reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Prawo > Odszkodowania > ABC Odszkodowań > Jak odwołać się od decyzji zakładu ubezpieczeń?

Jak odwołać się od decyzji zakładu ubezpieczeń?

W związku z otrzymaniem decyzji z zakładu ubezpieczeń o przyznanym odszkodowaniu lub odmowie przyznania odszkodowania poszkodowany ma otwartą drogę odwoławczą.

Jeżeli uważa, że przyznane odszkodowanie jest za niskie lub nie słusznie dostał decyzje odmowną wówczas powinien złożyć pisemne odwołanie na decyzję zakładu ubezpieczeń kierując pismo do dyrektora jednostki wydającej decyzje.

W przypadku podtrzymania decyzji można złożyć odwołanie do jednostki nadrzędnej lub bezpośrednio do zarządu zakładu ubezpieczeń.

Jeśli jesteśmy przekonani, co do swoich argumentów w sprawie, możemy następnie złożyć pismo do Rzecznika Ubezpieczonych o podjęcie interwencji w sprawie odszkodowawczej. Jeżeli Rzecznik przychyli się do naszych argumentów wówczas skieruje pismo do zakładu ubezpieczeń w celu rozwiązania danego problemu .

Zobacz: Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – sprawdź czym jest!

Jeżeli powyższe czynności nie przyniosą żądanego efektu pozostanie nam tylko skierowanie sprawy na drogę sądową i wówczas musimy liczyć się z kosztami.

Reasumując, cała droga odwoławcza jest czasochłonna i bardzo stresowa dla poszkodowanego, dlatego sugerujemy aktywne uczestniczenie w trakcie postępowania likwidacyjnego szkody, zbierania i przekazywania dokumentacji szkodowej.

Zobacz: Czy warto starać się o odszkodowanie?

Aby skutecznie uczestniczyć w postępowaniu likwidacyjnym możemy skorzystać z wyspecjalizowanych firm, które pomogą zebrać dokumentację niezbędną do wystąpienia roszczeniowego a następnie będą monitorowały przebieg postępowania likwidacyjnego szkody. Uchroni to poszkodowanego od sytuacji stresowych w kontaktach z likwidatorami w zakładach ubezpieczeń a doświadczenie i znajomość procedur spowoduje iż przedstawiciele takich firm potrafią przyspieszyć okres oczekiwania na decyzję .

Zobacz serwis: Odszkodowania

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Elżbieta Majszak

Ekspert z zakresu odszkodowań i ubezpieczeń.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Aby skutecznie uczestniczyć w postępowaniu likwidacyjnym możemy skorzystać z wyspecjalizowanych firm, które pomogą zebrać dokumentację niezbędną do wystąpienia roszczeniowego.
Aby skutecznie uczestniczyć w postępowaniu likwidacyjnym możemy skorzystać z wyspecjalizowanych firm, które pomogą zebrać dokumentację niezbędną do wystąpienia roszczeniowego.

CIT 2021. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Bielak-Jomaa

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uzyskała stopień doktora nauk prawnych i została zatrudniona w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ na stanowisku adiunkta; do czasu powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pełniła funkcję Kierownika Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych WPiA UŁ oraz Kierownika Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją. Była wykładowcą z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Pełniła funkcję opiekuna naukowego Międzywydziałowego Koła Studenckiego Praw Osób Niepełnosprawnych, prowadziła szkolenia w ramach działalności Międzynarodowej Fundacji Kobiet oraz cykl szkoleń organizowanych dla pracowników i pracodawców regionu „Różni, ale równi” dotyczących równego traktowania oraz zakazu dyskryminacji na rynku pracy. Jest autorką ponad 30 opracowań z zakresu prawa pracy, problematyki rynku pracy, oraz ochrony danych osobowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim problematykę ochrony dóbr osobistych pracowników i ochronę danych osobowych w zatrudnieniu. Jako pierwsza rozpoczęła badania nad ochroną danych osobowych bezrobotnych i poszukujących pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama