REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czym jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków?

Piotr Łukasik
Prawnik, doktorant
Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest ubezpieczeniem bardzo elastycznym.
Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest ubezpieczeniem bardzo elastycznym.

REKLAMA

REKLAMA

Każdy z nas narażony jest na wypadki. Aby uchronić się od szkodliwych następstw tych zdarzeń zawieramy różnego rodzaju umowy ubezpieczenia. Warto jednak dokładnie wiedzieć, jakiego rodzaju ubezpieczenie zawieramy i z czym będzie wiązać się zawarcie umowy ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków jest ubezpieczeniem, dzięki któremu, w przypadku określonego zdarzenia ubezpieczony otrzyma odszkodowanie. Ubezpieczenie to nie jest ubezpieczeniem na życie. Oczywiście może obejmować również przypadek ubezpieczenia na wypadek utraty życia, ale nie tylko.

REKLAMA

Ubezpieczenie NWW jest dobrowolne. Zazwyczaj może obejmować wypadki powstałe na terenie kraju, a także poza jej granicami. Aby ubezpieczeniowa mogła zadziałać, musi powstać szkoda wywołana nieszczęśliwym wypadkiem, którego efektem będzie utrata zdrowia, a nawet życia. Jeżeli więc zdarzy się wypadek, w wyniku którego osoba złamie nogę, rękę i dozna szkody w postaci czasowej utraty słuchu, a była ubezpieczona otrzyma odszkodowanie. Jeżeli natomiast osoba ta w wyniku obrażeń zmarła, ubezpieczenie otrzymają krewni.

Przeczytaj także: Jakich świadczeń możemy się spodziewać z ubezpieczenia NNW?

Towarzystwa ubezpieczeniowe oprócz odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu lub śmierć często oferują także pokrycie finansowe wielu spraw około wypadkowych.

REKLAMA

Wśród nich można wymienić przykładowo koszt operacji plastycznej twarzy w wyniku doznanych poparzeń, rehabilitacja w wyniku niesprawności spowodowanej urazem kręgosłupa, świadczenie na dzieci, które pozostały w domu, czy świadczenie za okres niezdolności do pracy i rekonwalescencji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Oczywiście o tym, czego możemy oczekiwać od towarzystwa ubezpieczeniowego w razie nieszczęśliwego wypadku, każdorazowo traktuje umowa ubezpieczenia, dlatego też warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim postanowieniom takiej umowy.

Polecamy serwis: Szkody komunikacyjne

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest ubezpieczeniem bardzo elastycznym, pozwalającym objąć swoim zasięgiem różne grupy klientów. Z jednej strony więc może z niego skorzystać rodzina, ubezpieczając swoich członków. Z drugiej umowę ubezpieczenia NWW może zawrzeć przedsiębiorcapracodawca, obejmując nią swoich pracowników. Wreszcie umowę ubezpieczenia NWW zawierają posiadacze pojazdów mechanicznych, obejmując nią siebie oraz pasażerów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Skuteczne zarządzanie zespołem: relacje i współpraca

W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym, skuteczne zarządzanie zespołem jest kluczowym czynnikiem sukcesu każdej organizacji. Budowanie relacji, współpraca oraz efektywna komunikacja stanowią fundamenty, na których opiera się sprawne funkcjonowanie zespołu.

Wniosek o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej warto złożyć do 3 czerwca 2024 r.

Przedsiębiorcy do 3 czerwca 2024 r. mają czas na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej. Co, jeśli przedsiębiorca nie złoży wniosku o zwrot nadpłaty?

Walka o przetrwanie. W ciągu dekady zniknie większość sklepów internetowych

Na rynku e-commerce, który jest niezwykle konkurencyjny, już w pierwszym roku działalności zanika 5% firm. Po upływie dziesięciu lat nadal funkcjonuje jedynie 37% z nich - informuje wtorkowe wydanie "Rzeczpospolitej".

Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

REKLAMA

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

REKLAMA