REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

„Przedsiębiorca, wizjoner, kobieta inspiracja czy motywator sukcesu?”

Beata Drzazga
Przedsiębiorca, twórca, właściciel i prezes wielu firm w Polsce i za granicą, ekspert w zarządzaniu, ceniona prelegentka na konferencjach ekonomicznych i medycznych, autorka tekstów biznesowych dla przedsiębiorców, inspiruje i doradza innym w prowadzeniu biznesu, zajmuje się także działalnością charytatywną, współautorka prac naukowych z dziedziny ochrony zdrowia, Dziekan Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.
„Przedsiębiorca, wizjoner, kobieta inspiracja czy motywator sukcesu?”
„Przedsiębiorca, wizjoner, kobieta inspiracja czy motywator sukcesu?”
Źródło zewnętrzne

REKLAMA

REKLAMA

O wywieraniu pozytywnego wpływu na środowisko pracy i otaczającą nas rzeczywistość mówi Beata Drzazga – zwana Inspirującą Kobietą. Bizneswoman i przedsiębiorca nagrodzony przez Prezydenta RP Indywidualną Nagrodą za działalność i pozytywny wkład w polską gospodarkę.

Jest pani gościem i prelegentem różnych kongresów na całym świecie. Mówi się o pani coach biznesowy, motywator sukcesu. Jak się pani czuje z taką etykietką?

REKLAMA

Przede wszystkim jestem przedsiębiorcą, później wizjonerem, kobietą inspiracją i motywatorem innych do sukcesu. Od lat, wielokrotnie podczas spotkań z różnymi przedsiębiorcami bądź po prostu z ludźmi, bardzo chętnie wchodzę w rozmowę, gdy mówią o swoich problemach. Przejmuję się nimi i ze szczerą pasją doradzam im i inspiruję w różnych tematach. Czy to biznesowych czy życiowych. Robię to ponieważ z doświadczenia wiem, że gdyby mi też ktoś wcześniej podpowiedział, to szybciej mogłabym rozwiązywać swoje problemy. Rozumiałabym, że jest to naturalne i tak trzeba przez to przejść i nie przejmowałabym się tym. Jestem przedsiębiorcą i po latach ciężkiej pracy odniosłam sukces. Chcę dzielić się swoją energią, doświadczeniem i przemyśleniami z każdym, kto boryka się z jakimiś problemami i chce od życia więcej. Lubię inspirować do zmian, do walki o swoje marzenia i do niepoddawania się życiu. Inspirować do pozytywnego podejścia do każdej porażki. Porażki to czasem nasi nauczyciele, dzięki którym stajemy się silniejsi, mądrzejsi i niepokonani.

Czy nie jest pani zbyt skromna?

Uważam, że osoba która zna swoją wartość i jest doświadczona, jest osobą wyważoną. Tak więc jeśli jestem widziana w jej świetle to tym bardziej się cieszę. Nie chcę być porównywana z coachami, bo mogę być błędnie odbierana. Ale prawdą jest, że przez lata uczestnictwa w konferencjach i panelach jako ekspert, w klubach przedsiębiorczości, klubach biznesu, czy konferencjach dla młodych przedsiębiorców i start-up’ów spotykam się wciąż z tymi reakcjami od ludzi, którzy chętnie wypytują się mnie i radzą. Powierzają mi swoje dylematy i rozterki. Najpiękniejsze są dla mnie informacje zwrotne, w których ludzie dziękują mi za wystąpienie, bo wreszcie wiedzą, w którą stronę mają iść lub że całkiem odmieniłam ich życie na lepsze. Ludzie piszą, że dałam im dużo energii do działania i są zainspirowani. Dlatego moja rola jako przedsiębiorcy nie ogranicza się wyłącznie do strategii biznesowych, targetów, czy wizji.

Czy lubi pani wyzwania?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Tak bardzo lubię wyzwania i w życiu osobistym i w biznesie. Ponieważ moja pasja jest również moją pracą wciąż miewam nowe wizje tego co jeszcze można ulepszyć, lub co wprowadzić nowego, aby ucieszyć pacjentów lub pracowników, a tym samym wyróżniać się na rynku. Teraz już wiem, że jestem urodzonym wizjonerem, dlatego kocham zmiany i wyzwania. Z łatwością mogę zmienić każde środowisko i wprowadzać tam zmiany i udoskonalenia. Stąd też chęć otwierania nowych firm jako coś co motywuje mnie do rozwoju lub zdobywania świata. Moja rola, jako wizjoner każdego przedsięwzięcia, to również pociągnięcie ludzi za sobą. Przekonywanie ich, że to co robimy ma sens i warto być wytrwałym, cierpliwym i zaangażowanym. Przekonywanie ich, że muszą czuć pasję w tym co robią i kochać to. Odkąd stworzyłam własną firmę, mam do czynienia z różnymi ludźmi o różnych osobowościach, o różnych doświadczeniach życiowych i jest to nie lada wyzwanie, by zatrudnić ludzi z pasją i dobrą energią. Dlatego ja zachęcam wszystkich młodych przedsiębiorców, by w miarę możliwości osobiście zatrudniali nowych pracowników.

Jest pani osobą wszechstronnie wykształconą, chętnie pani mówi, że nie przestaje się uczyć, bo nie chce spocząć na laurach. Czy jednak osobę z tak dużym doświadczeniem i osiągnięciami w biznesie można jeszcze czegoś nauczyć.

REKLAMA

Ależ oczywiście. Nauki nigdy dość. Jestem zwolenniczką złotej myśl Sokratesa, że mądry człowiek to taki, który wie, że nadal nic nie wie. Dlatego nigdy nie przestanę się dokształcać, szukać nowych możliwości doskonalenia się, podnoszenia swojej świadomości. Cieszy mnie jak widzę, że coraz więcej przedsiębiorców zwraca uwagę na to, by wraz z firmą rozwijać siebie i swoich pracowników. Inwestować w swój samorozwój. Dzięki temu stajemy się nie tylko lepszymi przedsiębiorcami, ale i mądrzejszymi ludźmi. W dobie popularności CSR’u (społecznej odpowiedzialności biznesu) tylko przywódca, który jest świadomy otaczającej go rzeczywistości pozabiznesowej i odpowiedzialny za lepszy świat, stworzy firmę, która będzie autentycznie społecznie odpowiedzialna. W innym wypadku będzie to tylko działanie wizerunkowe, które prędzej czy później zostanie zweryfikowane przez jakąś kryzysową sytuację. Jestem bardzo uważna na to, by cokolwiek biznesowego robię, było zgodne z moim DNA. Dlatego moje przedsięwzięcia są zawsze spójne z moją filozofią życiową, z moimi wartościami i oczywiście z moją pasją. A pasja w pracy sprawia, że nigdy nie mamy jej dość, nigdy nam się nie nudzi i nie czujemy zmęczenia materiału.

W ostatnim czasie została pani nagrodzona przez Prezydenta Polski gospodarczą Nagrodą Indywidualną dla przedsiębiorców. Taka nagroda przyznawana jest dla jednej osoby, za jakie zasługi dostała pani to wyróżnienie?

Nagroda Indywidualna od Prezydenta to wyróżnienie za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki i przedsiębiorczości. Celem przyznawanych przez Prezydenta Polski nagród gospodarczych jest wspieranie polskich przedsiębiorców i wyróżnienie tych najlepszych. W tym roku nagrody zostały rozdane w siedmiu kategoriach, a Nagroda Indywidulana tylko jedna dlatego tym bardziej jestem szczęśliwa, że ja osobiście dołączyłam do grona nagrodzonych firm przyczyniających się do rozwoju polskiej gospodarki.

Dziękuje za zainspirowanie mnie do pewnych przemyśleń.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA