reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Prawo > Odszkodowania > Szkody na osobie > Czym jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków?

Czym jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków?

Każdy z nas narażony jest na wypadki. Aby uchronić się od szkodliwych następstw tych zdarzeń zawieramy różnego rodzaju umowy ubezpieczenia. Warto jednak dokładnie wiedzieć, jakiego rodzaju ubezpieczenie zawieramy i z czym będzie wiązać się zawarcie umowy ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków jest ubezpieczeniem, dzięki któremu, w przypadku określonego zdarzenia ubezpieczony otrzyma odszkodowanie. Ubezpieczenie to nie jest ubezpieczeniem na życie. Oczywiście może obejmować również przypadek ubezpieczenia na wypadek utraty życia, ale nie tylko.

Ubezpieczenie NWW jest dobrowolne. Zazwyczaj może obejmować wypadki powstałe na terenie kraju, a także poza jej granicami. Aby ubezpieczeniowa mogła zadziałać, musi powstać szkoda wywołana nieszczęśliwym wypadkiem, którego efektem będzie utrata zdrowia, a nawet życia. Jeżeli więc zdarzy się wypadek, w wyniku którego osoba złamie nogę, rękę i dozna szkody w postaci czasowej utraty słuchu, a była ubezpieczona otrzyma odszkodowanie. Jeżeli natomiast osoba ta w wyniku obrażeń zmarła, ubezpieczenie otrzymają krewni.

Przeczytaj także: Jakich świadczeń możemy się spodziewać z ubezpieczenia NNW?

Towarzystwa ubezpieczeniowe oprócz odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu lub śmierć często oferują także pokrycie finansowe wielu spraw około wypadkowych.

Wśród nich można wymienić przykładowo koszt operacji plastycznej twarzy w wyniku doznanych poparzeń, rehabilitacja w wyniku niesprawności spowodowanej urazem kręgosłupa, świadczenie na dzieci, które pozostały w domu, czy świadczenie za okres niezdolności do pracy i rekonwalescencji.

Oczywiście o tym, czego możemy oczekiwać od towarzystwa ubezpieczeniowego w razie nieszczęśliwego wypadku, każdorazowo traktuje umowa ubezpieczenia, dlatego też warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim postanowieniom takiej umowy.

Polecamy serwis: Szkody komunikacyjne

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest ubezpieczeniem bardzo elastycznym, pozwalającym objąć swoim zasięgiem różne grupy klientów. Z jednej strony więc może z niego skorzystać rodzina, ubezpieczając swoich członków. Z drugiej umowę ubezpieczenia NWW może zawrzeć przedsiębiorca – pracodawca, obejmując nią swoich pracowników. Wreszcie umowę ubezpieczenia NWW zawierają posiadacze pojazdów mechanicznych, obejmując nią siebie oraz pasażerów.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Robert Ratajczak

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama