| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Outsourcing > Rozwiązywanie problemów > Problemy we współpracy – jak je rozwiązywać?

Problemy we współpracy – jak je rozwiązywać?

Czy tego chcemy, czy nie miejsce pracy jest jednym z najbardziej konfliktogennych środowisk w jakich funkcjonujemy. Prędzej, czy później może wystąpić konflikt, czy to pomiędzy pracownikami, czy też pomiędzy pracownikiem i jego przełożonym, dostawcą usługi a klientem.

Co zrobić w sytuacji pojawienia się „problemu”

  • Rozpoznać konflikt i nazwać go – to pierwsza i decydująca faza, należy dokładnie określić konflikt, który trzeba wspólnie rozwiązać.
  • Znaleźć możliwe rozwiązania - kluczem do tego etapu jest względnie duża ilość możliwych rozwiązań. Należy zastanowić się wspólnie nad możliwościami, nie należy oceniać żadnego pomysłu.
  • Wybrać najlepsze rozwiązanie – przenegocjować wszystkie możliwe rozwiązania i wybrać najlepsze dla obu stron konfliktu.
  • Wykonać powzięte decyzje – gdy już rozwiązanie zostało przyjęte pozostaje dokładnie rozpracować szczegóły, należy ustalić kto i co wykona, oraz terminy wykonania poszczególnych etapów.
  • Późniejsza ocena krytyczna – nie wszystkie rozwiązania okazują się dobre. Licząc się z tym musimy niejednokrotnie dopytywać się kontrahentów czy nadal zgadzają się z powziętymi postanowieniami.

Zobacz: Jakie są strategie wyboru odpowiedniej formy outsourcingu?

W konflikcie pomiędzy dostawcą usług (outsourcerem) a klientem, ważne jest by przedstawiciel firmy zewnętrznej nie ignorował sygnałów płynących od przedstawicieli klienta. Nie zapominajmy, że niejednokrotnie mottem firm outsourcingowych jest odpowiedzialne wspieranie ich klientów. Mając to na uwadze, warto wyraźnie zaznaczyć, iż dostrzega się konflikt i zamierza się nim zająć. Należy wysłuchać opinii i powziąć stosowne działania, mające na celu monitorowanie wdrażanego rozwiązania, wybranego przez strony konfliktu. Jeśli wybrane rozstrzygnięcie sporu nie sprawdza się – zwyczajnie nie działa w praktyce – należy szukać innego rozwiązania.

Przyczyn konfliktów może być wiele. I w zależności od tego jakie one są, odpowiednia powinna być reakcja. Dzięki skutecznemu zarządzaniu konfliktem, wszelkie spory i konfrontacje będą jedynie stymulującymi rozwój przystankami firmy na drodze do idealnej współpracy z klientami.

Zobacz serwis: Rozwiązywanie problemów

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W konflikcie pomiędzy dostawcą usług (outsourcerem) a klientem, ważne jest by przedstawiciel firmy zewnętrznej nie ignorował sygnałów płynących od przedstawicieli klienta.
W konflikcie pomiędzy dostawcą usług (outsourcerem) a klientem, ważne jest by przedstawiciel firmy zewnętrznej nie ignorował sygnałów płynących od przedstawicieli klienta.

Split payment - podzielona płatność79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK