wypadku będzie to tylko działanie wizerunkowe, które prędzej czy później zostanie zweryfikowane przez jakąś kryzysową sytuację. Jestem bardzo uważna na to, by cokolwiek biznesowego robię, było zgodne z moim DNA. Dlatego moje przedsięwzięcia są zawsze spójne z moją filozofią życiową, z moimi wartościami i oczywiście z moją pasją. A pasja w pracy sprawia, że nigdy nie mamy jej dość, nigdy nam się nie nudzi i nie czujemy zmęczenia materiału.

W ostatnim czasie została pani nagrodzona przez Prezydenta Polski gospodarczą Nagrodą Indywidualną dla przedsiębiorców. Taka nagroda przyznawana jest dla jednej osoby, za jakie zasługi dostała pani to wyróżnienie?

Nagroda Indywidualna od Prezydenta to wyróżnienie za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki i przedsiębiorczości. Celem przyznawanych przez Prezydenta Polski nagród gospodarczych jest wspieranie polskich przedsiębiorców i wyróżnienie tych najlepszych. W tym roku nagrody zostały rozdane w siedmiu kategoriach, a Nagroda Indywidulana tylko jedna dlatego tym bardziej jestem szczęśliwa, że ja osobiście dołączyłam do grona nagrodzonych firm przyczyniających się do rozwoju polskiej gospodarki.

Dziękuje za zainspirowanie mnie do pewnych przemyśleń.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

REKLAMA

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

REKLAMA

Działania marketingowe jako kompatybilny element Public Relations

Współczesna komunikacja biznesowa coraz częściej wymaga synergicznego podejścia do działań promocyjnych i wizerunkowych. Marketing i Public Relations (PR), choć wywodzą się z różnych tradycji i pełnią odmienne funkcje, dziś coraz częściej przenikają się i wspólnie pracują na sukces marki. W dobie mediów społecznościowych, globalizacji i błyskawicznego obiegu informacji działania marketingowe stają się kompatybilnym, a nierzadko wręcz niezbędnym elementem strategii PR.

Branża wydawnicza. Czy na wydawaniu i sprzedaży książek da się wciąż zarobić

Tylko czterech na dziesięciu Polaków przeczytało w ubiegłym roku przynajmniej jedną książkę. Choć wynik ten jest nieco niższy niż rok wcześniej, wciąż należy do najlepszych w ostatniej dekadzie. Co to oznacza dla branży wydawniczej, czy na wydawaniu i sprzedaży książek daje się wciąż zarobić?

REKLAMA